W Sandomierzu

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Sandomierza

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Sandomierza

Nocą, z krzyżem w ręku wierni wyruszą pieszo w 40 kilometrową trasę. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w Sandomierzu 31 marca i poprowadzi wiernych do Sulisławic, Ożarowa i Radomyśla nad Sanem.

Wierni z diecezji sandomierskiej rozpoczną swoją postną modlitwę od mszy św. w kościele Ducha Świętego w Sandomierzu o godz. 20.00. Następnie podzielą się na grupy modlitewne zmierzające do trzech miejsc docelowych.

Dwie trasy są pełnymi Ekstremalnymi Drogami Krzyżowymi, czyli wynoszą nie mniej niż 40 km. Prowadzą do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach oraz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Ożarowie. Trzecia z nich jest trasą na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej i wiedzie do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem. Aby wziąć udział w EDK należy się wcześniej  zarejestrować przez Internet, pobrać rozważania i opis trasy. Dostępny będzie też ślad GPS.

– Przejście taką drogą krzyżową zmienia. Inaczej patrzymy na ofiarę Chrystusa, inaczej podchodzimy do włączenia siebie w taką modlitwę. Można poczuć co znaczy samotność, zmęczenie, wysiłek w jakiejś intencji, sens ponoszonego trudu – podkreślał pan Andrzej, uczestnik sandomierskiej EDK.

Od kilku lat w czasie Wielkiego Postu ruszają Drogi Krzyżowe organizowane w nocy, na długiej trasie, które są czasem szczególnej modlitwy i ofiary. Rok temu liczba chętnych na Drogę Krzyżową z Sandomierza do Sulisławic zaskoczyła organizatorów. Na trasę do Maryjnego Sanktuarium w Sulisławicach wyruszyło ponad 200 osób.

– To co przyciąga uczestników to sama trasa, wysiłek, nocna pora i zasada milczenia, które są wymagane podczas pielgrzymowania i modlitwy. Na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej jesteś sam, musisz stać się odpowiedzialny za siebie, przełamać bariery i swoje blokady tak, by mogła się w tobie zrodzić prawdziwa przemiana – podkreśla Anna Bednarz-Wrona, koordynatorka wydarzenia.

edk_sand_26 (Kopiowanie)

K. K. Palińska / Ks. Tomasz Lis

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Konkurs plastyczny pn.: „Ruch – kluczem do zdrowia” oraz IX Przegląd Spektakli Profilaktycznych

tsa24.com16 września 2021

I Mokoszyńskie Święto Plonów

tsa24.com13 września 2021

Festiwal Czekolady

tsa24.com13 września 2021

Otwarcie wystawy “Norwid-Rostworowska. Emancypacja kobiet”

tsa24.com7 września 2021

Podpisanie porozumienia przez włodarzy gmin

tsa24.com7 września 2021

Koncert u dominikanów. Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty

tsa24.com7 września 2021

Dwie nowe inwestycje w Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu

tsa24.com6 września 2021

Pierwsza edycja Weekendu Krzemienia Pasiastego w Sandomierzu

tsa24.com6 września 2021

Narodowe Czytanie w Widnokręgu

tsa24.com6 września 2021