W Sandomierzu

Budują schronisko w Sandomierzu

Budują schronisko w Sandomierzu

Od marca przytulisko dla zwierząt, które obecnie znajduje się przy ul. Wiśniowej zostanie przeniesione w okolicę oczyszczalni ścieków przy ul. Przemysłowej. Nowa lokalizacja znajduje się z dala od centrum miasta i zabudowań. Obecne schronienie czworonogów położone jest na terenie, który nie jest do tego przystosowany, w dodatku w sąsiedztwie domków jednorodzinnych.

IMG_9984

IMG_9987

Oficjalne otwarcie odbędzie się 14 marca, a swój kąt znajdzie tam ok. 20 psów. W chwili obecnej schronisko czeka na numer identyfikacyjny, który przyznaje Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Sandomierzu. Następnie, będzie przeprowadzona kontrola, która stwierdzi, czy schronisko spełnia wszystkie niezbędne wymogi.

IMG_9988

IMG_9990

– Głównym powodem przeniesienia było to, że teren na, którym obecnie znajduję się przytulisko nie jest własnością gminy ani stowarzyszenia. Było także bardzo dużo skarg na hałas od sąsiadujących mieszkańców. W związku z tymi problemami władze miasta przekazały nam teren przy ul. Przemysłowej – powiedział Marcin Kułagowski, Prezes Sandomierskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt.

Budowa jeszcze nie jest zakończona a już kosztowała prawie 100 tys. zł. Duża część tej kwoty była własnością stowarzyszenia, która została odłożona z tzw. 1% podatku.Urząd miasta sfinansował kojce oraz przyłączenie bieżącej wody i kanalizacji. Dzięki wielkim sercom prywatnym sponsorom udało się podwyższyć i zagospodarować teren.

IMG_9991

IMG_9993

To będzie schronisko miejskie wyłącznie dla bezdomnych psów z terenu Sandomierza. Niewątpliwym atutem nowej lokalizacji jest bliska odległość od giełdy, gdzie po sobotnich i poniedziałkowych targowiskach wyrzucana jest duża liczba szczeniąt.- Teraz będziemy mogli szybciej i znacznie lepiej wspólnie ze Strażą Miejską z Sandomierza zwalczać ten proceder – poinformował prezes stowarzyszenia. W planach jest również zrobienie schroniska dla kotów, ale to wtedy gdy stowarzyszenie będzie miało znaczne środki finansowe. Bardzo ważnym faktem jest, iż wszystkie osoby zaangażowane w budowę i rozwój schronienia dla bezdomnych psów są wolontariuszami, którzy nie pobierają wynagrodzenia.

przytulisko

Andrzej Tomaszewski

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Pożar koparko – ładowarki w Sandomierzu

tsa24.com13 maja 2021

Manual dla branży turystycznej

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

Zgłoś swoje propozycje zmian w rozkładzie jazdy autobusów

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021