W Sandomierzu

Budują schronisko w Sandomierzu

Budują schronisko w Sandomierzu

Od marca przytulisko dla zwierząt, które obecnie znajduje się przy ul. Wiśniowej zostanie przeniesione w okolicę oczyszczalni ścieków przy ul. Przemysłowej. Nowa lokalizacja znajduje się z dala od centrum miasta i zabudowań. Obecne schronienie czworonogów położone jest na terenie, który nie jest do tego przystosowany, w dodatku w sąsiedztwie domków jednorodzinnych.

IMG_9984

IMG_9987

Oficjalne otwarcie odbędzie się 14 marca, a swój kąt znajdzie tam ok. 20 psów. W chwili obecnej schronisko czeka na numer identyfikacyjny, który przyznaje Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Sandomierzu. Następnie, będzie przeprowadzona kontrola, która stwierdzi, czy schronisko spełnia wszystkie niezbędne wymogi.

IMG_9988

IMG_9990

– Głównym powodem przeniesienia było to, że teren na, którym obecnie znajduję się przytulisko nie jest własnością gminy ani stowarzyszenia. Było także bardzo dużo skarg na hałas od sąsiadujących mieszkańców. W związku z tymi problemami władze miasta przekazały nam teren przy ul. Przemysłowej – powiedział Marcin Kułagowski, Prezes Sandomierskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt.

Budowa jeszcze nie jest zakończona a już kosztowała prawie 100 tys. zł. Duża część tej kwoty była własnością stowarzyszenia, która została odłożona z tzw. 1% podatku.Urząd miasta sfinansował kojce oraz przyłączenie bieżącej wody i kanalizacji. Dzięki wielkim sercom prywatnym sponsorom udało się podwyższyć i zagospodarować teren.

IMG_9991

IMG_9993

To będzie schronisko miejskie wyłącznie dla bezdomnych psów z terenu Sandomierza. Niewątpliwym atutem nowej lokalizacji jest bliska odległość od giełdy, gdzie po sobotnich i poniedziałkowych targowiskach wyrzucana jest duża liczba szczeniąt.- Teraz będziemy mogli szybciej i znacznie lepiej wspólnie ze Strażą Miejską z Sandomierza zwalczać ten proceder – poinformował prezes stowarzyszenia. W planach jest również zrobienie schroniska dla kotów, ale to wtedy gdy stowarzyszenie będzie miało znaczne środki finansowe. Bardzo ważnym faktem jest, iż wszystkie osoby zaangażowane w budowę i rozwój schronienia dla bezdomnych psów są wolontariuszami, którzy nie pobierają wynagrodzenia.

przytulisko

Andrzej Tomaszewski

3 komentarze

Komentarze

 1. Mela

  2 marca 2016 at 15:47

  Nareszcie! Bardzo się cieszę i trzymam kciuki! odwiedzimy Was niebawem:)

 2. psiara

  2 marca 2016 at 17:04

  To schronisko powinno zostać nazwane imieniem prezesa tego stowarzyszenia. Marcin włożył mnóstwo pracy w to przytulisko i gdyby nie on, nadal by ono stało tam gdzie stoi w tej chwili.

 3. kimo

  5 marca 2016 at 04:05

  Wszystko pięknie, ale nie podoba mi się jedna rzecz o której już nie raz wspominałem czy to na fb czy na innym portalu informacyjnym. Dlaczego miasto przekazało schronisku działkę na terenie zalewowym i co będzie z psami w czasie powodzi ? Czy teren schroniska jest ubezpieczony? Czy ta praca nie idzie na marne. W przeciągu 10 lat będzie kolejna powódź w Sandomierzu jestem o tym święcie przekonany.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Akcja “Biegiem do Przytuliska”

tsa24.com7 sierpnia 2020

Koncert z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

tsa24.com7 sierpnia 2020

Zbiórka “Postawmy Kingę na nogi”

tsa24.com6 sierpnia 2020

Zapominamy o pandemii ?

tsa24.com5 sierpnia 2020

Andrzej Kozicki zwycięzcą konkursu “Wakacje na wsi”

tsa24.com4 sierpnia 2020

Sytuacja epidemiologiczna w OPS w Sandomierzu

tsa24.com3 sierpnia 2020

Uczcili 76. rocznicę Powstania Warszawskiego w Sandomierzu

tsa24.com1 sierpnia 2020

Przedłużona ważność kart parkingowych

tsa24.com31 lipca 2020

Sandomierzanin Andrzej Sarwa odznaczony Medalem Stulecia Niepodległości

tsa24.com31 lipca 2020