kultura i rozrywka

Dla fotografików w każdym wieku, młodych projektantów książek i bajkopisarzy

Dla fotografików w każdym wieku, młodych projektantów książek i bajkopisarzy

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza do udziału w dwóch konkursach: fotograficznym „Wszystkie dzieci świata” i literackim pn. „Mała Nagroda Literacka Pacanów 2016”. Pierwszy adresowany jest do wszystkich miłośników fotografii, bez ograniczeń wiekowych, drugi natomiast – do dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat.

Tematem tegorocznej X edycji konkursu fotograficznego „Wszystkie dzieci świata” jest życie dziecka we współczesnym świecie. Prace mogą być wykonane dowolną techniką fotograficzną i można je nadsyłać do 22 lipca 2016 roku na adres: Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka, ul. Kornela Makuszyńskiego 1, 28-133 Pacanów, z dopiskiem „Wszystkie dzieci świata”. Wręczenie nagród, połączone z wernisażem wystawy pokonkursowej, zaplanowano na 18 września. W skład jury będą wchodzić członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików. Więcej szczegółów, a także regulamin i kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie internetowej konkursu www.foto.pacanow.eu. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, a patronat artystyczny – ZPAF.

Z kolei w konkursie literackim pn. „Mała Nagroda Literacka Pacanów 2016”, organizowanym przez ECB przy współpracy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wyzwaniem dla młodych uczestników jest stworzenie własnej książki (wiek 7-13 lat) albo napisanie autorskiej bajki lub baśni (wiek 14- 18 lat). Celem przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W przypadku pracy artystycznej na stworzenie własnej książki będą oceniane m. in. oryginalność, pomysłowość i estetyczne wykonanie, a w przypadku pracy literackiej – umiejętność zastosowania konwencji bajki i baśni, oryginalność, warstwa językowa. Prace należy wysłać pocztą na podany powyżej adres Europejskiego Centrum Bajki, z dopiskiem na kopercie „Konkurs” – do 22 kwietnia 2016 roku ( liczy się data stempla pocztowego). Wyniki zostaną ogłoszone 29 kwietnia 2016 roku. na stornie internetowej ECB, a uroczyste wręczenie nagród nastąpi 3 maja podczas Festiwalu Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w Pacanowie. Regulamin tego konkursu dostępny jest na stronie www.stolica-bajek.pl.

Urząd Marszałkowski Wojeówdztwa Świętokrzyskiego

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Jesienny repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com19 października 2021