W Sandomierzu

Burmistrz Sandomierza walczy o drugą kadencję

Burmistrz Sandomierza walczy o drugą kadencję

Marek Bronkowski jest przekonany, że gdy zostanie wybrany ponownie uda mu się w stu procentach zrealizować program wyborczy, jak uczynił to w mijającej właśnie kadencji. Stąd hasło jego kampanii „Skuteczny burmistrz”. 

Podczas spotkania zorganizowanego w czwartek przy urzędzie miejskim burmistrz Sandomierza zaprezentował liczący trzynaście punktów program wyborczy i dwudziestu trzech kandydatów na radnych startujących z jego komitetu wyborczego. Wierzy w ich sukces i ma nadzieję na przyszłą współpracę.

– Wiem jak ważna jest pozycja radnego, bycie w koalicji z burmistrzem, wiem jak trudno jest współpracować z radą, jeśli nie ma się swoich radnych – mówił Bronkowski, który pod tym względem czuł się osamotniony.
W pierwszym punkcie programu wyborczego burmistrz zapowiedział doprowadzenie do remontu mostu na Wiśle i budowę Lwowskiej bis. Stawia też na poprawę miejskiej infrastruktury m.in. chce do 2021 roku skanalizować cały

Sandomierz. Ponadto chce zadbać o unowocześnienie autobusów i przystanków komunikacji miejskiej, dokończyć rewitalizację parku miejskiego, przeprowadzić inwestycje w prawobrzeżnej części miasta m.in. zagospodarować dawny dworzec kolejowy, stworzyć osiedlowy park przy hucie.

W ramach inwestycji w infrastrukturę sportową zapowiada m.in. kapitalny remont basenu, zadaszenie Orlika przy SP nr 1, budowę boiska treningowego przy ul. Działkowców dla piłkarzy. W planie ma także poszerzenie granic miasta, budowę tanich mieszkań komunalnych w Zarzekowicach, remont zaniedbanych kamienic, stworzenie domów dziennego pobytu dla seniorów i niepełnosprawnych.

Burmistrz z satysfakcją stwierdził, że w ciągu kończącej się kadencji, którą rozpoczynał z 19 puntami programu wyborczego wszystkie cele, które sobie wyznaczył zostały lub są właśnie realizowane. Twierdzi, że z taką samą skutecznością i determinacją, z pomocą doświadczonych urzędników będzie realizował nowe wyzwania. Jest także gotów do debaty z innymi kandydatami na stanowisko burmistrza. A chętnych do walki o głosy mieszkańców jest wielu.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości jest Krzysztof Szatan, z poparciem PO i PSL startuje Marcin Marzec. Kandydatem komitetu Sandomierskie Porozumienie jest Wojciech Czerwiec, a komitetu Nasz Sandomierz Zbigniew Rusak. O stanowisko zawalczy także były burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski.

1-IMGP1445 (Kopiowanie)

1-IMGP1446 (Kopiowanie)

1-IMGP1464 (Kopiowanie)

1-IMGP1466 (Kopiowanie)

1-IMGP1469 (Kopiowanie)

1-IMGP1470 (Kopiowanie)

1-IMGP1473 (Kopiowanie)

1-IMGP1477 (Kopiowanie)

1-IMGP1482 (Kopiowanie)

Wioletta Wojtkowiak

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Pożar koparko – ładowarki w Sandomierzu

tsa24.com13 maja 2021

Manual dla branży turystycznej

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

Zgłoś swoje propozycje zmian w rozkładzie jazdy autobusów

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021