W Sandomierzu

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Sandomierza

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Sandomierza

Nocą, z krzyżem w ręku wierni wyruszą pieszo w 40 kilometrową trasę. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w Sandomierzu 31 marca i poprowadzi wiernych do Sulisławic, Ożarowa i Radomyśla nad Sanem.

Wierni z diecezji sandomierskiej rozpoczną swoją postną modlitwę od mszy św. w kościele Ducha Świętego w Sandomierzu o godz. 20.00. Następnie podzielą się na grupy modlitewne zmierzające do trzech miejsc docelowych.

Dwie trasy są pełnymi Ekstremalnymi Drogami Krzyżowymi, czyli wynoszą nie mniej niż 40 km. Prowadzą do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach oraz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Ożarowie. Trzecia z nich jest trasą na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej i wiedzie do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem. Aby wziąć udział w EDK należy się wcześniej  zarejestrować przez Internet, pobrać rozważania i opis trasy. Dostępny będzie też ślad GPS.

– Przejście taką drogą krzyżową zmienia. Inaczej patrzymy na ofiarę Chrystusa, inaczej podchodzimy do włączenia siebie w taką modlitwę. Można poczuć co znaczy samotność, zmęczenie, wysiłek w jakiejś intencji, sens ponoszonego trudu – podkreślał pan Andrzej, uczestnik sandomierskiej EDK.

Od kilku lat w czasie Wielkiego Postu ruszają Drogi Krzyżowe organizowane w nocy, na długiej trasie, które są czasem szczególnej modlitwy i ofiary. Rok temu liczba chętnych na Drogę Krzyżową z Sandomierza do Sulisławic zaskoczyła organizatorów. Na trasę do Maryjnego Sanktuarium w Sulisławicach wyruszyło ponad 200 osób.

– To co przyciąga uczestników to sama trasa, wysiłek, nocna pora i zasada milczenia, które są wymagane podczas pielgrzymowania i modlitwy. Na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej jesteś sam, musisz stać się odpowiedzialny za siebie, przełamać bariery i swoje blokady tak, by mogła się w tobie zrodzić prawdziwa przemiana – podkreśla Anna Bednarz-Wrona, koordynatorka wydarzenia.

edk_sand_26 (Kopiowanie)

K. K. Palińska / Ks. Tomasz Lis

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Kolejny “Domek – Hotel dla Owadów” w Parku Piszczele

tsa24.com6 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu- podsumowanie

tsa24.com4 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

tsa24.com29 kwietnia 2021

Wielkie poruszenie serc na majówkę w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Symboliczne obchody świąt majowych w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021