W powiecie

Gmina Łoniów wsparła akcję #GaszynChallenge

Gmina Łoniów wsparła akcję #GaszynChallenge

Widok pracowników Urzędu, Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Łoniowie, którzy robią przysiady i pompki mógł nieco zdziwić wszystkich, którzy właśnie w tym czasie przechadzali się po okolicy.

To wszystko za sprawą akcji charytatywnej pn. #GaszynChallenge, do której dołączyły wspomniane jednostki. Wójt Gminy Łoniów Szymon Kołacz,  wraz z pracownikami podjął wyzwanie rzucone przez Burmistrz Koprzywnicy Aleksandrę Klubińską oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Łoniowie, a dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie Marek Bisztyga włączył się do akcji po nominacji złożonej przez Koło Gospodyń Wiejskich z Chodkowa Starego.

Zaczęło się od strażaków, a dziś pompują urzędnicy, policjanci, medycy, firmy i różne środowiska. Zadanie polega na wykonaniu 10 pompek przez mężczyzn i 10 przysiadów przez kobiety oraz wpłacaniu cegiełki dla chorego Wojtusia z Gaszyna w województwie łódzkim, który choruje na SMA1 (rdzeniowy zaniki mięśni typu I). Dzięki akcji rozpoczętej przez OSP Gaszyn, która ogarnęła cały kraj, udało się zebrać potrzebną kwotę.

Wyzwanie dalej krąży już z myślą o innych dzieciach. Nazwa #GaszynChallenge pozostaje, a symboliczną „cegiełkę” należy przekazać na szczytny cel na stronie Siepomaga.pl.

Urząd gminy, Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Łoniów swoje cegiełkę w kwocie 503 zł  przekazali na konto Zosi (https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengezosiacierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni. 

Po wykonanym zadaniu przyszedł czas na nominację.
Wójt nominował: Burmistrza Miasta i Gminy Klimontów Marka Goździewskiego  natomiast od dyrektora GOK nominację otrzymali: Publiczna Szkoła Podstawowa w Gieraszowicach, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łążku, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łoniowie im. Świętego Jana Pawła II, Publiczna Szkoła Podstawowa w Sulisławicach im. Oddziału Partyzanckiego “Jędrusie”, Zespół Szkoły i Przedszkola w Świniarach Starych oraz Gminny Ośrodek Kultury w Klimontowie.

#GASZYNCHALLENGE Urzędu Gminy i Ośrodka Pomocy Społecznej w Łoniowie

Dziękujemy za nominację rzucone przez Burmistrz Koprzywnicy Aleksandrę Klubińską Gmina Koprzywnica oraz Ochotnicza Straż Pożarna w ŁoniowieTakże przyjmujemy Wyzwanie!!!Akcja #gaszynchallenge to wyzwanie polegające na zbiórce pieniędzy dla chorej Zosi. Zasady są bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Zosi. Link do zbiórki znajduje się tutaj:➡️ https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengezosia?fbclid=IwAR1MWJzdJLP1ubIBlt565qPNSs2XQ5cF1R1levyuKOBB94Ce6LzVqGubiDgNominujemy do zadania: Burmistrza Miasta i Gminy Klimontów Marek Goździewski

Opublikowany przez Gmina Łoniów Czwartek, 18 czerwca 2020

 

Źródło U.G. Łoniów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Jubileusz setnych urodzin mieszkańca Chrapanowa

tsa24.com23 lipca 2021

Dofinansowanie dla gminy na działalność klubów seniora

tsa24.com21 lipca 2021

Nowy mikrobus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Zawichoście

tsa24.com20 lipca 2021

Żłobek “Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com16 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

“Profilaktyka 40 PLUS”- Masz 40 lat? Skorzystaj z darmowych badań

tsa24.com7 lipca 2021