W powiecie

Gimnazjum w Dwikozach zostanie wygaszone

Gimnazjum w Dwikozach zostanie wygaszone

Podczas XXIV sesji Rady Gminy Dwikozy, która odbyła się 17 lutego radni podjęli uchwałę sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjum do reformy oświaty. Ich decyzją gimnazjum w Dwikozach zostanie wygaszone. Nie pomogły prośby rodziców i nauczycieli.

Na sesji obecni byli rodzice, którzy wielokrotnie zwracali się do władz gminy z prośbą o przekształcenie gimnazjum w szkołę podstawową lub włączenie gimnazjum do istniejącej w Dwikozach szkoły podstawowej. Do Rady Gminy wpłynęły trzy pisma w tej sprawie,  złożone: 24.11.2016, 16.01.2017 i 26.01.2017r. Podpisało się pod nimi kilkuset mieszkańców, niestety do tej pory nie otrzymali żadnej odpowiedzi. Pomysł utworzenia szkoły stowarzyszeniowej na bazie tego obiektu również nie został przyjęty. Wójt Gminy Dwikozy Marek Łukaszek nie chciał zabrać głosu w tej sprawie, mimo kilkunastu prób nie udało nam się z nim spotkać ani nawet porozmawiać telefonicznie.

gim dwikozy

– Na pytania nauczycieli co do wykorzystania budynku po szkole podstawowej na działalność oświatową nie uzyskano wiążących odpowiedzi. Dawno nie spotkałam się z taką postawą samorządu, wobec ludzi którzy dwadzieścia czy trzydzieści lat swojego życia zawodowego poświęcili kształceniu dzieci z terenu gminy. Nie zasłużyliśmy na takie traktowanie. Prosimy o wsparcie każdego, kto może nam pomóc – parlamentarzystów, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty,  Radę Powiatu i Radnych Gminy Dwikozy. Widzimy potrzebę dalszych rozmów z samorządem i liczymy na rozwiązanie tego ważnego dla mieszkańców problemu. Mamy nadzieję, że decyzję jaka zapadła w piątek da się jeszcze zmienić. Nie rozumiemy dlaczego po tylu latach owocnej współpracy radni podjęli właśnie taką, a nie inną decyzję- powiedziała Iwona Korczyńska – Sapielak, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Dwikozach.

iwonka (Kopiowanie)

Pracownicy szkoły nadal mają nadzieję na konstruktywny dialog z władzami gminy, którego do tej pory zabrakło. Reforma oświaty daje samorządowi różne możliwości rozwiązania tego problemu.

Kinga Kędziora – Palińska

10 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Uroczyste otwarcie Żłobka „Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com15 października 2021

Gloria Artis dla Andrzeja Cebuli

tsa24.com13 października 2021

Wypadek ciągnika rolniczego w miejscowości Pęczyny

tsa24.com12 października 2021

Popularny aktor Jerzy Bończak przyjedzie do Ossolina!

tsa24.com11 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Utrudnienia w ruchu na przejeździe kolejowym

tsa24.com8 października 2021

Odbiór nowych wodociągów

tsa24.com6 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

tsa24.com4 października 2021