W powiecie

DWA WYPADKI DROGOWE W MIEJSCOWOŚCI WYSIADŁÓW

DWA WYPADKI DROGOWE W MIEJSCOWOŚCI WYSIADŁÓW

wypadek wysiadłowie20200220_132623

20 lutego 2020r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z osobowym na drodze krajowej nr 79 w miejscowości Wysiadłów. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia straży pożarnej stwierdzono, że samochód ciężarowy najechał na tył skręcającego w lewo samochodu osobowego. Samochodami podróżowali tylko kierowcy. Kierowca z samochodu osobowego nie był w stanie samodzielnie opuścić pojazdu ze względu na zniszczenia samochodu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia, sprawieniu narzędzi hydraulicznych, którymi wykonali dostęp do poszkodowanej osoby. Następnie strażacy pomogli w transporcie osoby poszkodowanej do karetki na desce ortopedycznej pod nadzorem lekarza. Jednocześnie strażacy odłączyli zasilanie elektryczne i LPG w pojazdach. Do szpitala na dalsze badania ZRM zabrał jedną osobę poszkodowaną. Dalsze działania ratowników polegały na sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po czynnościach prowadzonych przez Policję, strażacy usunęli z drogi rozbite elementy pojazdu oraz uprzątnęli drogę.

Po zakończonych działaniach ratowniczych przy wypadku strażacy wracając do koszar najechali na kolejny wypadek drogowy w tej samej miejscowości na drodze krajowej nr 79.
W drugim wypadku drogowym udział brało trzy samochody osobowe, którymi podróżowali tylko kierowcy. Jeden z kierowców został poszkodowany w tym zdarzeniu drogowym.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej jednej osobie. Po przybyciu ZRM na miejsce zdarzenia i przebadaniu poszkodowanej osoby została ona zabrana na dalsze badania do szpitala. Następnie strażacy odłączyli zasilanie elektryczne i LPG w pojazdach oraz dokonali sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

 

Źródło  PSP w Sandomierzu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Bądźmy odpowiedzialni -Oszczędzajmy wodę !

tsa24.com21 stycznia 2021

29. Finał WOŚP Sztab Sandomierz #2484

tsa24.com20 stycznia 2021

Giełdowy Rynek Rolny- magazyny zwolnione od opłat

tsa24.com20 stycznia 2021

Budowa nowej stacji ujęcia wody coraz bliżej

tsa24.com19 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Burmistrz Koprzywnicy kwestuje dla WOŚP. Sprawdź co wystawiła na aukcję

tsa24.com13 stycznia 2021

Setne urodziny Pani Stanisławy

tsa24.com12 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021