W Sandomierzu

Czerwcowe seanse w „Kinie Starówka”

Czerwcowe seanse w „Kinie Starówka”

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza do „Kina Starówka” na czerwcowe premiery takich filmów jak „Przebudzenie dusz”, „Momo”, „Zimna wojna” czy „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”.

Już od najbliższego piątku tj. 1 czerwca przedpremierowo będzie można zobaczyć francuską komedię „Momo”, a na kinowym ekranie: m.in. Christian Clavier. Historia opowiada o bezdzietnej parze, mieszkającej na przedmieściach Paryża, wiodących nudne i smutne życie. Pewnego dnia odkrywają w swoim domu nieproszonego gościa który twierdzi, że jest ich synem.

1 czerwca będzie również w kinie premiera filmu „Przebudzenie dusz” ocenianego jako jeden z najbardziej przerażających i oryginalnych horrorów ostatnich lat! W jednej z głównych ról: Martin Freeman. Rzecz wprawdzie niespotykana: horror zrealizowany na podstawie sztuki teatralnej. Sceptyczny wobec zjawisk paranormalnych profesor, otrzymuje list który wydaje się być napisany zza grobu przez jego dawnego przełożonego. Człowiek ten zaginął 15 lat temu i został uznany za martwego.

Wracając do komediowych klimatów organizatorzy zapraszają na film „Pozycja obowiązkowa”. W rolach głównych znane kobiece nazwiska amerykańskiego kina jak np.: Diane Keaton czy Jane Fonda. Cztery wieloletnie przyjaciółki raz w miesiącu spotykają się w stworzonym na własny użytek klubie czytelniczym. Niejedno już w życiu widziały, przeczytały i przeżyły, ale „Pięćdziesiąt twarzy Greya” okaże się w ich przypadku pozycją wyjątkowo inspirującą.

„Zimna wojna” (film reżysera „Idy”) – ten tytuł zdążył już namieszać w świecie filmowym (wygrana złotej palmy w Cannes), pomimo że nie miał jeszcze oficjalnej premiery. Dlatego już teraz SCK zaprasza na premierę owego tytułu do kina. W rolach głównych: Tomasz Kot, Joanna Kulig, Borys Szyc, Agata Kulesza.. Jest to historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. W tle wydarzenia zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu.

Ostatni tytuł z repertuaru to również premiera. „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” to thriller biograficzny. Znajdziemy tu takie nazwiska jak: Penelope Cruz czy Javier Bardem. Pablo Escobar to najpotężniejszy baron narkotykowy XX wieku, który zajmuje się przemytem kokainy do USA i wielu innych państw na świecie. Wartość jego zarobków została oszacowana na 55 miliardów dolarów w przeliczeniu na współczesny kurs waluty. Pewnego dnia Pablo poznaje piękną Virginię Vallejo – ambitną gwiazdę kolumbijskiej telewizji. To spotkanie odmienia serce nieobliczalnego przestępcy, który zakochuje się w nowo poznanej kobiecie.

plakat-kino

źródło: Sandomierskie Centrum Kultury

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

„VII Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta miasta Katowic”

tsa24.com25 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021