kultura i rozrywka

Cała Polska Czyta Dzieciom

Cała Polska Czyta Dzieciom

Sandomierskie Centrum Kultury wzięło udział w akcji o nazwie „Cała Polska Czyta Dzieciom”, której realizatorem na terenie prawobrzeżnego Sandomierza jest Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W ramach tej ogólnopolskiej akcji, co tydzień, w Przedszkolu Językowym „Jaś i Małgosia” oraz Samorządowym Przedszkolu nr 5 odbywa się czytanie wierszy i bajek dla dzieci, przez specjalnie z tej okazji, zaproszone osoby. Czytającymi są najczęściej mieszkańcy Sandomierza, pełniący różnego rodzaju funkcje publiczne, społeczne czy też kulturalne. Tym razem na zaproszenie pań bibliotekarek: Elżbiety Ukraińskiej oraz Anety Czajki w akcji czytania dzieciom wzięła udział Marta Szpyra – pracownik Sandomierskiego Centrum Kultury. W dniu 7 października 2016 roku pani Marta wraz z paniami z Filii nr 2 MBP odwiedziła wspomniane przedszkola. Dzieci w wieku od 2 do 6 lat wysłuchały wierszy Juliana Tuwima. Wierszom towarzyszyły piękne ilustracje, które doskonale przemawiały do wyobraźni dzieci. Wszystkim dzieciom bardzo się podobały piernikowe literki „Abecadła”, zmyślone opowieści „Grzesia kłamczuszka”, czy miseczka pełna mleka, należąca do „Kotek”. Największą jednak popularnością cieszył się niebieski „Słoń Trąbalski” z węzłem na niebieskiej trąbie.

611476183744-6

Po czytaniu nadszedł czas na chwilę relaksu przy zabawach ruchowych. Dzieci doskonale bawiły się przy piosence „Boogie Woogie”, podczas której musiały wykonywać różnego rodzaju zabawne układy taneczne. Najmłodszym dzieciom do gustu przypadło „Kółko graniaste”.

Po zakończeniu zabaw pani Marta opowiedziała dzieciom, czym się zajmuje Sandomierskie Centrum Kultury oraz jakie zajęcia dla dzieci się tu odbywają.

Serdecznie dziękujemy Fili nr 2 Miejskiej Bibliotek Publicznej za zaproszenie do wzięcia udziału w tej ważnej, pożytecznej i niezwykle przyjemniej akcji.

311476183680-1

źródło: SCK

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Pierwsze Ogólnopolskie Dyktando na Dzień Kobiet

tsa24.com4 marca 2021

Przyznano tytuł Sandomierzanina roku 2020

tsa24.com2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

tsa24.com1 marca 2021

Dzień Kobiet w Sandomierzu z koncertem życzeń

tsa24.com23 lutego 2021

Dzień Języka Ojczystego z sandomierskimi premierami książkowymi

tsa24.com22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021

Szczepienia przeciw meningokokom w Gminie Sandomierz

tsa24.com18 lutego 2021

Podsumowanie konkursu „Gmina Obrazów bez tajemnic – na tropie historycznych poszukiwań”

tsa24.com18 lutego 2021