Fotorelacje

„Coś optymistycznego” na koniec wakacji!

„Coś optymistycznego” na koniec wakacji!

Sandomierzanie pożegnali wakacje ale jednocześnie bardzo optymistycznie rozpoczęli nowy rok szkolny. W sobotę 3 września na Rynku Starego Miasta wrzało od śpiewu, muzyki i dobrej zabawy, łamano nawet deski i dachówki.

Przez cały dzień dzieci mogły korzystać z atrakcji jakie przygotowano dla nich z okazji zakończenia wakacji oraz rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Koncerty, pokaz karate oraz zaproszenia do aktywnego spędzenia najbliższych 10 miesięcy nauki trwały od rana do ciemnej nocy. Wrzesień to nie tylko powrót do nauki, przecież nie można żyć tylko książkami… Dlatego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu, Sandomierskie Centrum Kultury, Fabryka Ruchu, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, Muzeum Diecezjalne – Dom Długosza oraz Świetlica Środowiskowa przygotowały wyjątkowe oferty aby umilić najbliższe 10 miesięcy nauki. Chcąc zachęcić dzieci i rodziców do aktywnego spędzania czasu, rozwijania pasji oraz kreatywności prezentowano programy dostosowane do wieku i zainteresowań uczniów. Każdy miał szansę znaleźć coś dla siebie: sportowcy, archeolodzy, wielbiciele sztuki i kina, a nawet matematycy czy tancerze. Najważniejsze, by młodzi Sandomierzanie nie spędzali wolnego czasu wyłącznie w towarzystwie komputera i Internetu.

O godz. 13.00 oficjalnie rozpoczęto „Pożegnanie wakacji” w mieście. Podczas pierwszej części koncertu mieli szansę zaprezentować się młodzi artyści i zespoły, które na co dzień działają w Sandomierzu i okolicach. Na scenie jako pierwsi wystąpili członkowie Centrum Edukacji Artystycznej Gama, które powstało w 2012 r. Młodzi muzycy, bracia Tomek i Bartek rozpoczęli koncert. Następnie wystąpili: zespół Non Omnis, Michał Cezar Biały- występ wokalny, DJ EF- autorski set muzyczny, Emilia Lichocka- występ wokalny, prezentacja Sandomierskiego Studia Piosenki i Sando All Stars oraz set muzyki popularnej w wykonaniu DJ’a WUDU. O godz.18.30 odbył się pokaz klubu Karate Kyokushin, którego widzowie byli pod wielkim wrażeniem. Prezentację sandomierskich instytucji zakończył występ zespołu Spring Rolls. Podczas długo wyczekiwanego koncertu Kasi Kowalskiej, na Rynku Starego Miasta zgromadziły się tłumy. Wielkimi brawami zakończono nie tylko imprezę, ale również wakacje.

Małgorzata Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019