W Sandomierzu

Będzie połączenie szkół i zmiana siedziby przedszkola?

Będzie połączenie szkół i zmiana siedziby przedszkola?

Magistrat przygotował uchwałę w sprawie dostosowania sieci sandomierskich szkół do nowego ustroju szkolnego. Władze miasta chcą włączyć Gimnazjum nr 1 do Szkoły Podstawowej nr 4, a do budynku podstawówki przenieść w Przedszkole nr 6 i stworzyć żłobek. Czy Rada Miasta przyjmie tę uchwałę?

-W ostatnim czasie było wiele dyskusji i spekulacji wokół tematu budynku po Gimnazjum nr 1. Podczas najbliższej sesji Rady Miasta zakończymy ten problem – powiedział Marek Bronkowski, Burmistrz Sandomierza.

Z dniem 1 września 2017 r. Gimnazjum nr 1 im. Jana Długosza w Sandomierzu przy ul. Leona Cieśli 2 zostanie włączone do Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sandomierzu przy ul. Adama Mickiewicza 39. Gimnazjum nr 2 im. 2 Pułku Piechoty Legionów w Sandomierzu przy ul. Flisaków 30 zostanie włączone do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej, która mieści się pod tym samym adresem.

Szkoła Podstawowa nr 4 będzie funkcjonowała w dwóch budynkach przy ul. Leona Cieśli 2 oraz przy ul. Adama Mickiewicza 39. Od 1 września 2018 roku w budynku przy ul. Mickiewicza będzie realizowany obowiązek szkolny dla klas I-IV, natomiast klasy V-VIII będą uczyły się w budynku po Gimnazjum nr 1. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 będą uczęszczać do szkoły mieszczącej się w dwóch budynkach przy ul. Flisaków 30.

Zdaniem burmistrza takie rozwiązanie pozwoli na pełne wykorzystanie struktur budynków oraz skorzystanie ze środków zewnętrznych na remont i dostosowanie placówek.  Decyzję Rady Miasta poznamy podczas najbliższej sesji, która odbędzie się 30 marca w Ratuszu Miejskim w Sandomierzu. Jedna z radnych sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu.

-Nie zgadzamy się z propozycją burmistrza o scaleniu szkół, chcemy kontynuować rozmowy na ten temat. Razem z innymi nauczycielami obawiamy się zwolnień. Czujemy się oszukani i zawiedzeni po  spotkaniu z burmistrzem, kiedy to 13 marca zapewnił nas, ze nie będzie scalania tylko ewentualne przeniesienie podstawówki wraz ze wszystkimi nauczycielami do budynku gimnazjum. Tylko co z pracownikami tamtej szkoły? Jako radna uważam, ze najlepszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie naszej szkoły w dotychczasowej siedzibie oraz przekształcenie  Gimnazjum nr 1 np. w szkołę branżową czy profilowaną. Zapewniłoby to zatrudnienie wszystkich nauczycieli Gimnazjum nr 1. Musimy myśleć nie tylko o reformie szkolnictwa ale także o losie nauczycieli – powiedziała Agnieszka Frańczak – Szczepanek, Radna Miejska i nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu.

IMG_1259 (Kopiowanie)

Magistrat rozważa również możliwość przeniesienia Przedszkola Samorządowego nr 6 oraz utworzenie oddziałów żłobkowych w budynku Szkoły Podstawowej nr 4. Gmina Miejska Sandomierz planowała rozpocząć w tym roku budowę nowego budynku przedszkola, w związku z tym przeniesienie placówki do siedziby szkoły zdecydowanie ułatwiłoby sprawę. Budynek przedszkola przedszkola przy ul. Tadeusza Króla jest w złym stanie technicznym i nadaje się do rozbiórki. Co powstanie w tym miejscu? Burmistrz uważa, że jeszcze za wcześnie by o tym mówić.

K.K.Palińska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka – Czego im życzyć? Aby byli Bezpieczni !

tsa24.com21 stycznia 2021

Bądźmy odpowiedzialni -Oszczędzajmy wodę !

tsa24.com21 stycznia 2021

Spotkanie opłatkowe gospodarzy miast papieskich

tsa24.com21 stycznia 2021

29. Finał WOŚP Sztab Sandomierz #2484

tsa24.com20 stycznia 2021

Zima w mieście 2021

tsa24.com20 stycznia 2021

Konkurs dla organizacji pozarządowych

tsa24.com19 stycznia 2021

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021