W powiecie

Dziewczynki z Klimontowa wśród najlepszych piłkarek w Polsce

Dziewczynki z Klimontowa wśród najlepszych piłkarek w Polsce

Za nami kolejna, XVIII edycja organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja, po meczach Wielkiego Finału na PGE Narodowym w Warszawie, wyłonione zostały najlepsze w Polsce drużyny w kategoriach do lat 10 oraz 12. Najlepiej z naszego województwa zaprezentowała się drużyna AMO Kielce, która w kategorii U-10 chłopców zajęła szóste miejsce. W tej kategorii najlepsza została ekipa AMO Rzeszów z woj. podkarpackiego. Wśród starszych chłopców po puchar sięgnęli zawodnicy SP 7 Koszalin z woj. zachodniopomorskiego. W rywalizacji dziewczynek końcowy triumf odniosły ekipy UKS Beniaminek Krosno z woj. podkarpackiego (U-10) i UKS SMS Łódź z woj. łódzkiego (U-12). Zwycięzcy, poza otrzymaniem Pucharu Tymbarku, w nagrodę obejrzą z trybun czerwcowy mecz reprezentacji Polski z Litwą i spotkają się z podopiecznymi Adama Nawałki tuż przed wylotem kadry na mistrzostwa świata w Rosji.

Trwające w dniach 29 kwietnia – 2 maja Finały Ogólnopolskie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zgromadziły w Warszawie 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu przy stadionie PGE Narodowym w niedzielne popołudnie, największe młode talenty ze wszystkich województw przez dwa dni rywalizowały na boiskach Legii i Agrykoli o awans do Wielkiego Finału.

Zwycięzców XVIII edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku poznaliśmy 2 maja na PGE Narodowym. Na oczach fanów obecnych na trybunach oraz widzów, którzy oglądali transmisję na żywo w Polsacie Sport i Super Polsacie, najlepsze ekipy w rozgrywkach zagrały decydujące mecze na stadionie, na którym gole strzelali m.in. Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik czy Cristiano Ronaldo. Rozegrane zostały 4 spotkania finałowe, które dostarczyły nam wszystko, co najważniejsze w futbolu: piękne zagrania i bramki, dużą dawkę emocji, ale także postawy fair play i pasji w najszczerszym wydaniu.

1

2

3

Najważniejsze mecze w dotychczasowej karierze tych młodych piłkarzy i piłkarek na antenie Polsatu Sport i Super Polsatu uświetnili swoim komentarzem: dziennikarz tej stacji, Mateusz Borek, oraz znany z kanału „Łączy Nas Piłka”, Łukasz Wiśniowski. Zmagania ośmiu fantastycznych ekip osobiście obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski) oraz trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Czesław Michniewicz, Jacek Magiera, Marcin Dorna czy Bartłomiej Zalewski.

– Dzieci przede wszystkim muszą mieć przyjemność z grania w piłkę. Każda chwila wolnego czasu spędzona na boisku, na grze, rywalizacji, zabawie, jest cenna. A trofea i nawet wyróżnienia indywidualne to dodatkowe bodźce, które wpływają na zawodnika, żeby dalej pracować i być jak najlepszym w przyszłości. Dzięki naszym sponsorom, dzięki Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej i wojewódzkim związkom piłkarskim organizujemy największy turniej dla dzieci w Europie. Wszystko dobrze funkcjonuje, dzieci mają z tego fantastyczną zabawę i jest to dla nich świetny start. Jeżeli mówimy o piłce zawodowej, z tej całej rzeszy dzieciaków kilku na pewno trafi do poważnej piłki – powiedział po zakończeniu rozgrywek prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

– Już od 5 lat rozgrywamy Wielki Finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na stadionie PGE Narodowym. Co roku jest to ogromne święto dziecięcego futbolu oraz pokaz najwyższych umiejętności piłkarskich. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Finału Ogólnopolskiego. Życzę Wam wytrwałości w dążeniu do spełnienia piłkarskich marzeń – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.

