W powiecie

DWA WYPADKI DROGOWE W MIEJSCOWOŚCI WYSIADŁÓW

DWA WYPADKI DROGOWE W MIEJSCOWOŚCI WYSIADŁÓW

wypadek wysiadłowie20200220_132623

20 lutego 2020r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z osobowym na drodze krajowej nr 79 w miejscowości Wysiadłów. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia straży pożarnej stwierdzono, że samochód ciężarowy najechał na tył skręcającego w lewo samochodu osobowego. Samochodami podróżowali tylko kierowcy. Kierowca z samochodu osobowego nie był w stanie samodzielnie opuścić pojazdu ze względu na zniszczenia samochodu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia, sprawieniu narzędzi hydraulicznych, którymi wykonali dostęp do poszkodowanej osoby. Następnie strażacy pomogli w transporcie osoby poszkodowanej do karetki na desce ortopedycznej pod nadzorem lekarza. Jednocześnie strażacy odłączyli zasilanie elektryczne i LPG w pojazdach. Do szpitala na dalsze badania ZRM zabrał jedną osobę poszkodowaną. Dalsze działania ratowników polegały na sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po czynnościach prowadzonych przez Policję, strażacy usunęli z drogi rozbite elementy pojazdu oraz uprzątnęli drogę.

Po zakończonych działaniach ratowniczych przy wypadku strażacy wracając do koszar najechali na kolejny wypadek drogowy w tej samej miejscowości na drodze krajowej nr 79.
W drugim wypadku drogowym udział brało trzy samochody osobowe, którymi podróżowali tylko kierowcy. Jeden z kierowców został poszkodowany w tym zdarzeniu drogowym.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej jednej osobie. Po przybyciu ZRM na miejsce zdarzenia i przebadaniu poszkodowanej osoby została ona zabrana na dalsze badania do szpitala. Następnie strażacy odłączyli zasilanie elektryczne i LPG w pojazdach oraz dokonali sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

 

Źródło  PSP w Sandomierzu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

MBP zaprasza: czytamy on-line

tsa24.com1 kwietnia 2020

Ogłoszenie – Przerwa w dostawie wody

tsa24.com1 kwietnia 2020

Starosta Piwnik z nominacją do Telekamery 2020.

tsa24.com1 kwietnia 2020

Celebracje liturgiczne Wielkiego Tygodnia

tsa24.com31 marca 2020

Ograniczenia w poruszaniu nieletnich, parki, plaże i bulwary zamknięte

tsa24.com31 marca 2020

KOLEJNE PRZYPADKI ZŁAMANIA ZASAD KWARANTANNY

tsa24.com31 marca 2020
zawichost

Czy boją się utraty stołków? Terlecki już dzwonił?

tsa24.com30 marca 2020

Maseczki od sióstr Służek

tsa24.com30 marca 2020
zrodło fb

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piotrowicach w akcji szycia maseczek

tsa24.com30 marca 2020