Rozrywka

Burmistrz się żali zamiast szukać sojuszników.

Burmistrz się żali zamiast szukać sojuszników.

JAK TRWOGA TO DO … KOGO?

W Sandomierzu są dwa mosty nie licząc kolejowego. Problem w tym, że tylko po jednym można przejechać. Być może brak przejezdności drugiego mostu jest teraz największym problemem Sandomierza i być może największą barierą jego rozwoju. Ten problem pokazuje kilka faktów nie dostrzeganych na co dzień w Sandomierzu. A oto one.

BEZRADNY BURMISTRZ

Pan burmistrz Marek Bronkowski po apelach do pani premier Beaty Szydło, premiera Mateusza Morawieckiego i nawet Jarosława Kaczyńskiego, które nic nie dały, poczuł się na tyle bezradny, że zwrócił się do mieszkańców z apelem o pomoc w sprawie przebudowy mostu i budowy odcinka drogi. Niby pan burmistrz zachowuje się jak demokratyczny polityk, który nic bez zgody ludu, bo on z ludu. Jednak jako szary wyborca można zapytać po co mi taki burmistrz  skoro to ja mam załatwić most. Tym apelem – lamentem pan burmistrz przyznał się do porażki, a to silny wiatr w żagle dla przeciwników przed wyborami samorządowymi w tym roku. To jednak już nie nasze zmartwienie. Teraz drugi fakt.

UMIEĆ ZNALEŹĆ SOJUSZNIKA POZA SANDOMIERZEM
Drugi fakt to brak umiejętności znalezienia właściwego sojusznika. Sprawa mostu nie jest nowa. Poprzednik burmistrza Bronkowskiego szukał sojuszników dla sprawy po obu stronach Wisły. List z poparciem podpisał wtedy ówczesny prezydent Stalowej Woli. Dla Stalowej Woli most w Sandomierzu jest ważny, ponieważ to główna trasa do Warszawy. Jest co prawda most w Annopolu, ale to nadkładanie drogi. O ile nam wiadomo nie było rozmów w tej sprawie z obecnym prezydentem Stalowej Woli, który jest pupilem Jarosława Kaczyńskiego i dostaje ciężkie miliony na pstryknięcie palcami. Może warto się spotkać i uświadomić prezydentowi Stalowej Woli jak ważny dla interesów jego miasta jest płynny, szybki i bezpieczny przejazd przez Wisłę w Sandomierzu. Kolejny fakt również dotyczy sojusznika.
ZNALEŹĆ SOJUSZNIKA W SANDOMIERZU
Swego czasu biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zagrzmiał z ambony, że parlamentarzyści z regionu są leniwi i nic dla regionu nie robią. Reakcja była błyskawiczna i widoczna chociażby w programach regionalnych i różnych planach rządowych, gdzie Sandomierz był mało widoczny albo nie uwzględniano go wcale. Sandomierz został zauważony. Jak widać największy sojusznik dla mostowej inwestycji jest w Sandomierzu, ale widać pan burmistrz nie potrafi go sobie zjednać. Wiadomo jakie są relacje między rządzącym PiS-em, a Kościołem. Mówiąc krótko swoim biskupom się nie odmawia, a o ile nam wiadomo biskup Nitkiewicz uchodzi w PiS za swojego. I fakt ostatni.
KTO FAKTYCZNIE RZĄDZI W SANDOMIERZU?
Z faktów przedstawionych powyżej wyłania się taki obraz; bezradny, lamentujący burmistrz i biskup, który jednym tupnięciem stawia parlamentarzystów do pionu i goni do roboty. Nie trzeba znać kulis władzy w Sandomierzu, żeby po tych faktach nie mieć wątpliwości, kto rządzi w tym królewskim mieście. Radzimy więc panu burmistrzowi, żeby wziął się w garść i użył wszystkich talentów dyplomatycznych do rozwiązania problemu. Są w tej mierze pokaźne rezerwy. W przeciwnym razie z łatwością znajdzie się konkurent, który będzie miał poparcie kurii i PiS-u, a lament nad niemożnością przełamania różnych przeszkód okaże się pętlą założoną samemu sobie na szyję. Jesteśmy przekonani, że w takiej sytuacji zapadnię otworzą ci do których pan burmistrz teraz apeluje o pomoc, czyli wyborcy. A poza tym wszystkiego dobrego w nowym roku.
Weronika Przestój

 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Rozrywka

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Jesienny repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com19 października 2021

Popularny aktor Jerzy Bończak przyjedzie do Ossolina!

tsa24.com11 października 2021

VIII Marsz Pier[w]si w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Siatkarski weekend w Sandomierzu

tsa24.com4 października 2021

Spektakl pt. „Życie Jadzi według mnie”

tsa24.com29 września 2021
centrum informacji

Wyróżnienie dla sandomierskiego Centrum Informacji Turystycznej

tsa24.com28 września 2021

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021