W Sandomierzu

Efekt nowej miotły

Efekt nowej miotły

Wisła Sandomierz wygrała 3-1 (0-0) ze Stalą Kraśnik w meczu 26. kolejki III ligi gr. IV. W debiutanckim spotkaniu nowego trenera Wisły Rafała Wójcika gole zdobyli Kamil Bętkowski i Kacper Piechniak.

Szkoleniowiec wiślaków już na początku był zmuszony do zmian w składzie wyjściowym. Z powodu żółtych kartek nie mogli zagrać Patryk Wilk i Michał Kamiński. Zastąpili ich Jakub Konefał i Marcin Sudy. Prowadzony przez byłego piłkarza-trenera Jarosława Pacholarza Stal przeważała w pierwszych dwóch kwadransach, jednak strzały Filipa Drozda i Kacpra Nastałka pozostawiały wiele do życzenia. Kilka minut później drugi raz strzelał Drozd, ale piłkę w bok odbił Stanisław Wierzgacz. Kolejno nieznacznie pomylił się Bartłomiej Koneczny. W odpowiedzi w 22. minucie mocno uderzył Jarosław Piątkowski, ale piłkę kontrolował bramkarz gości. Wiślacy mogli prowadzić jeszcze przed przerwą. Jakub Siedlecki wbiegł odważnie w pole karne po czym zagrał wzdłuż pola karnego do Damiana Nogaja, jednak skrzydłowy sandomierzan trafił w poprzeczkę.

W 52. minucie Wisła zdobyła gola. Nogaj pociągnął akcję lewą stroną i zagrał do Kamila Bętkowskiego, który precyzyjnym strzałem trafił do siatki, notując pierwsze trafienie w wiślackich barwach. Gospodarze coraz częściej poczynali sobie na połowie rywala. W przeciągu kilku minut dwukrotnie głową strzelał Kacper Piechniak, jednak bez efektu bramkowego. Po godzinie gry Wisła zdobyła drugą bramkę. Po szybko rozegranym rzucie rożnym z Piątkowskim Bętkowski z okolicy jedenastego metra posłał futbolówkę pomiędzy nogami Dariusza Partyki do bramki. W 72. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Danieluk zmarnował znakomitą okazję po podaniu Piątkowskiego. Siedem minut później Piechniak wykorzystał gapiostwo środkowych obrońców Stali, zdobywając trzeciego gola. W 81. minucie goście zdobyli honorową bramkę. Drozd wykorzystał prezent od Wierzgacza, który fatalnie podawał do Mateusza Kolbusza.

Źródło: wisłasandomierz.futbolowo.pl / fot:stalkrasnik.pl 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

I Memoriał Franciszka Makowskiego

tsa24.com29 lipca 2021

Wolne Śpiewanie na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Profilaktyczna sobota w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Adam Kołodziej wywalczył srebrny medal w Suwałkach

tsa24.com26 lipca 2021

IV Gala Orderu Rzeki Wisły oraz Festival Dookoła Wody

tsa24.com26 lipca 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Zmarł sandomierski rzeźbiarz Szczepan Siudak

tsa24.com22 lipca 2021

XXX Festiwal Muzyka w Sandomierzu

tsa24.com21 lipca 2021