W powiecie

Gdzie ta Pana praca Panie pośle?

Gdzie ta Pana praca Panie pośle?

Gdy 24 marca 2017 roku zainaugurował swoją działalność, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Królewskiego Miasta Sandomierza, poseł Marek Kwitek był dumny jak paw.

W Ratuszu Miejskim jego członkowie podpisali Deklarację Sandomierską, zobowiązali się tym samym do wspierania rozwoju miasta i promocji.

-Wierzymy, że dzięki wspólnym działaniom możliwe będzie przywrócenie Sandomierzowi dawnej świetności. Jako parlamentarzyści, ale przede wszystkim przyjaciele Królewskiego Miasta Sandomierza będziemy lobbować za projektami mającymi na celu szeroko pojęty rozwój miasta na kilku płaszczyznach – powiedział Marek Kwitek, Poseł na Sejm.

I tak 6 czerwca na pierwszym posiedzeniu zostaje wybrany przewodniczący zespołu i co nie jest zaskoczeniem, jest nim poseł Marek Kwitek, następnie zespół zbiera się 21 czerwca na 35-minutowe spotkanie oraz na 50 minut w dniu 19 lipca 2017. Kolejnych spotkań już nie było ani w roku 2017,2018 ani wyborczym 2019. W dniu 28 listopada, czyli dwa tygodnie po wyborach w 2019 roku na stronach sejmu pojawia się informacja, iż znów powstał Parlamentarny Zespół Przyjaciół Królewskiego Miasta Sandomierza. Tym razem bez fleszy, bez zdjęć z biskupem sandomierskim i poklasku partyjnych działaczy PiS-u, ale za to z takim samym zaangażowaniem i chęciami jak się okazuje w poprzedniej kadencji. W tej kadencji Parlamentarny Zespół Przyjaciół Królewskiego Miasta Sandomierza zebrał się zero razy, tak dokładnie zero razy i tak jak w poprzedniej kadencji nie robi nic, na rzecz Sandomierza, czego skutkiem jest między innymi, brak dofinansowania z Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. To, że poseł Kwitek do zapracowanych posłów naszego regiony nie należy, świadczą, o tym liczy jego wystąpień, oraz interpelacji, która jest równa kwocie, jaką poseł wy lobbował na rzecz Sandomierza, czyli ZERO. My w trosce o posła Kwitka nie będziemy już mu tych zer wyciągać, bo się okaże, iż słowa byłego premiera Leszka Millera na temat obecnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry-jest Pan zerem-dotyczą wszystkich posłów PiS.

Grzegorz Poniedzielski

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Bądźmy odpowiedzialni -Oszczędzajmy wodę !

tsa24.com21 stycznia 2021

29. Finał WOŚP Sztab Sandomierz #2484

tsa24.com20 stycznia 2021

Giełdowy Rynek Rolny- magazyny zwolnione od opłat

tsa24.com20 stycznia 2021

Budowa nowej stacji ujęcia wody coraz bliżej

tsa24.com19 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Burmistrz Koprzywnicy kwestuje dla WOŚP. Sprawdź co wystawiła na aukcję

tsa24.com13 stycznia 2021

Setne urodziny Pani Stanisławy

tsa24.com12 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021