W Sandomierzu

Dzień Otwarty w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu

Dzień Otwarty w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu

W dniu 5 czerwca 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu odbył się „Dzień Otwarty”.

Na zaproszenie st. kpt. Piotra Krytusy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu przez cały dzień odpowiedziało ponad 400 dzieci wraz z opiekunami z ternu powiatu sandomierskiego. Uczestnicy „Dnia Otwartego” wysłuchali prelekcji na temat kampanii społecznych promowanych przez Państwową Straż Pożarną a mianowicie „Stop Pożarom Traw”, i „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

Następnie podczas alarmu w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej strażacy zaprezentowali wyjazd alarmowy samochodu bojowego połączony z pokazem ratownictwa technicznego. Osoby zwiedzające mogły zobaczyć jak strażacy posługują się narzędziami hydraulicznymi podczas zdarzeń drogowych z udziałem samochodu osobowego. Straż Pożarna to nie tylko wypadki i pożary a także sport pożarniczy. Wiec klejonym punktem był pokaz biegu po równoważni i wspinanie się na trzecie piętro wspinalni przy użyciu drabiny hakowej.

W dalszej części dnia otwartego strażacy zaprezentowali pokaz ratownictwa wysokościowego z użyciem obiektu wspinalni. Następnie zaprezentowano pokaz gaszenia cieczy palnej i sprzętu gaśniczego. W trakcie całego dnia otwartego strażacy udzielali cennych wskazówek dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prowadzili pokaz ratownictwa medycznego. Jedną z ostatnich atrakcji przygotowanych dla najmłodszych uczestników dnia otwartego były nalewaki z hydronetkami oraz pokazy sprzętu, który jest na wyposażeniu KP PSP Sandomierz.

Przez cały dzień strażacy udzielali porad i wskazówek dotyczących właściwego zabezpieczenia przeciwpożarowego swoich domów i mieszkań oraz zasad organizacji bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacyjno-letnim. Słowa podziękowania kierujemy dla właściciela firmy Piters Motors Recykling z siedzibą w Łążku  za przekazanie pojazdu do pokazu ratownictwa technicznego oraz za możliwość prowadzenia szkoleń z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków PSP i OSP na terenie auto złomu.

9

8

14

5

24

16

17

12

26

2

7

23

6

Źródło: KP PSP Sandomierz 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Wypadek na drodze K9 Goźlice, pięć osób w szpitalu

tsa24.com3 sierpnia 2021

Trwają poszukiwania zaginionego. Policja prosi o informację

tsa24.com3 sierpnia 2021

Z Lublina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

tsa24.com2 sierpnia 2021

Optymistyczny Jarmark – zaproszenie dla wystawców

tsa24.com2 sierpnia 2021

77. rocznicy Akcji “Burza” i Bitwy pod Pielaszowem

tsa24.com2 sierpnia 2021

I Memoriał Franciszka Makowskiego

tsa24.com29 lipca 2021

Wolne Śpiewanie na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Profilaktyczna sobota w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Adam Kołodziej wywalczył srebrny medal w Suwałkach

tsa24.com26 lipca 2021