W Sandomierzu

Chcą przywrócić Sandomierz do dawnej świetności

Chcą przywrócić Sandomierz do dawnej świetności

Członkowie Parlamentarnego Przyjaciół Zespołu Królewskiego Miasta Sandomierza deklarują wspieranie inicjatyw mających na celu wszechstronny rozwój miasta oraz Ziemi Sandomierskiej.

Zespół tworzy 28 członków, do grona przyjaciół Sandomierza zapisali się posłowie i senatorowie z województwa świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Wśród nich są nie tylko parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, ale również z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Nowoczesnej.

-Wierzymy, że dzięki wspólnym działaniom możliwe będzie przywrócenie Sandomierzowi dawnej świetności. Jako parlamentarzyści, ale przede wszystkim przyjaciele Królewskiego Miasta Sandomierza będziemy lobbować za projektami mającymi na celu szeroko pojęty rozwój miasta na kilku płaszczyznach – powiedział Marek Kwitek, Poseł na Sejm.

Zdaniem parlamentarzystów Sandomierz jako ponadregionalny ośrodek kulturowy i turystyczny, musi uzyskać dostęp do nowoczesnej infrastruktury drogowej i kolejowej. Członkowie Zespołu chcą również przywrócić żeglugę po Wiśle, a jednocześnie zwiększyć bezpieczeństwo przeciwpowodziowe.

-Mamy nadzieję, że zapadnie konkretna decyzja na temat inwestycji Lwowskiej Bis, remontu starego mostu oraz drogi ekspresowej S 74 – dodał poseł Kwitek.

Uwaga przyjaciół Sandomierza skupia się również wokół promocji chrześcijańskiego, historycznego i kulturowego dziedzictwa miasta. Do zadań Zespołu należy także podejmowanie i wspieranie działań mających na celu dalszy rozwój regionu Sandomierza, jako jednego z głównych zagłębi sadowniczych w kraju.

Lista członków Zespołu jest otwarta i mogą się do niej zapisać kolejne osoby. Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu Parlamentarny Zespół Przyjaciół Sandomierza będzie się wybierał swoje prezydium.

1
Tekst: K.K. Palińska
Fot. M. Jakóbczyk

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021

Gmina pomaga dotrzeć do punktu szczepień na Covid-19

tsa24.com14 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

tsa24.com14 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021

Prace remontowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej

tsa24.com11 stycznia 2021

Dwunastu wykonawców zainteresowanych rozbudową mostu w Sandomierzu

tsa24.com8 stycznia 2021