W powiecie

Gdzie ta Pana praca Panie pośle?

Gdzie ta Pana praca Panie pośle?

Gdy 24 marca 2017 roku zainaugurował swoją działalność, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Królewskiego Miasta Sandomierza, poseł Marek Kwitek był dumny jak paw.

W Ratuszu Miejskim jego członkowie podpisali Deklarację Sandomierską, zobowiązali się tym samym do wspierania rozwoju miasta i promocji.

-Wierzymy, że dzięki wspólnym działaniom możliwe będzie przywrócenie Sandomierzowi dawnej świetności. Jako parlamentarzyści, ale przede wszystkim przyjaciele Królewskiego Miasta Sandomierza będziemy lobbować za projektami mającymi na celu szeroko pojęty rozwój miasta na kilku płaszczyznach – powiedział Marek Kwitek, Poseł na Sejm.

I tak 6 czerwca na pierwszym posiedzeniu zostaje wybrany przewodniczący zespołu i co nie jest zaskoczeniem, jest nim poseł Marek Kwitek, następnie zespół zbiera się 21 czerwca na 35-minutowe spotkanie oraz na 50 minut w dniu 19 lipca 2017. Kolejnych spotkań już nie było ani w roku 2017,2018 ani wyborczym 2019. W dniu 28 listopada, czyli dwa tygodnie po wyborach w 2019 roku na stronach sejmu pojawia się informacja, iż znów powstał Parlamentarny Zespół Przyjaciół Królewskiego Miasta Sandomierza. Tym razem bez fleszy, bez zdjęć z biskupem sandomierskim i poklasku partyjnych działaczy PiS-u, ale za to z takim samym zaangażowaniem i chęciami jak się okazuje w poprzedniej kadencji. W tej kadencji Parlamentarny Zespół Przyjaciół Królewskiego Miasta Sandomierza zebrał się zero razy, tak dokładnie zero razy i tak jak w poprzedniej kadencji nie robi nic, na rzecz Sandomierza, czego skutkiem jest między innymi, brak dofinansowania z Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. To, że poseł Kwitek do zapracowanych posłów naszego regiony nie należy, świadczą, o tym liczy jego wystąpień, oraz interpelacji, która jest równa kwocie, jaką poseł wy lobbował na rzecz Sandomierza, czyli ZERO. My w trosce o posła Kwitka nie będziemy już mu tych zer wyciągać, bo się okaże, iż słowa byłego premiera Leszka Millera na temat obecnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry-jest Pan zerem-dotyczą wszystkich posłów PiS.

Grzegorz Poniedzielski

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021