W Sandomierzu

Chcą przywrócić Sandomierz do dawnej świetności

Chcą przywrócić Sandomierz do dawnej świetności

Członkowie Parlamentarnego Przyjaciół Zespołu Królewskiego Miasta Sandomierza deklarują wspieranie inicjatyw mających na celu wszechstronny rozwój miasta oraz Ziemi Sandomierskiej.

Zespół tworzy 28 członków, do grona przyjaciół Sandomierza zapisali się posłowie i senatorowie z województwa świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Wśród nich są nie tylko parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, ale również z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Nowoczesnej.

-Wierzymy, że dzięki wspólnym działaniom możliwe będzie przywrócenie Sandomierzowi dawnej świetności. Jako parlamentarzyści, ale przede wszystkim przyjaciele Królewskiego Miasta Sandomierza będziemy lobbować za projektami mającymi na celu szeroko pojęty rozwój miasta na kilku płaszczyznach – powiedział Marek Kwitek, Poseł na Sejm.

Zdaniem parlamentarzystów Sandomierz jako ponadregionalny ośrodek kulturowy i turystyczny, musi uzyskać dostęp do nowoczesnej infrastruktury drogowej i kolejowej. Członkowie Zespołu chcą również przywrócić żeglugę po Wiśle, a jednocześnie zwiększyć bezpieczeństwo przeciwpowodziowe.

-Mamy nadzieję, że zapadnie konkretna decyzja na temat inwestycji Lwowskiej Bis, remontu starego mostu oraz drogi ekspresowej S 74 – dodał poseł Kwitek.

Uwaga przyjaciół Sandomierza skupia się również wokół promocji chrześcijańskiego, historycznego i kulturowego dziedzictwa miasta. Do zadań Zespołu należy także podejmowanie i wspieranie działań mających na celu dalszy rozwój regionu Sandomierza, jako jednego z głównych zagłębi sadowniczych w kraju.

Lista członków Zespołu jest otwarta i mogą się do niej zapisać kolejne osoby. Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu Parlamentarny Zespół Przyjaciół Sandomierza będzie się wybierał swoje prezydium.

1
Tekst: K.K. Palińska
Fot. M. Jakóbczyk

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021

Wręczono odznaki „Przyjaciel Osób Niewidomych”

tsa24.com14 października 2021

Spotkanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

tsa24.com13 października 2021

Sandomierskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

tsa24.com13 października 2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

tsa24.com13 października 2021

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów w szkole podstawowej nr 2

tsa24.com12 października 2021