Kronika Policyjna

Dwa zderzenia w powiecie na drodze krajowej nr 9

Dwa zderzenia w powiecie na drodze krajowej nr 9

9 września 2020 o godzinie 6:57 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Łążek gmina Łoniów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Sandomierza, Świniar i Łoniowa.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że na DK 9 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało w sumie pięć osób. Na miejscu obecny był zespół ratownictwa medycznego, który przebadał osoby uczestniczące w wypadku. Jeden z pojazdów znajdował się w rowie, a drugi blokował jeden z pasów drogi. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach, oraz sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W trakcie prowadzonych działań ZRM zabrał jedną osobę do szpitala na obserwację – pozostali uczestnicy zdarzenie po przebadaniu pozostali na miejscu. Po czynnościach dochodzeniowo-śledczych policji pojazdy zostały zabrane przez przybyłą pomoc drogową a jezdnię uprzątnięto z rozbitych elementów pojazdów. Podczas prowadzonych działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

O godzinie 9:46 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło kolejne zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Goźlice gmina Klimontów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Sandomierza i Klimontowa.

Po dojeździe na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu KDR ustalił, że na prostym odcinku DK 9 w skręcający w prawo samochód Renault uderzył osobowy Mercedes. W obu pojazdach podróżowali tylko kierujący i w momencie dojazdu zastępów znajdowali się poza pojazdami. Kierująca Renault uskarżała się na ból w odcinku szyjnym kręgosłupa. Udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy (założono kołnierz ortopedyczny, ułożono na noszach typu deska oraz udzielono wsparcia psychicznego). Drugi z kierujących nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Samochód Renault w wyniku uderzenia znajdował się na poboczu, a Mercedes pozostał na pasie jezdni. Jednocześnie z udzielaniem KPP zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach oraz zakręcono zawory na butlach LPG w obydwu samochodach. Po dojeździe ZRM na miejsce zdarzenia poszkodowaną przekazano pod opiekę ratowników medycznych. Po zbadaniu kobiety przez ratowników medycznych kierująca pozostała na miejscu zdarzenia.

Po czynnościach dochodzeniowych policji samochód Mercedes został zepchnięty na pobliski parking a jezdnię uprzątnięto z rozbitych elementów karoserii i rozlanych płynów eksploatacyjnych.

 

 

Źródło KP PSP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Spotkanie dzielnicowych z uczniami Szkoły w Goźlicach

tsa24.com25 września 2020

Nielegalny salon gier na terenie giełdy w Sandomierzu – zlikwidowany

tsa24.com23 września 2020

” Za szybki ” weekend na drogach powiatu sandomierskiego

tsa24.com22 września 2020

Pędził 105 km/h kursowym autobusem w terenie zabudowanym

tsa24.com21 września 2020

W anonimach groził wysadzeniem budynku Sądu -Dwa miesiące spędzi w areszcie

tsa24.com21 września 2020

Podpalacz odpowie za swój czyn

tsa24.com16 września 2020

Sezon zbierania grzybów – zastosuj kilka ważnych zasad

tsa24.com14 września 2020

W miniony weekend było zdecydowanie za szybko

tsa24.com14 września 2020

Kierowca BMW pędził 132 km/h w obszarze zabudowanym

tsa24.com10 września 2020