W powiecie

Gmina Łoniów wsparła akcję #GaszynChallenge

Gmina Łoniów wsparła akcję #GaszynChallenge

Widok pracowników Urzędu, Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Łoniowie, którzy robią przysiady i pompki mógł nieco zdziwić wszystkich, którzy właśnie w tym czasie przechadzali się po okolicy.

To wszystko za sprawą akcji charytatywnej pn. #GaszynChallenge, do której dołączyły wspomniane jednostki. Wójt Gminy Łoniów Szymon Kołacz,  wraz z pracownikami podjął wyzwanie rzucone przez Burmistrz Koprzywnicy Aleksandrę Klubińską oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Łoniowie, a dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie Marek Bisztyga włączył się do akcji po nominacji złożonej przez Koło Gospodyń Wiejskich z Chodkowa Starego.

Zaczęło się od strażaków, a dziś pompują urzędnicy, policjanci, medycy, firmy i różne środowiska. Zadanie polega na wykonaniu 10 pompek przez mężczyzn i 10 przysiadów przez kobiety oraz wpłacaniu cegiełki dla chorego Wojtusia z Gaszyna w województwie łódzkim, który choruje na SMA1 (rdzeniowy zaniki mięśni typu I). Dzięki akcji rozpoczętej przez OSP Gaszyn, która ogarnęła cały kraj, udało się zebrać potrzebną kwotę.

Wyzwanie dalej krąży już z myślą o innych dzieciach. Nazwa #GaszynChallenge pozostaje, a symboliczną „cegiełkę” należy przekazać na szczytny cel na stronie Siepomaga.pl.

Urząd gminy, Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Łoniów swoje cegiełkę w kwocie 503 zł  przekazali na konto Zosi (https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengezosiacierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni. 

Po wykonanym zadaniu przyszedł czas na nominację.
Wójt nominował: Burmistrza Miasta i Gminy Klimontów Marka Goździewskiego  natomiast od dyrektora GOK nominację otrzymali: Publiczna Szkoła Podstawowa w Gieraszowicach, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łążku, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łoniowie im. Świętego Jana Pawła II, Publiczna Szkoła Podstawowa w Sulisławicach im. Oddziału Partyzanckiego “Jędrusie”, Zespół Szkoły i Przedszkola w Świniarach Starych oraz Gminny Ośrodek Kultury w Klimontowie.

#GASZYNCHALLENGE Urzędu Gminy i Ośrodka Pomocy Społecznej w Łoniowie

Dziękujemy za nominację rzucone przez Burmistrz Koprzywnicy Aleksandrę Klubińską Gmina Koprzywnica oraz Ochotnicza Straż Pożarna w ŁoniowieTakże przyjmujemy Wyzwanie!!!Akcja #gaszynchallenge to wyzwanie polegające na zbiórce pieniędzy dla chorej Zosi. Zasady są bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Zosi. Link do zbiórki znajduje się tutaj:➡️ https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengezosia?fbclid=IwAR1MWJzdJLP1ubIBlt565qPNSs2XQ5cF1R1levyuKOBB94Ce6LzVqGubiDgNominujemy do zadania: Burmistrza Miasta i Gminy Klimontów Marek Goździewski

Opublikowany przez Gmina Łoniów Czwartek, 18 czerwca 2020

 

Źródło U.G. Łoniów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021