Kronika Policyjna

Dzień poszukiwań w sandomierskiej policji

Dzień poszukiwań w sandomierskiej policji

Policjanci otrzymując informację o zaginięciu osoby, za każdym razem zgłoszenie traktują bardzo poważnie i dokładają wszelkich starań do jak najszybszego odnalezienia poszukiwanych.  Łącznie policjanci pomogli dwóm osobom, których życie i zdrowie było zagrożone.

9 sierpień  upłynął w Sandomierzu pod znakiem poszukiwań. Od rana policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej, kolejny już raz starali się odnaleźć 55-letniego mieszkańca Sandomierza, który 28 lipca wyszedł z domu i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wczorajsze działania skupiły się na wykorzystaniu nurków, którzy sprawdzali rejon śluz na rzekach oraz przyrzecznych kanałów.

Około godziny 13:20 do Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, zgłosiła się 33-latka, która poinformowała o zaginięciu swojego 41-letniego brata. Mężczyzna mógł mieć myśli samobójcze, ma także problemy ze zdrowiem. Policjanci szybko włączyli się w działania poszukiwawcze. Mężczyzna został odnaleziony po niespełna trzech godzinach. Przebywał w centrum miasta. Policjanci zapewnili mu pomoc, został przetransportowany do szpitala, gdzie trafił pod opiekę medyczną.

Piętnaście minut po odnalezieniu 41-latka do Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu zgłosiła się 63-latka z Uniejowa informując, że przyjechała na wycieczkę do Sandomierza ze swoim mężem. 72-latek oddalił się od grupy zwiedzających i nikt z podróżujących nie mógł go odnaleźć. Na domiar złego mężczyzna ma problemy zdrowotne i nie posiadał telefonu komórkowego. Sandomierscy policjanci przystąpili do kolejnych poszukiwań, które i tym razem zakończyły się sukcesem. Poszukiwany 72-latek został odnaleziony w Tarnobrzegu na ul. Warszawskiej. Zauważyła go policjantka wracająca do domu po służbie. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego.

Profilaktyką dla wielu niebezpiecznych sytuacji, na które mogą być narażeni seniorzy jest zaopatrzenie naszego bliskiego w akcesoria mogące ułatwić ustalenie miejsca jego przebywania oraz identyfikację w przypadku odnalezienia przez Policję lub innych. Można osobie starszej sprezentować zegarek z funkcją gps, zadbać aby zawsze miała przy sobie telefon komórkowy, włożyć w kieszeń kartkę z adresem i numerem kontaktowym. Jest wiele sposobów na uniknięcie tego rodzaju kłopotów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021