kultura i rozrywka

Fotografia Dzikiej Przyrody – ostatnia szansa

Fotografia Dzikiej Przyrody – ostatnia szansa

Jeszcze tylko do 12 stycznia oglądać można wystawę pt. Fotografia Dzikiej Przyrody prezentowanej w Muzeum Okręgowym na Zamku w Sandomierzu.

Wystawy Wildlife Photographer of the Year są corocznymi pokonkursowymi prezentacjami najlepszych na świecie fotograficznych przedstawień natury.Organizują je  – od 1965 r. –  dwie brytyjskie instytucje, szczycące się swoimi dokonaniami w odkrywaniu, propagowaniu i ochronie rozmaitości życia na Ziemi  – Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i BBC Worldwide.

Konkurs Wildlife Photographer of the Year jest największym i najbardziej prestiżowym w świecie, w dziedzinie fotografii przyrodniczej  –  na ostatnią edycję nadesłano ponad 40 tys. zdjęć, wykonanych przez ponad 4 tys. fotografów, z 96 krajów. Wystawy, poprzez prezentację wybitnych fotografii, ukazują wspaniałość, dramaturgię i rozmaitość życia na Ziemi oraz inspirują coraz to nowe pokolenia do tworzenia wizjonerskich i pełnych ekspresji fotograficznych interpretacji Natury.

dzika

Do zdobycia nagrody w konkursie aspiruje większość fotografów przyrody. Zdobywają je zarówno zawodowcy i amatorzy  –  jeśli tylko doskonały obraz zawiera miksturę wizji, szczęścia     i znajomości przyrody, co wcale nie musi wymagać uzbrojenia w najlepszy sprzęt i wojaży po całym świecie. Wszystkie fotografie ukazują nie tylko ogromną różnorodność naturalnego świata wokół nas, ale także uświadamiają nam jak wiele talentu artystycznego i cierpliwości trzeba mieć, aby zostać światowej klasy fotografem dzikiej przyrody. Na każdą wystawę składają się wyłącznie fotografie nagrodzone i wyróżnione w kilkunastu kategoriach.

Wystawa Fotografia Dzikiej Przyrody jest zbiorem wybranych 48 fotografii, z edycji z lat           2002 – 2014, prezentowanych w Polsce przez Agencję Zegart.

Informacje o konkursie Wildlife Photographer of the Yearotrzymać można, odwiedzając stronę internetową www.wildlifephotographeroftheyear.com oraz www.FotografiaDzikiejPrzyrody.pl

WILDLIFE PHOTOGRAPHER OF THE YEAR 2002 – 2014

źródło: Muzeum Okręgowe w Sandomierzu/M.Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Jesienny repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com19 października 2021