W Sandomierzu

Dzień Otwarty w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu

Dzień Otwarty w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu

W dniu 5 czerwca 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu odbył się „Dzień Otwarty”.

Na zaproszenie st. kpt. Piotra Krytusy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu przez cały dzień odpowiedziało ponad 400 dzieci wraz z opiekunami z ternu powiatu sandomierskiego. Uczestnicy „Dnia Otwartego” wysłuchali prelekcji na temat kampanii społecznych promowanych przez Państwową Straż Pożarną a mianowicie „Stop Pożarom Traw”, i „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

Następnie podczas alarmu w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej strażacy zaprezentowali wyjazd alarmowy samochodu bojowego połączony z pokazem ratownictwa technicznego. Osoby zwiedzające mogły zobaczyć jak strażacy posługują się narzędziami hydraulicznymi podczas zdarzeń drogowych z udziałem samochodu osobowego. Straż Pożarna to nie tylko wypadki i pożary a także sport pożarniczy. Wiec klejonym punktem był pokaz biegu po równoważni i wspinanie się na trzecie piętro wspinalni przy użyciu drabiny hakowej.

W dalszej części dnia otwartego strażacy zaprezentowali pokaz ratownictwa wysokościowego z użyciem obiektu wspinalni. Następnie zaprezentowano pokaz gaszenia cieczy palnej i sprzętu gaśniczego. W trakcie całego dnia otwartego strażacy udzielali cennych wskazówek dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prowadzili pokaz ratownictwa medycznego. Jedną z ostatnich atrakcji przygotowanych dla najmłodszych uczestników dnia otwartego były nalewaki z hydronetkami oraz pokazy sprzętu, który jest na wyposażeniu KP PSP Sandomierz.

Przez cały dzień strażacy udzielali porad i wskazówek dotyczących właściwego zabezpieczenia przeciwpożarowego swoich domów i mieszkań oraz zasad organizacji bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacyjno-letnim. Słowa podziękowania kierujemy dla właściciela firmy Piters Motors Recykling z siedzibą w Łążku  za przekazanie pojazdu do pokazu ratownictwa technicznego oraz za możliwość prowadzenia szkoleń z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków PSP i OSP na terenie auto złomu.

9

8

14

5

24

16

17

12

26

2

7

23

6

Źródło: KP PSP Sandomierz 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka – Czego im życzyć? Aby byli Bezpieczni !

tsa24.com21 stycznia 2021

Bądźmy odpowiedzialni -Oszczędzajmy wodę !

tsa24.com21 stycznia 2021

Spotkanie opłatkowe gospodarzy miast papieskich

tsa24.com21 stycznia 2021

29. Finał WOŚP Sztab Sandomierz #2484

tsa24.com20 stycznia 2021

Zima w mieście 2021

tsa24.com20 stycznia 2021

Konkurs dla organizacji pozarządowych

tsa24.com19 stycznia 2021

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021