kultura i rozrywka

Dziś Sandomierz w roli głównej

Dziś Sandomierz w roli głównej

W Zamku Królewskim w Sandomierzu rozpoczęła się dziś 4 edycja akcji społecznej „Pracownia Miast”. Wydarzenie pod hasłem „Sandomierz Miasto w roli głównej” składa się z dwóch części – dzisiejszej konferencji oraz warsztatów, które zaplanowano na czwartek.

Konferencję otworzył burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas. Prelegenci opowiadają m.in. o tym jak można promować miasto poprzez film, jakie to daje korzyści oraz o nowoczesnej promocji miast i roli mediów społecznościowych w promocji samorządów. Krzysztof Grabowski, producent serialu „Ojciec Mateusz” wyjaśnił przybyłym gościom na czym polega fenomen Sandomierza jako miasta przygód filmowego księdza Mateusza.

W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele urzędów miast i urzędów marszałkowskich – prezydenci, burmistrzowie szefowie działów promocji i turystyki, przedstawiciele Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, przedstawiciele Regionalnych Funduszy Filmowych, przedstawiciele Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, lokalni przedsiębiorcy, aktorzy i reżyserowie oraz producenci filmowi. Celem spotkania jest wypracowywanie nowych pomysłów i praktycznych wskazówek na temat szeroko pojętego rozwoju miast.

W Sandomierzu Pracownia Miast jest organizowana po raz drugi. Na uczestników wydarzenia, którzy przyjechali do Sandomierza z całej Polski czeka dziś wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie nowo powstałej wystawy „Świat Ojca Mateusza”, wizyta na planie filmowym, nocne zwiedzanie Bramy Opatowskiej z niespodzianką na wieży, a także degustacja sandomierskich win oraz potraw regionalnych.

IMG_2785 (Kopiowanie)

IMG_2791 (Kopiowanie)

IMG_2792 (Kopiowanie)

IMG_2793 (Kopiowanie)

IMG_2797 (Kopiowanie)

IMG_2810 (Kopiowanie)

IMG_2813 (Kopiowanie)

K.K. Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kultura i rozrywka

Zima w mieście 2021

tsa24.com20 stycznia 2021

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

tsa24.com14 stycznia 2021

VII Koncert Kolęd i Prawosławnych Hymnów Bożego Narodzenia w Sandomierzu

tsa24.com13 stycznia 2021

Ferie zimowe z komiksem

tsa24.com11 stycznia 2021

Planowane wyłączenia prądu

tsa24.com8 stycznia 2021

Ferie po królewsku online w siedmiu Rezydencjach Królewskich

tsa24.com5 stycznia 2021

Akcja “Ferie po królewsku ” w Muzeum

tsa24.com4 stycznia 2021

“Zima w mieście z SCK”

tsa24.com30 grudnia 2020