kultura i rozrywka

Cała Polska Czyta Dzieciom

Cała Polska Czyta Dzieciom

Sandomierskie Centrum Kultury wzięło udział w akcji o nazwie „Cała Polska Czyta Dzieciom”, której realizatorem na terenie prawobrzeżnego Sandomierza jest Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W ramach tej ogólnopolskiej akcji, co tydzień, w Przedszkolu Językowym „Jaś i Małgosia” oraz Samorządowym Przedszkolu nr 5 odbywa się czytanie wierszy i bajek dla dzieci, przez specjalnie z tej okazji, zaproszone osoby. Czytającymi są najczęściej mieszkańcy Sandomierza, pełniący różnego rodzaju funkcje publiczne, społeczne czy też kulturalne. Tym razem na zaproszenie pań bibliotekarek: Elżbiety Ukraińskiej oraz Anety Czajki w akcji czytania dzieciom wzięła udział Marta Szpyra – pracownik Sandomierskiego Centrum Kultury. W dniu 7 października 2016 roku pani Marta wraz z paniami z Filii nr 2 MBP odwiedziła wspomniane przedszkola. Dzieci w wieku od 2 do 6 lat wysłuchały wierszy Juliana Tuwima. Wierszom towarzyszyły piękne ilustracje, które doskonale przemawiały do wyobraźni dzieci. Wszystkim dzieciom bardzo się podobały piernikowe literki „Abecadła”, zmyślone opowieści „Grzesia kłamczuszka”, czy miseczka pełna mleka, należąca do „Kotek”. Największą jednak popularnością cieszył się niebieski „Słoń Trąbalski” z węzłem na niebieskiej trąbie.

611476183744-6

Po czytaniu nadszedł czas na chwilę relaksu przy zabawach ruchowych. Dzieci doskonale bawiły się przy piosence „Boogie Woogie”, podczas której musiały wykonywać różnego rodzaju zabawne układy taneczne. Najmłodszym dzieciom do gustu przypadło „Kółko graniaste”.

Po zakończeniu zabaw pani Marta opowiedziała dzieciom, czym się zajmuje Sandomierskie Centrum Kultury oraz jakie zajęcia dla dzieci się tu odbywają.

Serdecznie dziękujemy Fili nr 2 Miejskiej Bibliotek Publicznej za zaproszenie do wzięcia udziału w tej ważnej, pożytecznej i niezwykle przyjemniej akcji.

311476183680-1

źródło: SCK

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021

Gloria Artis dla Andrzeja Cebuli

tsa24.com13 października 2021

Spotkanie autorskie z Michałem Śmielakiem

tsa24.com13 października 2021

Popularny aktor Jerzy Bończak przyjedzie do Ossolina!

tsa24.com11 października 2021

Bonum Publicum – XVII edycja nagrody im. Aleksandra Patkowskiego

tsa24.com11 października 2021

Utrudnienia w ruchu na przejeździe kolejowym

tsa24.com8 października 2021

VIII Marsz Pier[w]si w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021