W Sandomierzu

Burmistrz Sandomierza pisze do prezesa PiS w sprawie Lwowskiej Bis

Burmistrz Sandomierza pisze do prezesa PiS w sprawie Lwowskiej Bis

Marek Bronkowski napisał list otwarty do Jarosława Kaczyńskiego, Prezesa Prawa i Sprawiedliwości w sprawie uruchomienia drugiego mostu na Wiśle i dokończenia inwestycji tzw. „Lwowskiej bis”. Zdaniem burmistrza to „krzyk rozpaczy” i wołanie o pomoc.

-Już ponad dwa lata pełnię funkcje burmistrza, niejednokrotnie podejmowałem temat Lwowskiej bis. Miałem zapewnienia od posła Marka Kwitka i posła Krzysztofa Lipca, że podejmą działania, aby sprawa mostu i Lwowskiej bis została rozwiązana. W tej kwestii nic się nie zmieniło. Poruszałem ten temat również podczas rozmowy z ministrem Mateuszem Morawieckim. Postanowiłem skierować swój list ze względu na brak postępu i jakichkolwiek działań. Zwracam się o pomoc do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, bo doskonale wiemy, że od Jarosława Kaczyńskiego zależy w naszym kraju praktycznie wszystko. Nie jest tajemnicą, że jest on najbardziej wpływową osobą– powiedział Marek Bronkowski, burmistrz Sandomierza.

Remont starego mostu miał się rozpocząć w 2011 r. tuż po otwarciu nowego. W tym czasie planowano także budowę drogi tranzytowej w kierunku Rzeszowa i Przemyśla. Burmistrz informuje, że terminy budowy drogi wielokrotnie się zmieniały. Pod koniec grudnia 2014 r. okazało się, że droga nie została ujęta w projekcie ministerstwa rozwoju i infrastruktury, dotyczącym budowy dróg do 2023r. Marek Bronkowski deklaruje, że wszystkie formalności związane z inwestycją zostały spełnione, tzn. gmina posiada gotową dokumentację, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała pozwolenie na budowę, nawet grunty zostały już wykupione. Na przygotowanie tego zadania wydatkowano już kilka milionów złotych. Koszt remontu starego mostu i budowa Lwowskiej bis oszacowano na  220 mln. zł. Sandomierzanie już szósty rok czekają na rozwiązanie tej sprawy.

-Zarówno ja, jak i inni parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z województwa świętokrzyskiego dokładamy wszelkich starań i zabiegamy o poparcie rządu w sprawie Lwowskiej bis. Mówiliśmy, że będziemy robić wszystko, aby ta inwestycja mogła być rozwiązana. Realizacja pierwszego etapu w postaci budowy nowego mostu oraz drugi etap czyli remont starego mostu i Lwowskiej bis była to jedna, nierozłączna inwestycja. Nie umieszczenie projektu  drugiego etapu w nowym kontrakcie terytorialnym jest dla mnie skandalem, bo zainwestowano konkretne pieniądze. Przypominam, że była to decyzja  koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego – powiedział Marek Kwitek, Poseł na Sejm.

Poseł Kwitek nie zgadza się z zarzutami kierowanymi przez Marka Bronkowskiego, burmistrza Sandomierza. Uważa, że wysyłanie listu do prezesa PiS jest nieporozumieniem.

– Burmistrz Bronkowski wykazuje się niecierpliwością. Ten list więcej może zaszkodzić w rozwiązaniu problemu niż pomóc. Takich spraw nie załatwia się poprzez wysyłanie listów otwartych – dodał Marek Kwitek.

list 1

2

Kinga Kędziora – Palińska

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021