W powiecie

Czy boją się utraty stołków? Terlecki już dzwonił?

Czy boją się utraty stołków? Terlecki już dzwonił?

Wszyscy skupiają się, na opanowaniu epidemii koronawirusa, a rząd prze do wyborów. Aby wybory mogły się odbyć władze samorządowe na zlecenie rządu, muszą przygotować lokale, powołać komisje, wydrukować karty i wiele innych czynności, bez których, wybory nie mogą się dobyć. Dziś mamy 40 dni do wyborów i wielu samorządowców w Polsce oficjalnie sprzeciwia się przeprowadzenia wyborów. My zapytaliśmy się naszych lokalnych włodarzy,’Czy są w stanie, przeprowadzić wybory, nie narażając zdrowia i życia mieszkańców?” Większość z nich nie chciała rozmawiać, pod imieniem i nazwiskiem, co zrozumiałe, bo mogą się bać, konsekwencji, które mogą ich gminy spotkać, ale byli tacy, co mieli odwagę.

Rzecznik burmistrza Sandomierza przekazał nam informację, iż na tę chwilę wszystkie procedury, które są wymagane do przeprowadzenia wyborów, są realizowane, ale dodał również, że nie wierzy, że wybory się odbędą. Skupiamy się, nad budżetem, bo jak wiadomo, musimy, pomóc przedsiębiorcom, i wielu potrzebującym.

Burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska mówi jasno, Nie będę narażała ani zdrowia mieszkańców gminy, ani swojego, wybory są ostatnią rzeczą, o której teraz w gminie myślimy.

Kolejni włodarze mówią już anonimowo i proszą, aby ich nazwisk nie podawać, bo będą problemy, PiS nam tego, nie wybaczy i możemy nie dostawać, do dofinansowań inwestycji. Wszyscy mówią jedno, wybory nie są nam teraz potrzebne, i mają nadzieję, że jednak PiS się ugnie i wycofa z wyborów.

Po straszyli czy obiecali, a może …..

Zaskoczyła mnie swoją postawą Pani Burmistrz Zawichostu Katarzyna Kondziołka, która w rozmowie, zemną, przyznała jasno, co sądzi o wyborach ‘Nie jestem przyspawana do stanowiska, zdrowie mieszkańców, Gminy, jest dla mnie, najważniejsze ‘, a po godzinie, wycofała się, ze swoich słów. Wycofała to może nawet nadużycie, bo nie oddzwoniła, do redakcji, czy przysłała                 e-mail,tylko napisała komentarz, na swoim FB, cóż można i tak. My jednak funkcjonując w mediach w Sandomierz kilka lat mamy małą radę. Ostatnio, w Sandomierzu, był burmistrz, co z mediami wojował, i wie Pani, jak skończył ? Dojeżdża do pracy 60 km, a w Zawichoście, zatrudnia się byłych jego, pracowników co niestety sukcesu, i Pani i Zawichostowi nie wróży.

ODEZWA

“Zadzwonił do mnie dziś redaktor z TSA24 z pytaniami dotyczącymi organizacji wyborów. Z przykrością muszę stwierdzić, że cytaty, które Pan redaktor zamieścił w materiale, są nie do końca cytatami. Pan redaktor zapytał o to, czy organizuję wybory i czy jestem w stanie zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Odpowiedziałam, że owszem, organizuję. Jeżeli chodzi o pytanie odnoszące się do bezpieczeństwa, odpowiedziałam, że nie jestem w stanie zapewnić bezpieczeństwa wyborcom. W domyśle chodziło o to, że nie jestem w stanie tego zrobić bez pomocy z zewnątrz, bo nie dysponuję środkami, które by mi to umożliwiały. Owszem, powiedziałam, że wybory to ostatnia rzecz, o której myślę, bo skupiam się na sprawach bieżących. ”

Odezwa, którą napisała do mieszkańców, tylko nas utwierdza, że długa droga, i dużo nauki , przed Panią burmistrz ,a ja jednak trzymam kciuki, że się uda, bo jak wiadomo, kobiety, łagodzą obyczaje , a jak wiadomo w polityce, tych obyczajów, ostatnio brakuje.

Grzegorz Poniedzielski

3 komentarze

Komentarze

 1. Strażak

  30 marca 2020 at 21:01

  A Marek nie dzwonił…😉

 2. Zdziwiony

  31 marca 2020 at 10:56

  A co z Pana za dziennikarz że nie nagrywa swojego wywiadu? Wtedy można by sprawdzić jak było na prawdę. Ale skoro Pan nie nagrywał to może właśnie o to chodziło żeby zmienić treść wypowiedzi Pani Burmistrz?

  • obserwator

   31 marca 2020 at 14:24

   Pani Burmistrz Zawichostu i tak zmienia często zdanie. Mimo rozmów i ustaleń i tak twierdzi że nie było takiej rozmowy. Czy ma dojść do takiej sytuacji gdzie społeczeństwo w rozmowie z Panią Burmistrz będzie używać zwrotu ” nawiązując do naszej poprzednich ustaleń, które są zarejestrowane” Pani Burmistrz i jej Zastępca niech się biorą do roboty zaistniałą sytuacją. Samo blokowanie chodnika jak spostrzegli mieszkańcy Zawichostu to za mało w obecnej sytuacji.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Jeden głos Czwórmiasta w sprawie linii kolejowej

tsa24.com1 czerwca 2020

“Pielgrzym ” zacumował w Sandomierzu

tsa24.com1 czerwca 2020

Dyspensa dla wiernych do końca maja

tsa24.com29 maja 2020

Place zabaw i siłownie pod chmurką ponownie otwarte od jutra

tsa24.com29 maja 2020

Urząd przywraca bezpośrednią obsługę interesantów

tsa24.com29 maja 2020

Źródliska w Parku Piszczele

tsa24.com29 maja 2020

Obowiązkowe wyposażenie roweru

tsa24.com29 maja 2020

Taras Widokowy nie tylko do zwiedzania

tsa24.com28 maja 2020

Kontrolują dojazd pożarowy i punkt czerpania wody w lesie

tsa24.com28 maja 2020