Bez kategorii

Czy Sandomierz będzie miał posła ?

Czy Sandomierz będzie miał posła ?

Dziś koniec kampanii i postanowiliśmy przeanalizować krótko kampanie  partii oraz kandydatów w naszym regionie

1 czyli PSL

Z PSLu w naszym powiecie jest dwóch kandydatów Andrzej Swajda, radny wojewódzki i Jerzy Żyła radny miejski. Obaj kandydaci wystartowali mocno, z przekonaniem iż na pewno któryś z nich jest w stanie dostać się do sejmu. Już na samym początku kampanii w Sandomierzu zagościła cała partyjna wierchuszka z zaskakującym koalicjantem Pawłem Kukizem który udzielił wsparcia obu panom, choć jeszcze kilka lat temu nazywał PSL  ” zorganizowaną grupą przestępczą „.
Zaangażowanie i impet z jakim wystartowali słabł z dnia na dzień, poza kilkoma banerami i tablicami reklamowymi oraz nielicznymi spotkaniami które PSL ma już od kilku kampanii sprawdzone trudno było zauważyć ich aktywność . W PSLu jest przekonanie że jeden mandat w całym województwie jest pewny a może nawet dwa, ale cały impet jest skierowany na Czesława Siekierskiego i Krystiana Jarubasa a nasi lokalni kandydaci mają być tylko wsparciem w walce o głosy. Wśród mieszkańców padają również  głosy iż obaj kandydaci są nie do końca uczciwi względem swoich wyborców którzy im zaufali w wyborach samorządowych a teraz obaj  chcą z rejterować . Obaj kandydaci prowadzili tylko kampanie w naszym powiecie i trudno zobaczyć ich materiały w ościennych powiatach co również sukcesu im nie wróży

2 czyli PiS

W tym przypadku Marek Kwitek  „Książę sandomierski’  jak nazywa go sam szef struktur wojewódzki  Krzysztof Lipiec. Kwitek  zrobił  'mokrą robotę ” już przy tworzeniu list. Brak kontrkandydata w powiecie to oznaka,że pozycja posła w strukturach jest dość mocna, ale jak widać po  objeździe  pisowskich dygnitarzy w naszym województwie, Sandomierz jest omijany dalekim łukiem więc pozycja Kwitka też może nie być zbyt mocna. W naszej ocenie Marek Kwitek prowadził kampanie poza powiatem sandomierskim bo zdaje sobie sprawę ze głosy zebrane w Sandomierzu czy powiecie mandatu mu nie dadzą bo konkurencja na liście PiS jest mocna i nikt  jeńców nie bierze co widać po kampanii Anny Krupki gdyż jej materiałów jest najwięcej. Trzeba przyznać iż Pan poseł nas trochę zaskoczył swoim spotem reklamowym ……widać na nim posła jak składa tylko wieńce i wiązanki , a sandomierzanie mamy wrażenie oczekują ciut więcej .

3 czyli Lewica

W Sandomierzu lewica zawsze była mocna, 3 kadencje burmistrza  Borowskiego  można uznać za udane ale niestety burmistrz nie zostawił po sobie ucznia który mógłby ten polityczny dorobek kontynuować,  bo na pewno nie można uznać za takiego Jacka Krupy. Kampanię prowadzi dość niemrawo i widać go głównie na słupach ogłoszeniowych i internecie . Na lewicy wszystkie siły skupione są na liderze listy Andrzeju Szejnie który jak mówią sondaże może być spokojny o mandat.

4 czyli Konfederacja

Marceli Małkiewicz to ceniony winiarz, dobry przedsiębiorca oraz człowiek godny zaufania, lecz kampania prowadzona jest w sposób mało przebijający się w mediach czy w internecie, nie wspominając już nawet o bilbordach czy banerach . Czy się uda?  Naszym zdaniem nie ale wydaje nam się że może to być tylko początek czegoś większego….. .Ogólnie patrząc na kampanie Konfederacji w Sandomierzu można by ją skwitować tylko   ’ ktokolwiek widział ktokolwiek wie’….gdzie oni są ?

5 czyli Koalicja Obywatelska

Jest ich dwóch Mirosław Dziarek oraz Sławomir Gągorowski, Dziarek to doświadczony samorządowiec który był / jest asystentem posłanki Marzeny Okły -Drewnowicz i który zawsze stał u jej boku, aż nagle zamarzył być posłem , czy się uda ? Naszym zdaniem nie ponieważ kampania jest prowadzona tylko w Sandomierzu  a to w żaden sposób nie da mandatu. Sławomir Gągorowski to największe zaskoczenie wśród wszystkich kandydatów na wszystkich listach. Przedsiębiorca który prowadzi doskonale prosperująca firmę Novis, pełni społecznie funkcję vice prezesa  Wisły Sandomierz i co może być największym zaskoczeniem dostał dobre miejsce na liście. Niby jest ostatni na liście ale jak mówią znawcy którzy zajmują się kampaniami jest doskonałe dla młodego przedsiębiorcy. Gągorowskiego widać -banery, bilbordy, plakaty,- i słychać w całym województwie -radio, telewizja, internet a poparcie osób takich jak chociażby Cezary Łutowicz, Borys Budka czy Małgorzata Kidawa Błońska oznacza, że Platforma w Sandomierzu postawiła właśnie na niego. Pytanie jest tylko jedno, czy  w Sandomierzu wybiorą młodość czy jednak zostaną przy stole zgrane karty…….

Reszta komitetów nie odegra żadnej roli , największą role mógł odegrać burmistrz Marcin Marzec ale jak  widać nie poparł nikogo co może oznaczać że brakło mu odwagi po której stronie stanąć ale to już materiał na kolejny artykuł .

Grzegorz Poniedzielski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

tsa24.com30 września 2021

Szpital w Sandomierzu – „Całkowity zakaz odwiedzin”

tsa24.com20 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

tsa24.com13 września 2021

„Profilaktyka 40 PLUS”- Masz 40 lat? Skorzystaj z darmowych badań

tsa24.com7 lipca 2021

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

tsa24.com23 czerwca 2021

Sukces matematyczny na szczeblu międzynarodowym Julii i Krystiana

tsa24.com15 czerwca 2021

Piknik Charytatywny z Okazji Dnia Dziecka w Sandomierzu

tsa24.com27 maja 2021

Zagłosuj na podwórko NIVEA w Sandomierzu

tsa24.com25 maja 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

tsa24.com28 kwietnia 2021