kultura i rozrywka

Cała Polska Czyta Dzieciom

Cała Polska Czyta Dzieciom

Sandomierskie Centrum Kultury wzięło udział w akcji o nazwie „Cała Polska Czyta Dzieciom”, której realizatorem na terenie prawobrzeżnego Sandomierza jest Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W ramach tej ogólnopolskiej akcji, co tydzień, w Przedszkolu Językowym „Jaś i Małgosia” oraz Samorządowym Przedszkolu nr 5 odbywa się czytanie wierszy i bajek dla dzieci, przez specjalnie z tej okazji, zaproszone osoby. Czytającymi są najczęściej mieszkańcy Sandomierza, pełniący różnego rodzaju funkcje publiczne, społeczne czy też kulturalne. Tym razem na zaproszenie pań bibliotekarek: Elżbiety Ukraińskiej oraz Anety Czajki w akcji czytania dzieciom wzięła udział Marta Szpyra – pracownik Sandomierskiego Centrum Kultury. W dniu 7 października 2016 roku pani Marta wraz z paniami z Filii nr 2 MBP odwiedziła wspomniane przedszkola. Dzieci w wieku od 2 do 6 lat wysłuchały wierszy Juliana Tuwima. Wierszom towarzyszyły piękne ilustracje, które doskonale przemawiały do wyobraźni dzieci. Wszystkim dzieciom bardzo się podobały piernikowe literki „Abecadła”, zmyślone opowieści „Grzesia kłamczuszka”, czy miseczka pełna mleka, należąca do „Kotek”. Największą jednak popularnością cieszył się niebieski „Słoń Trąbalski” z węzłem na niebieskiej trąbie.

611476183744-6

Po czytaniu nadszedł czas na chwilę relaksu przy zabawach ruchowych. Dzieci doskonale bawiły się przy piosence „Boogie Woogie”, podczas której musiały wykonywać różnego rodzaju zabawne układy taneczne. Najmłodszym dzieciom do gustu przypadło „Kółko graniaste”.

Po zakończeniu zabaw pani Marta opowiedziała dzieciom, czym się zajmuje Sandomierskie Centrum Kultury oraz jakie zajęcia dla dzieci się tu odbywają.

Serdecznie dziękujemy Fili nr 2 Miejskiej Bibliotek Publicznej za zaproszenie do wzięcia udziału w tej ważnej, pożytecznej i niezwykle przyjemniej akcji.

311476183680-1

źródło: SCK

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Jesienny repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com19 października 2021