Rozrywka

Ferie zimowe z komiksem

Ferie zimowe z komiksem

Dobiegły końca warsztaty komiksowe w ramach akcji „Zima w mieście 2021” w Sandomierzu.

Tegoroczna edycja Zimy w mieście w Sandomierzu, ze względu na epidemię koronawirusa przybrała zupełnie inny charakter. Sandomierskie Centrum Kultury przygotowało ofertę zajęć w formie online dla stałych uczestników oraz warsztaty komiksowe dla wszystkich zainteresowanych.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, w dniach od 4 stycznia do 10 stycznia 2021 r. odbyły się bezpłatne warsztaty komiksowe w formie online pn. „Ferie zimowe z komiksem”.

Na portalu społecznościowym Facebook Sandomierskie Centrum Kultury we współpracy z instruktorem prowadzącym Szymonem Telukiem – rysownikiem, karykaturzystą, malarzem i autorem komiksów – zaproponowało bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży powyżej 8 roku życia.

Aby zostać uczestnikiem warsztatów, wystarczyło dołączyć do specjalnie utworzonej grupy pn. „Ferie zimowe z komiksem”. Ostatecznie grupa liczyła 58 osób, a najmłodsi uczestnicy nie posiadający konta na portalu społecznościowym Facebook, mogli skorzystać z profilu rodziców bądź opiekunów.

W dniach 4 stycznia oraz 7 stycznia o godz. 11.00 miała miejsce premiera dwóch spotkań z instruktorem w formie video, zatytułowanych kolejno:

I warsztat: Jak narysować „wszystko” – warsztat o podstawach rysunku, podczas którego instruktor przedstawił kilka prostych sposobów na jego wykonanie – zakończony ćwiczeniem do wykonania o sposobach przedstawienia postaci w przestrzeni.

II warsztat: Jak stworzyć krótki komiks – warsztat bardziej wyspecjalizowany, o tym jak stworzyć krótką historię komiksową, jakie są najczęściej stosowane rodzaje dymków oraz kiedy ich używać – zakończony ćwiczeniem do wykonania czyli stworzeniem krótkiego paska komiksowego.

Uczestnicy na wykonanie zadań mieli dwa dni, a do ich wykonania wystarczyła kartka papieru, ołówek, cienkopis i marker. Po upływie tego czasu instruktor w specjalnym nagraniu szczegółowo omówił każdą z prac, udzielając przy tym fachowych praktycznych porad młodym rysownikom.

Publikacja wykonanych prac na specjalnie dedykowanej do tego grupie, zapewniła instruktorowi swobodny do nich dostęp, jak również umożliwiła uczestnikom obserwację tego co i w jakiś sposób robią inni.

Ostatecznie na grupie rodzice opublikowali prace 8 uczestników, łącznie nadsyłając 13 zdjęć rysunków wykonanych przez ich pociechy.

Warsztaty dobiegły końca, natomiast zainteresowani, którzy są już członkami grupy bądź chcą dopiero do niej dołączyć, mogą to zrobić w każdej chwili wystarczy odnaleźć grupę „Ferie zimowe z komiksem” na portalu społecznościowym Facebook, aby nadal móc skorzystać z warsztatów i w domowym zaciszu spróbować sprostać rysunkowym wyzwaniom.

W imieniu Sandomierskiego Centrum Kultury, dziękujemy instruktorowi Szymonowi Telukowi za niezwykle ciekawe warsztaty i fachowe porady dla młodych adeptów sztuki komiksowej. Członkom grupy, a więc uczestnikom warsztatów i ich rodzicom za aktywność, sprostanie postawionym zadaniom, publikację rysunków i wspólną zabawę.

Jest nam niezwykle miło, że udział w zajęciach sprawił tyle radości młodym rysownikom i ich rodzicom, czego dowody znajdujemy w komentarzach oraz pozytywnych opiniach w grupie. Cieszymy się, że był to dla Was twórczy, spędzony w sposób kreatywny wspólny czas.

Mamy nadzieję, iż w bezpiecznej przyszłości będziemy mieli możliwość spotkania z instruktorem podczas zajęć stacjonarnych w Sandomierzu.

 

 

 

Źródło U.M. Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Jesienny repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com19 października 2021

Popularny aktor Jerzy Bończak przyjedzie do Ossolina!

tsa24.com11 października 2021

VIII Marsz Pier[w]si w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021