W Sandomierzu

Budują schronisko w Sandomierzu

Budują schronisko w Sandomierzu

Od marca przytulisko dla zwierząt, które obecnie znajduje się przy ul. Wiśniowej zostanie przeniesione w okolicę oczyszczalni ścieków przy ul. Przemysłowej. Nowa lokalizacja znajduje się z dala od centrum miasta i zabudowań. Obecne schronienie czworonogów położone jest na terenie, który nie jest do tego przystosowany, w dodatku w sąsiedztwie domków jednorodzinnych.

IMG_9984

IMG_9987

Oficjalne otwarcie odbędzie się 14 marca, a swój kąt znajdzie tam ok. 20 psów. W chwili obecnej schronisko czeka na numer identyfikacyjny, który przyznaje Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Sandomierzu. Następnie, będzie przeprowadzona kontrola, która stwierdzi, czy schronisko spełnia wszystkie niezbędne wymogi.

IMG_9988

IMG_9990

– Głównym powodem przeniesienia było to, że teren na, którym obecnie znajduję się przytulisko nie jest własnością gminy ani stowarzyszenia. Było także bardzo dużo skarg na hałas od sąsiadujących mieszkańców. W związku z tymi problemami władze miasta przekazały nam teren przy ul. Przemysłowej – powiedział Marcin Kułagowski, Prezes Sandomierskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt.

Budowa jeszcze nie jest zakończona a już kosztowała prawie 100 tys. zł. Duża część tej kwoty była własnością stowarzyszenia, która została odłożona z tzw. 1% podatku.Urząd miasta sfinansował kojce oraz przyłączenie bieżącej wody i kanalizacji. Dzięki wielkim sercom prywatnym sponsorom udało się podwyższyć i zagospodarować teren.

IMG_9991

IMG_9993

To będzie schronisko miejskie wyłącznie dla bezdomnych psów z terenu Sandomierza. Niewątpliwym atutem nowej lokalizacji jest bliska odległość od giełdy, gdzie po sobotnich i poniedziałkowych targowiskach wyrzucana jest duża liczba szczeniąt.- Teraz będziemy mogli szybciej i znacznie lepiej wspólnie ze Strażą Miejską z Sandomierza zwalczać ten proceder – poinformował prezes stowarzyszenia. W planach jest również zrobienie schroniska dla kotów, ale to wtedy gdy stowarzyszenie będzie miało znaczne środki finansowe. Bardzo ważnym faktem jest, iż wszystkie osoby zaangażowane w budowę i rozwój schronienia dla bezdomnych psów są wolontariuszami, którzy nie pobierają wynagrodzenia.

przytulisko

Andrzej Tomaszewski

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021

Powołanie zespołu ds. przeniesienia szkoły nr.2

tsa24.com1 marca 2021

Charytatywny spływ Wisłą

tsa24.com1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

tsa24.com1 marca 2021

Nurkowanie podlodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego

tsa24.com26 lutego 2021

Zasłabnięcie kierowcy osobówki na ul. Żwirki i Wigury

tsa24.com24 lutego 2021

Sandomierz z nowym monitoringiem

tsa24.com23 lutego 2021

Od marca rusza rekrutacja do żłobka miejskiego

tsa24.com23 lutego 2021
ustawa

Uchwała antysmogowa. Niektóre kotły i paliwa , będą niedozwolone

tsa24.com22 lutego 2021