kultura i rozrywka

Fotografia Dzikiej Przyrody – ostatnia szansa

Fotografia Dzikiej Przyrody – ostatnia szansa

Jeszcze tylko do 12 stycznia oglądać można wystawę pt. Fotografia Dzikiej Przyrody prezentowanej w Muzeum Okręgowym na Zamku w Sandomierzu.

Wystawy Wildlife Photographer of the Year są corocznymi pokonkursowymi prezentacjami najlepszych na świecie fotograficznych przedstawień natury.Organizują je  – od 1965 r. –  dwie brytyjskie instytucje, szczycące się swoimi dokonaniami w odkrywaniu, propagowaniu i ochronie rozmaitości życia na Ziemi  – Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i BBC Worldwide.

Konkurs Wildlife Photographer of the Year jest największym i najbardziej prestiżowym w świecie, w dziedzinie fotografii przyrodniczej  –  na ostatnią edycję nadesłano ponad 40 tys. zdjęć, wykonanych przez ponad 4 tys. fotografów, z 96 krajów. Wystawy, poprzez prezentację wybitnych fotografii, ukazują wspaniałość, dramaturgię i rozmaitość życia na Ziemi oraz inspirują coraz to nowe pokolenia do tworzenia wizjonerskich i pełnych ekspresji fotograficznych interpretacji Natury.

dzika

Do zdobycia nagrody w konkursie aspiruje większość fotografów przyrody. Zdobywają je zarówno zawodowcy i amatorzy  –  jeśli tylko doskonały obraz zawiera miksturę wizji, szczęścia     i znajomości przyrody, co wcale nie musi wymagać uzbrojenia w najlepszy sprzęt i wojaży po całym świecie. Wszystkie fotografie ukazują nie tylko ogromną różnorodność naturalnego świata wokół nas, ale także uświadamiają nam jak wiele talentu artystycznego i cierpliwości trzeba mieć, aby zostać światowej klasy fotografem dzikiej przyrody. Na każdą wystawę składają się wyłącznie fotografie nagrodzone i wyróżnione w kilkunastu kategoriach.

Wystawa Fotografia Dzikiej Przyrody jest zbiorem wybranych 48 fotografii, z edycji z lat           2002 – 2014, prezentowanych w Polsce przez Agencję Zegart.

Informacje o konkursie Wildlife Photographer of the Yearotrzymać można, odwiedzając stronę internetową www.wildlifephotographeroftheyear.com oraz www.FotografiaDzikiejPrzyrody.pl

WILDLIFE PHOTOGRAPHER OF THE YEAR 2002 – 2014

źródło: Muzeum Okręgowe w Sandomierzu/M.Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Uwaga prognozowane na dziś burze z gradem !

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021