Kronika Policyjna

Dwa zderzenia w powiecie na drodze krajowej nr 9

Dwa zderzenia w powiecie na drodze krajowej nr 9

9 września 2020 o godzinie 6:57 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Łążek gmina Łoniów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Sandomierza, Świniar i Łoniowa.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że na DK 9 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało w sumie pięć osób. Na miejscu obecny był zespół ratownictwa medycznego, który przebadał osoby uczestniczące w wypadku. Jeden z pojazdów znajdował się w rowie, a drugi blokował jeden z pasów drogi. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach, oraz sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W trakcie prowadzonych działań ZRM zabrał jedną osobę do szpitala na obserwację – pozostali uczestnicy zdarzenie po przebadaniu pozostali na miejscu. Po czynnościach dochodzeniowo-śledczych policji pojazdy zostały zabrane przez przybyłą pomoc drogową a jezdnię uprzątnięto z rozbitych elementów pojazdów. Podczas prowadzonych działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

O godzinie 9:46 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło kolejne zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Goźlice gmina Klimontów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Sandomierza i Klimontowa.

Po dojeździe na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu KDR ustalił, że na prostym odcinku DK 9 w skręcający w prawo samochód Renault uderzył osobowy Mercedes. W obu pojazdach podróżowali tylko kierujący i w momencie dojazdu zastępów znajdowali się poza pojazdami. Kierująca Renault uskarżała się na ból w odcinku szyjnym kręgosłupa. Udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy (założono kołnierz ortopedyczny, ułożono na noszach typu deska oraz udzielono wsparcia psychicznego). Drugi z kierujących nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Samochód Renault w wyniku uderzenia znajdował się na poboczu, a Mercedes pozostał na pasie jezdni. Jednocześnie z udzielaniem KPP zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach oraz zakręcono zawory na butlach LPG w obydwu samochodach. Po dojeździe ZRM na miejsce zdarzenia poszkodowaną przekazano pod opiekę ratowników medycznych. Po zbadaniu kobiety przez ratowników medycznych kierująca pozostała na miejscu zdarzenia.

Po czynnościach dochodzeniowych policji samochód Mercedes został zepchnięty na pobliski parking a jezdnię uprzątnięto z rozbitych elementów karoserii i rozlanych płynów eksploatacyjnych.

 

 

Źródło KP PSP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Szaleńcza jazda 37-latka w Łoniowie

tsa24.com12 stycznia 2021

Nocny pościg za kierowcą zakończył się tragicznie

tsa24.com11 stycznia 2021

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu tsa24.com

tsa24.com29 grudnia 2020

Szaleńcza jazda 26-latka, obywatela Ukrainy

tsa24.com29 grudnia 2020

Kolejny “pirat drogowy” wyeliminowany z ruchu

tsa24.com17 grudnia 2020

Szlachetna Paczka od sandomierskich policjantów

tsa24.com14 grudnia 2020

Kolejny cios w nielegalny hazard

tsa24.com9 grudnia 2020

Uwaga ! Pieszy na drodze

tsa24.com23 listopada 2020

Nadmierna prędkość i kolejne zatrzymane prawa jazdy

tsa24.com23 listopada 2020