W Sandomierzu

Dzień Otwarty w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu

Dzień Otwarty w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu

W dniu 5 czerwca 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu odbył się „Dzień Otwarty”.

Na zaproszenie st. kpt. Piotra Krytusy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu przez cały dzień odpowiedziało ponad 400 dzieci wraz z opiekunami z ternu powiatu sandomierskiego. Uczestnicy „Dnia Otwartego” wysłuchali prelekcji na temat kampanii społecznych promowanych przez Państwową Straż Pożarną a mianowicie „Stop Pożarom Traw”, i „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

Następnie podczas alarmu w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej strażacy zaprezentowali wyjazd alarmowy samochodu bojowego połączony z pokazem ratownictwa technicznego. Osoby zwiedzające mogły zobaczyć jak strażacy posługują się narzędziami hydraulicznymi podczas zdarzeń drogowych z udziałem samochodu osobowego. Straż Pożarna to nie tylko wypadki i pożary a także sport pożarniczy. Wiec klejonym punktem był pokaz biegu po równoważni i wspinanie się na trzecie piętro wspinalni przy użyciu drabiny hakowej.

W dalszej części dnia otwartego strażacy zaprezentowali pokaz ratownictwa wysokościowego z użyciem obiektu wspinalni. Następnie zaprezentowano pokaz gaszenia cieczy palnej i sprzętu gaśniczego. W trakcie całego dnia otwartego strażacy udzielali cennych wskazówek dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prowadzili pokaz ratownictwa medycznego. Jedną z ostatnich atrakcji przygotowanych dla najmłodszych uczestników dnia otwartego były nalewaki z hydronetkami oraz pokazy sprzętu, który jest na wyposażeniu KP PSP Sandomierz.

Przez cały dzień strażacy udzielali porad i wskazówek dotyczących właściwego zabezpieczenia przeciwpożarowego swoich domów i mieszkań oraz zasad organizacji bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacyjno-letnim. Słowa podziękowania kierujemy dla właściciela firmy Piters Motors Recykling z siedzibą w Łążku  za przekazanie pojazdu do pokazu ratownictwa technicznego oraz za możliwość prowadzenia szkoleń z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków PSP i OSP na terenie auto złomu.

9

8

14

5

24

16

17

12

26

2

7

23

6

Źródło: KP PSP Sandomierz 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021