Kronika Policyjna

Dbajmy o bezpieczeństwo – spotkania z uczniami przed feriami

Dbajmy o bezpieczeństwo – spotkania z uczniami przed feriami

Do ferii zimowych pozostał już tylko tydzień. Sandomierscy dzielnicowi w celu przygotowania dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzania wolnego czasu spotykają się z nimi w szkołach oraz przedszkolach. Głównym tematem wspólnych rozmów jest szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach, w domu, w szkole i na stokach.

Dzielnicowi sandomierskiej komendy oprócz swoich codziennych zadań, organizują również spotkania z dziećmi i młodzieżą, podczas, których rozmawiają o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych oraz sytuacjach stwarzających zagrożenie dla ich życia oraz zdrowia.

111-80059

Ferie zimowe to okres, w którym uczniowie mają dużo wolnego, poznają nowe osoby, spędzają czas przed komputerem oraz na świeżym powietrzu korzystając z uroków zimy. Policjanci omawiają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznej zabawy oraz przypominają telefony alarmowe.

Mundurowi realizując założenia programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Dzielnicowy bliżej nas” podczas wizyt w szkołach spotykają się również z gronem pedagogicznym, któremu prezentują idee Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz sposób jej funkcjonowania. Mundurowi przypominają również o aplikacji Moja Komenda, która ułatwia kontakt z Policją bez względu na miejsce, w którym się znajdujemy.

111-80060

Dzielnicowi rozdają w swoich rejonach służbowych plakaty przygotowane przez MSWiA. W każdym z nich zawarte są dane kontaktowe do dzielnicowego, imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail. Zawiera ona również opis Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”.

Źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021