kultura i rozrywka

Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich

Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu znalazło się w gronie pięciu prestiżowych obiektów, które biorą udział w akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przewodnikiem po obiektach biorących udział w akcji była aktorka Małgorzata Kożuchowska.
Podczas nagrania wirtualnego spaceru w Zamku Sandomierskim z Małgorzatą Kożuchowską ambasadorem akcji oraz z Elżbietą Ofat zastępcą dyrektora ds. marketingu Zamku Królewskiego w Warszawie spotkały się Aneta Przyłucka sekretarz miasta oraz Iwona Łukawska dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu. Sekretarz miasta podziękowała przedstawicielkom tej prestiżowej akcji za wyjątkową promocję eksponatów Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.
Tegoroczna edycja projektu “Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich”, w związku z sytuacją epidemiologiczną, będzie prezentowana w sieci.
Spacery wirtualne po muzeach, historyczna debata, webinaria, 500 wirtualnych lekcji dla szkół, historia na wesoło dla dzieci to tylko kilka z wielu atrakcji, które zostały przygotowane na listopad przez najsłynniejsze Rezydencje Królewskie w Polsce. W programie uczestniczy Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu.
23 listopada zostanie zaprezentowany wirtualny spacer po sandomierskim zamku, podczas którego będzie można poznać ciekawe dzieje tego budynku i najciekawsze obiekty. Zaprezentowane zostanie m.in. działo armatnie, pochodzące z czasu potopu szwedzkiego, znalezione na wzgórzu zamkowym, a także miecz katowski z XVII wieku, którym wymierzano w Sandomierzu sprawiedliwość. Podczas spaceru, zaprezentowana zostanie również wystawa archeologiczna z unikatowymi szachami sandomierskimi, pochodzącymi prawdopodobnie z XIII wieku.
Oprócz tego muzeum przygotowało cykl postów o tematyce historycznej i edukacyjnej, a także cykl lekcji muzealnych na temat zamku.

 

Źródło U.M. Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

XXX Festiwal Muzyka w Sandomierzu

tsa24.com21 lipca 2021

Nowe atrakcje Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu

tsa24.com20 lipca 2021

Letni Ogród Muzyczny – pokaz filmu „Dziewczynka z zapałkami”

tsa24.com20 lipca 2021

Koncert “Harasiewicz w polskich zamkach i pałacach” – Zamek Królewski w Sandomierzu

tsa24.com9 lipca 2021

Wystawa akwareli autorstwa Jurija Sulimowa

tsa24.com8 lipca 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Książka „Sandomierz Królewska Opowieść”

tsa24.com7 lipca 2021

Wianki w Ciszycy – tradycji stało się zadość!

tsa24.com6 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021