W powiecie

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

W lutym 2021 r. Huta Stalowa Wola S.A. wsparła Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Stalowej Woli kwotą 20 000 zł. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na walkę z Covid- 19. Jest to kolejna z wielu instytucji w Stalowej Woli i regionie, która otrzymała z HSW wsparcie finansowe na walkę z Covid-19. Huta Stalowa Wola od początku pandemii przekazała kwotę blisko 580 tysięcy złotych różnym placówkom. Wśród nich są m.in. szpitale, domy pomocy, domy dziecka.

W początkowym etapie pandemii wiele instytucji i jednostek publicznych odpowiadających za ochronę i ratowanie życia ludzkiego borykało się brakami w zabezpieczeniu podstawowych środków ochrony dla swoich pracowników, podopiecznych czy funkcjonariuszy. Zarząd Spółki już na początku w marcu 2020 r. zadecydował o udzieleniu natychmiastowej pomocy lokalnym podmiotom zajmującym się walką o życie i zdrowie ludzi zainfekowanych koronawirusem. Na ten cel HSW S.A. przekazała 578 tysięcy zł oraz pilną pomoc materialną w formie 4 tys. maseczek, 100 przyłbic, 205 litrów płynu dezynfekującego, 10 laptopów, 10 myszek, 10 toreb komputerowych.

Nie wahaliśmy się ani dnia z pomocą. Wszystkim okolicznym szpitalom przekazaliśmy środki finansowe po 100 tysięcy złotych na zabezpieczenie ich podstawowych potrzeb do walki z koronawirusem – wspomina pierwsze dni pandemii w Stalowej Woli Prezes HSW S.A. Bartłomiej Zając. – Jesteśmy społecznie odpowiedzialni, czujemy się jako HSW zobowiązani do pomocy. Nie pozostawiliśmy najbardziej potrzebujących placówek w naszym regionie i mieście samych w tej dramatycznej sytuacji – podkreśla Prezes Zając.

W tym czasie również w HSW na pierwsze miejsce wysunęła się konieczność zabezpieczenia zdrowia pracowników. W HSW wdrożono wiele rozwiązań, których celem było zapobieżenie rozprzestrzenianiu się pandemii. Zadziałały z powodzeniem, bo HSW w przeciwieństwie do wielu firm cierpiących z powodu pandemii, kontynuowała swoją produkcję i dostawy uzbrojenia do wojska zgodnie z zawartymi kontraktami. Zarząd Spółki zadecydował również o zmniejszeniu zaangażowania pozaprodukcyjnego na rzecz udzielenia wsparcia najbardziej potrzebującym lokalnym jednostkom zajmującym się walką o życie i zdrowie ludzi zainfekowanych koronawirusem. Wsparcie otrzymały: Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli, Centrum Medyczne w Łańcucie, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku, Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku, Dom Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła w Stalowej Woli., Caritas Diecezji Przemyskiej. Wsparcie materialne otrzymali również policjanci z Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji. Wśród tych instytucji są również młodzież i dzieci z Domu Dziecka w Stalowej Woli, które otrzymały sprzęt umożliwiający zdalną naukę.

Nasza pomoc dotarła do lekarzy i pielęgniarek, pracowników służby zdrowia, pacjentów, ratowników medycznych, policjantów, podopiecznych domu pomocy i sierot. Teraz skupiamy się na wspieraniu naszych pracowników, którzy przeszli zakażenie Covid-19. Uruchomiliśmy dla nich pakiet badań specjalistycznych, które wyeliminować mają odległe skutki przebytego zakażenia i choroby. Ale jak będzie taka potrzeba znów będziemy wspierać tych na pierwszym froncie i potrzebujących – zapewnia Prezes Zarządu HSW S.A. Bartłomiej Zając.

Informacje prasowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

tsa24.com12 kwietnia 2021

Piekny gest parafian z Sandomierszczyzny dla Bartusia

tsa24.com12 kwietnia 2021

Pulsoksymetry dla mieszkańców

tsa24.com6 kwietnia 2021

Kolportaż ulotek dotyczących szczepień przeciw COVID-19

tsa24.com30 marca 2021

30 zgłoszeń o pożarach traw i nieużytków na terenie powiatu sandomierskiego

tsa24.com30 marca 2021

Poszukiwany zaginiony mieszkaniec Lenarczyc

tsa24.com30 marca 2021

Szczepienia policjantów w powiecie Sandomierskiem

tsa24.com29 marca 2021

Wskazania Diecezjalne na Wielki Tydzień

tsa24.com26 marca 2021

Uwaga! W sobotę zmiana czasu na letni

tsa24.com26 marca 2021