W Sandomierzu

Chcą przywrócić Sandomierz do dawnej świetności

Chcą przywrócić Sandomierz do dawnej świetności

Członkowie Parlamentarnego Przyjaciół Zespołu Królewskiego Miasta Sandomierza deklarują wspieranie inicjatyw mających na celu wszechstronny rozwój miasta oraz Ziemi Sandomierskiej.

Zespół tworzy 28 członków, do grona przyjaciół Sandomierza zapisali się posłowie i senatorowie z województwa świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Wśród nich są nie tylko parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, ale również z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Nowoczesnej.

-Wierzymy, że dzięki wspólnym działaniom możliwe będzie przywrócenie Sandomierzowi dawnej świetności. Jako parlamentarzyści, ale przede wszystkim przyjaciele Królewskiego Miasta Sandomierza będziemy lobbować za projektami mającymi na celu szeroko pojęty rozwój miasta na kilku płaszczyznach – powiedział Marek Kwitek, Poseł na Sejm.

Zdaniem parlamentarzystów Sandomierz jako ponadregionalny ośrodek kulturowy i turystyczny, musi uzyskać dostęp do nowoczesnej infrastruktury drogowej i kolejowej. Członkowie Zespołu chcą również przywrócić żeglugę po Wiśle, a jednocześnie zwiększyć bezpieczeństwo przeciwpowodziowe.

-Mamy nadzieję, że zapadnie konkretna decyzja na temat inwestycji Lwowskiej Bis, remontu starego mostu oraz drogi ekspresowej S 74 – dodał poseł Kwitek.

Uwaga przyjaciół Sandomierza skupia się również wokół promocji chrześcijańskiego, historycznego i kulturowego dziedzictwa miasta. Do zadań Zespołu należy także podejmowanie i wspieranie działań mających na celu dalszy rozwój regionu Sandomierza, jako jednego z głównych zagłębi sadowniczych w kraju.

Lista członków Zespołu jest otwarta i mogą się do niej zapisać kolejne osoby. Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu Parlamentarny Zespół Przyjaciół Sandomierza będzie się wybierał swoje prezydium.

1
Tekst: K.K. Palińska
Fot. M. Jakóbczyk

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu- podsumowanie

tsa24.com4 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

tsa24.com29 kwietnia 2021

Wielkie poruszenie serc na majówkę w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Symboliczne obchody świąt majowych w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Pijany z dożywotnim zakazem, uszkodził 5 zaparkowanych aut

tsa24.com28 kwietnia 2021

Manual dla branży-pierwszy projekt Strategii marki Sandomierza

tsa24.com28 kwietnia 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

tsa24.com28 kwietnia 2021