Kronika Policyjna

Dwa zderzenia w powiecie na drodze krajowej nr 9

Dwa zderzenia w powiecie na drodze krajowej nr 9

9 września 2020 o godzinie 6:57 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Łążek gmina Łoniów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Sandomierza, Świniar i Łoniowa.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że na DK 9 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało w sumie pięć osób. Na miejscu obecny był zespół ratownictwa medycznego, który przebadał osoby uczestniczące w wypadku. Jeden z pojazdów znajdował się w rowie, a drugi blokował jeden z pasów drogi. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach, oraz sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W trakcie prowadzonych działań ZRM zabrał jedną osobę do szpitala na obserwację – pozostali uczestnicy zdarzenie po przebadaniu pozostali na miejscu. Po czynnościach dochodzeniowo-śledczych policji pojazdy zostały zabrane przez przybyłą pomoc drogową a jezdnię uprzątnięto z rozbitych elementów pojazdów. Podczas prowadzonych działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

O godzinie 9:46 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło kolejne zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Goźlice gmina Klimontów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Sandomierza i Klimontowa.

Po dojeździe na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu KDR ustalił, że na prostym odcinku DK 9 w skręcający w prawo samochód Renault uderzył osobowy Mercedes. W obu pojazdach podróżowali tylko kierujący i w momencie dojazdu zastępów znajdowali się poza pojazdami. Kierująca Renault uskarżała się na ból w odcinku szyjnym kręgosłupa. Udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy (założono kołnierz ortopedyczny, ułożono na noszach typu deska oraz udzielono wsparcia psychicznego). Drugi z kierujących nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Samochód Renault w wyniku uderzenia znajdował się na poboczu, a Mercedes pozostał na pasie jezdni. Jednocześnie z udzielaniem KPP zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach oraz zakręcono zawory na butlach LPG w obydwu samochodach. Po dojeździe ZRM na miejsce zdarzenia poszkodowaną przekazano pod opiekę ratowników medycznych. Po zbadaniu kobiety przez ratowników medycznych kierująca pozostała na miejscu zdarzenia.

Po czynnościach dochodzeniowych policji samochód Mercedes został zepchnięty na pobliski parking a jezdnię uprzątnięto z rozbitych elementów karoserii i rozlanych płynów eksploatacyjnych.

 

 

Źródło KP PSP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Wypadek na drodze K9 Goźlice, pięć osób w szpitalu

tsa24.com3 sierpnia 2021

Trwają poszukiwania zaginionego. Policja prosi o informację

tsa24.com3 sierpnia 2021

Zatrzymany 26-letni woźnica z ponad 2,6 promila alkoholu

tsa24.com3 sierpnia 2021

Nie żyje dziewczynka, która wypadła z okna w Dwikozach

tsa24.com2 sierpnia 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Zderzenie dwóch ciężarówek

tsa24.com6 lipca 2021

Mówią, że dzwonią z banku? Uwaga to mogą być oszuści !

tsa24.com2 lipca 2021