W powiecie

DWA WYPADKI DROGOWE W MIEJSCOWOŚCI WYSIADŁÓW

DWA WYPADKI DROGOWE W MIEJSCOWOŚCI WYSIADŁÓW

wypadek wysiadłowie20200220_132623

20 lutego 2020r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z osobowym na drodze krajowej nr 79 w miejscowości Wysiadłów. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia straży pożarnej stwierdzono, że samochód ciężarowy najechał na tył skręcającego w lewo samochodu osobowego. Samochodami podróżowali tylko kierowcy. Kierowca z samochodu osobowego nie był w stanie samodzielnie opuścić pojazdu ze względu na zniszczenia samochodu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia, sprawieniu narzędzi hydraulicznych, którymi wykonali dostęp do poszkodowanej osoby. Następnie strażacy pomogli w transporcie osoby poszkodowanej do karetki na desce ortopedycznej pod nadzorem lekarza. Jednocześnie strażacy odłączyli zasilanie elektryczne i LPG w pojazdach. Do szpitala na dalsze badania ZRM zabrał jedną osobę poszkodowaną. Dalsze działania ratowników polegały na sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po czynnościach prowadzonych przez Policję, strażacy usunęli z drogi rozbite elementy pojazdu oraz uprzątnęli drogę.

Po zakończonych działaniach ratowniczych przy wypadku strażacy wracając do koszar najechali na kolejny wypadek drogowy w tej samej miejscowości na drodze krajowej nr 79.
W drugim wypadku drogowym udział brało trzy samochody osobowe, którymi podróżowali tylko kierowcy. Jeden z kierowców został poszkodowany w tym zdarzeniu drogowym.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej jednej osobie. Po przybyciu ZRM na miejsce zdarzenia i przebadaniu poszkodowanej osoby została ona zabrana na dalsze badania do szpitala. Następnie strażacy odłączyli zasilanie elektryczne i LPG w pojazdach oraz dokonali sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

 

Źródło  PSP w Sandomierzu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Wypadek na drodze K9 Goźlice, pięć osób w szpitalu

tsa24.com3 sierpnia 2021

Trwają poszukiwania zaginionego. Policja prosi o informację

tsa24.com3 sierpnia 2021

Zatrzymany 26-letni woźnica z ponad 2,6 promila alkoholu

tsa24.com3 sierpnia 2021

Z Lublina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

tsa24.com2 sierpnia 2021

Ogromne dofinansowanie na termomodernizację

tsa24.com2 sierpnia 2021

Optymistyczny Jarmark – zaproszenie dla wystawców

tsa24.com2 sierpnia 2021

77. rocznicy Akcji “Burza” i Bitwy pod Pielaszowem

tsa24.com2 sierpnia 2021

Nie żyje dziewczynka, która wypadła z okna w Dwikozach

tsa24.com2 sierpnia 2021

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021