Po zajęciu przez AMO Kielce 6. miejsca w kategorii U-10 chłopców, trener Michał Kostucha pozytywnie oceniał występ zawodników. – Piłka młodzieżowa jest bardzo nieprzewidywalna, ale chłopcy zagrali moim zdaniem na miarę swoich możliwości. Odpadliśmy po serii rzutów karnych w ćwierćfinale z drużyną Akademii
Reissa, która zajęła później drugie miejsce. Z każdej porażki można wyciągnąć wnioski. Chłopcy mimo wszystko są bardzo zadowoleni z udziału w turnieju. Warunki fizyczne mogą być pewną przeszkodą, by za rok rywalizować w kategorii U-12, ale ci zawodnicy grają już teraz z rok starszymi piłkarzami, więc nie boją się fizycznej walki i postaramy się tu wrócić – zapowiada.

Wrócić do Warszawy na pewno będzie chciał także Norbert Myszkowski, który jest etatowym uczestnikiem Finałów Ogólnopolskich. – To już mój trzeci raz w roli trenera na tym etapie Turnieju. Od zawsze uważam te rozgrywki za najbardziej fachowo zorganizowane. Zawsze będę to podkreślał. Dla zawodniczek przyjazd do Warszawy to zwieńczenie pracy, którą na co dzień wykonują. Cieszymy się każdą chwilą spędzaną razem z innymi zespołami – mówił trener drużyny UKS Kunów, która wśród dziewczynek do lat 10 zajęła 13. miejsce.

Podobnie w Finałach Ogólnopolskich spisali się chłopcy SP 27 Kielce, którzy zajęli 12. miejsce w kategorii U-12. – Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tym, czego doświadczyliśmy w Warszawie. To była wspaniała przygoda dla dzieciaków. Na Finale Ogólnopolskim spotkały się najlepsze zespoły z całej Polski. Ten turniej to wielka sportowa rywalizacja, dająca mnóstwo emocji. Byliśmy świadkami meczów toczonych w wysokim tempie i, co najważniejsze, padło wiele pięknych goli, a to jest w futbolu najważniejsze – mówił trener Michał Sarek.

Chociaż drużyna UKS Klimontów zajęła w rywalizacji starszych dziewczynek 14. miejsce, w sztabie szkoleniowym panował optymizm. – W tym roku jestem zadowolony, gdyż graliśmy młodszym składem, rocznikiem 2007, więc na drugi rok będzie dużo lepiej. Miło spędziliśmy majówkę, zwiedziliśmy Warszawę i poznaliśmy nowych ludzi. Nasze przygotowania skupiają się na tym, by dziewczynki czerpały radość z tego co robią. Powtarzałem dziewczynom, że jeśli uda się nam awansować do ćwierćfinału, to świetnie, ale jeśli tego nie dokonamy, nic się nie stanie – mówił trener Krzysztof Dywan. – Utworzyliśmy klasę sportową, gdzie mamy 10 godzin WF tygodniowo i gdzie wykorzystujemy 5 godzin na piłkę a 5 na inne sporty. To są właśnie te dziewczyny – tłumaczył podłoże tegorocznego sukcesu szkoleniowiec z Klimontowa.

Podczas Wielkiego Finału wręczono również wyróżnienia indywidualne. Nagrodę dla najlepszego trenera z rąk prezesa Zbigniewa Bońka otrzymał Piotr Stołowski z zespołu SP 7 Koszalin (woj. zachodniopomorskie). Nagrodę fair play za największą liczbę Zielonych Kartek otrzymanych podczas Turnieju dostały natomiast zespół Football Academy z Zawiercia (woj. śląskie) oraz drużyna Orzeł Wałcz 2010 z województwa zachodniopomorskiego.
Triumfatorzy XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 już niebawem po raz kolejny będą mogli zjawić się na PGE Narodowym. W ramach nagrody głównej, młodzi piłkarze i piłkarki obejrzą z wysokości trybun ostatni mecz reprezentacji Polski przed wylotem na mundial do Rosji – 12 czerwca, z Litwą – oraz spotkają się ze swoimi idolami, czyli piłkarzami reprezentacji Polski.

ZPnSoPT_FO_zdj.glowne_LQ-fot.Cyfrasport

Turniej przyszłych Reprezentantów Polski

Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 12 lat firma Tymbark. Od ubiegłego roku do grona sponsorów Turnieju dołączyła firma Electrolux, zostając Brązowym Sponsorem rozgrywek. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, m.in. Arkadiusza Milika – ambasadora Turnieju, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło oraz Pauliny Dudek.

Honorowy patronat na XVIII edycją Turnieju sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Patronat nad Turniejem objęły również Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Materiały prasowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021