kultura i rozrywka

Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich

Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu znalazło się w gronie pięciu prestiżowych obiektów, które biorą udział w akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przewodnikiem po obiektach biorących udział w akcji była aktorka Małgorzata Kożuchowska.
Podczas nagrania wirtualnego spaceru w Zamku Sandomierskim z Małgorzatą Kożuchowską ambasadorem akcji oraz z Elżbietą Ofat zastępcą dyrektora ds. marketingu Zamku Królewskiego w Warszawie spotkały się Aneta Przyłucka sekretarz miasta oraz Iwona Łukawska dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu. Sekretarz miasta podziękowała przedstawicielkom tej prestiżowej akcji za wyjątkową promocję eksponatów Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.
Tegoroczna edycja projektu “Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich”, w związku z sytuacją epidemiologiczną, będzie prezentowana w sieci.
Spacery wirtualne po muzeach, historyczna debata, webinaria, 500 wirtualnych lekcji dla szkół, historia na wesoło dla dzieci to tylko kilka z wielu atrakcji, które zostały przygotowane na listopad przez najsłynniejsze Rezydencje Królewskie w Polsce. W programie uczestniczy Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu.
23 listopada zostanie zaprezentowany wirtualny spacer po sandomierskim zamku, podczas którego będzie można poznać ciekawe dzieje tego budynku i najciekawsze obiekty. Zaprezentowane zostanie m.in. działo armatnie, pochodzące z czasu potopu szwedzkiego, znalezione na wzgórzu zamkowym, a także miecz katowski z XVII wieku, którym wymierzano w Sandomierzu sprawiedliwość. Podczas spaceru, zaprezentowana zostanie również wystawa archeologiczna z unikatowymi szachami sandomierskimi, pochodzącymi prawdopodobnie z XIII wieku.
Oprócz tego muzeum przygotowało cykl postów o tematyce historycznej i edukacyjnej, a także cykl lekcji muzealnych na temat zamku.

 

Źródło U.M. Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

tsa24.com14 stycznia 2021

VII Koncert Kolęd i Prawosławnych Hymnów Bożego Narodzenia w Sandomierzu

tsa24.com13 stycznia 2021

Ferie zimowe z komiksem

tsa24.com11 stycznia 2021

Planowane wyłączenia prądu

tsa24.com8 stycznia 2021

Ferie po królewsku online w siedmiu Rezydencjach Królewskich

tsa24.com5 stycznia 2021

Akcja “Ferie po królewsku ” w Muzeum

tsa24.com4 stycznia 2021

“Zima w mieście z SCK”

tsa24.com30 grudnia 2020

Konkurs „Bliżej pszczół”

tsa24.com30 grudnia 2020

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu tsa24.com

tsa24.com29 grudnia 2020