W powiecie

Gimnazjum w Dwikozach zostanie wygaszone

Gimnazjum w Dwikozach zostanie wygaszone

Podczas XXIV sesji Rady Gminy Dwikozy, która odbyła się 17 lutego radni podjęli uchwałę sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjum do reformy oświaty. Ich decyzją gimnazjum w Dwikozach zostanie wygaszone. Nie pomogły prośby rodziców i nauczycieli.

Na sesji obecni byli rodzice, którzy wielokrotnie zwracali się do władz gminy z prośbą o przekształcenie gimnazjum w szkołę podstawową lub włączenie gimnazjum do istniejącej w Dwikozach szkoły podstawowej. Do Rady Gminy wpłynęły trzy pisma w tej sprawie,  złożone: 24.11.2016, 16.01.2017 i 26.01.2017r. Podpisało się pod nimi kilkuset mieszkańców, niestety do tej pory nie otrzymali żadnej odpowiedzi. Pomysł utworzenia szkoły stowarzyszeniowej na bazie tego obiektu również nie został przyjęty. Wójt Gminy Dwikozy Marek Łukaszek nie chciał zabrać głosu w tej sprawie, mimo kilkunastu prób nie udało nam się z nim spotkać ani nawet porozmawiać telefonicznie.

gim dwikozy

– Na pytania nauczycieli co do wykorzystania budynku po szkole podstawowej na działalność oświatową nie uzyskano wiążących odpowiedzi. Dawno nie spotkałam się z taką postawą samorządu, wobec ludzi którzy dwadzieścia czy trzydzieści lat swojego życia zawodowego poświęcili kształceniu dzieci z terenu gminy. Nie zasłużyliśmy na takie traktowanie. Prosimy o wsparcie każdego, kto może nam pomóc – parlamentarzystów, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty,  Radę Powiatu i Radnych Gminy Dwikozy. Widzimy potrzebę dalszych rozmów z samorządem i liczymy na rozwiązanie tego ważnego dla mieszkańców problemu. Mamy nadzieję, że decyzję jaka zapadła w piątek da się jeszcze zmienić. Nie rozumiemy dlaczego po tylu latach owocnej współpracy radni podjęli właśnie taką, a nie inną decyzję- powiedziała Iwona Korczyńska – Sapielak, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Dwikozach.

iwonka (Kopiowanie)

Pracownicy szkoły nadal mają nadzieję na konstruktywny dialog z władzami gminy, którego do tej pory zabrakło. Reforma oświaty daje samorządowi różne możliwości rozwiązania tego problemu.

Kinga Kędziora – Palińska

10 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Nurkowanie podlodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego

tsa24.com26 lutego 2021

OSP w Gałkowicach z nowoczesnym sprzętem

tsa24.com26 lutego 2021

Nowe pomoce dydaktyczne w PSP w Klimontowie

tsa24.com23 lutego 2021

Pożar przechowalni w miejscowości Gorzyczany

tsa24.com23 lutego 2021
ustawa

Uchwała antysmogowa. Niektóre kotły i paliwa , będą niedozwolone

tsa24.com22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021

Miasto i Gmina Koprzywnica przystąpiła do programu “Czyste Powietrze”

tsa24.com18 lutego 2021

Podsumowanie konkursu „Gmina Obrazów bez tajemnic – na tropie historycznych poszukiwań”

tsa24.com18 lutego 2021

Czym ogrzewasz dom? Nadchodzi obowiązek zgłaszania do CEEB

tsa24.com16 lutego 2021