W powiecie

Gdzie ta Pana praca Panie pośle?

Gdzie ta Pana praca Panie pośle?

Gdy 24 marca 2017 roku zainaugurował swoją działalność, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Królewskiego Miasta Sandomierza, poseł Marek Kwitek był dumny jak paw.

W Ratuszu Miejskim jego członkowie podpisali Deklarację Sandomierską, zobowiązali się tym samym do wspierania rozwoju miasta i promocji.

-Wierzymy, że dzięki wspólnym działaniom możliwe będzie przywrócenie Sandomierzowi dawnej świetności. Jako parlamentarzyści, ale przede wszystkim przyjaciele Królewskiego Miasta Sandomierza będziemy lobbować za projektami mającymi na celu szeroko pojęty rozwój miasta na kilku płaszczyznach – powiedział Marek Kwitek, Poseł na Sejm.

I tak 6 czerwca na pierwszym posiedzeniu zostaje wybrany przewodniczący zespołu i co nie jest zaskoczeniem, jest nim poseł Marek Kwitek, następnie zespół zbiera się 21 czerwca na 35-minutowe spotkanie oraz na 50 minut w dniu 19 lipca 2017. Kolejnych spotkań już nie było ani w roku 2017,2018 ani wyborczym 2019. W dniu 28 listopada, czyli dwa tygodnie po wyborach w 2019 roku na stronach sejmu pojawia się informacja, iż znów powstał Parlamentarny Zespół Przyjaciół Królewskiego Miasta Sandomierza. Tym razem bez fleszy, bez zdjęć z biskupem sandomierskim i poklasku partyjnych działaczy PiS-u, ale za to z takim samym zaangażowaniem i chęciami jak się okazuje w poprzedniej kadencji. W tej kadencji Parlamentarny Zespół Przyjaciół Królewskiego Miasta Sandomierza zebrał się zero razy, tak dokładnie zero razy i tak jak w poprzedniej kadencji nie robi nic, na rzecz Sandomierza, czego skutkiem jest między innymi, brak dofinansowania z Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. To, że poseł Kwitek do zapracowanych posłów naszego regiony nie należy, świadczą, o tym liczy jego wystąpień, oraz interpelacji, która jest równa kwocie, jaką poseł wy lobbował na rzecz Sandomierza, czyli ZERO. My w trosce o posła Kwitka nie będziemy już mu tych zer wyciągać, bo się okaże, iż słowa byłego premiera Leszka Millera na temat obecnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry-jest Pan zerem-dotyczą wszystkich posłów PiS.

Grzegorz Poniedzielski

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Jubileusz setnych urodzin mieszkańca Chrapanowa

tsa24.com23 lipca 2021

Dofinansowanie dla gminy na działalność klubów seniora

tsa24.com21 lipca 2021

Nowy mikrobus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Zawichoście

tsa24.com20 lipca 2021

Żłobek “Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com16 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

“Profilaktyka 40 PLUS”- Masz 40 lat? Skorzystaj z darmowych badań

tsa24.com7 lipca 2021