W powiecie

Czy w Sandomierzu powstanie Aktywne Przejście dla Pieszych?

Czy w Sandomierzu powstanie Aktywne Przejście dla Pieszych?

Sandomierska Grupa Fotografii Ratowniczej „112 Sandomierz” rozpoczęła kampanię „Idź bezpiecznie!”, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na przejściu przy ul. Mickiewicza w Sandomierzu.

Reporterzy odnieśli się do sygnałów otrzymywanych od czytelników portalu oraz przeprowadzili własne badania i długotrwałą obserwację. W ubiegłym roku w powiecie sandomierskim miało miejsce 21 wypadków z udziałem pieszych, z czego 17 osób zostało rannych, a 4 osoby zmarły. W Sandomierzu na największe niebezpieczeństwo są narażeni piesi przechodzący przez zebrę na ul. Mickiewicza. To jedna z głównych ulic w mieście, każdego dnia przejeżdża tamtędy tysiące samochodów. Zagrożeniem jest mała widoczność dla kierowców jadących od strony jednostki wojskowej w kierunku Starówki z powodu zasłaniających pojazdów czekających  na lewoskręt w kierunku ul. Koseły.

Rozwiązaniem tego problemu jest aktywne przejście dla pieszych „Zebra”. To inteligentny system aktywnego przejścia dla pieszych, który informuję kierowcę o osobie poruszającej się na przejściu dla pieszych. Posiada zsynchronizowany ze sobą pulsujący system świateł poziomych, w postaci oświetlenia w technologii LED w nawierzchni oraz pionowych, czyli lampy ostrzegawcze wraz ze znakiem informacyjnym. Ponadto przed przejściem dla pieszych droga pokryta jest systemem antypoślizgowym.

zdjc499cie-przejc59bcia

Podczas sesji Rady Powiatu, która odbyła się 15 lutego reporterzy portalu zaprezentowali krótki film i przedstawili niebezpieczeństwo jakie czyha na przejściu dla pieszych na ul. Mickiewicza. Na podstawie otrzymanych wyników oraz statystyk udostępnionych przez Komendanta Powiatowego Policji, przedstawili radnym zaobserwowane sytuacje i zaproponowali innowacyjne rozwiązanie mające na celu eliminację zdiagnozowanych zagrożeń. Przedstawiciele grupy planują także rozmowę z Radą Miasta. Wszystko po to aby zebrać fundusze potrzebne do realizacji przedsięwzięcia, jakim jest stworzenie Aktywnego Przejścia dla Pieszych w Sandomierzu. Koszt instalacji oszacowano na około 65 tys. zł.

IMG_9480 (Kopiowanie)

IMG_9478 (Kopiowanie)

– Spodziewamy się, że sytuacja spostrzeżona przez nas i naszych czytelników zostanie zauważona również przez władze i kampania zostanie zakończona sukcesem. Nasz pomysł jest realnym wsparciem zarówno dla osób pieszych, jak i kierowców. Może komuś wydaje się, że 65 tys. zł to duża suma, jednak uważamy, że ludzkie życie jest najważniejsze. Dołożymy wszelkich starań żeby na ul. Mickiewicza w Sandomierzu powstała Aktywna Zebra – powiedział Michał Niezgoda, jeden z reporterów portalu “112 Sandomierz”.

Kinga Kędziora Palińska / 112 Sandomierz

6 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Nurkowanie podlodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego

tsa24.com26 lutego 2021

OSP w Gałkowicach z nowoczesnym sprzętem

tsa24.com26 lutego 2021

Nowe pomoce dydaktyczne w PSP w Klimontowie

tsa24.com23 lutego 2021

Pożar przechowalni w miejscowości Gorzyczany

tsa24.com23 lutego 2021
ustawa

Uchwała antysmogowa. Niektóre kotły i paliwa , będą niedozwolone

tsa24.com22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021

Miasto i Gmina Koprzywnica przystąpiła do programu “Czyste Powietrze”

tsa24.com18 lutego 2021

Podsumowanie konkursu „Gmina Obrazów bez tajemnic – na tropie historycznych poszukiwań”

tsa24.com18 lutego 2021

Czym ogrzewasz dom? Nadchodzi obowiązek zgłaszania do CEEB

tsa24.com16 lutego 2021