W Sandomierzu

I Mokoszyńskie Święto Plonów

I Mokoszyńskie Święto Plonów

I Mokoszyńskie Święto Plonów odbyło się 12 września 2021 r. w Sandomierzu.

Wydarzenie, które zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości rozpoczęło się przejazdem korowodu dożynkowego do kościoła p. w. Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata. Podczas tej części uroczystości odbyła się Msza święta, poświęcono chleb oraz wieniec dożynkowy przygotowany przez uczniów.

Kolejną częścią Mokoszyńskich Dożynek był przejazd korowodu ulicami miasta na teren Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Sandomierskiej, gdzie odbyło się oficjalne powitanie gości.

Mokoszyńskie Święto Plonów obfitowało w różnego rodzaju występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się m.in. podopieczni zespołu Centrum Edukacji Artystycznej GAMA. Zwieńczeniem imprezy był spektakl artystyczny pt. “Powróćmy jak za dawnych lat…”.

Podczas trwania dożynek swoje stoiska wystawienniczo-promocyjne zaprezentowali m.in. przedstawiciele: Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oddział w Sandomierzu, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Sandomierskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego, Okręgowego Związku Pszczelarzy w Sandomierzu oraz Koła Gospodyń Wiejskich.

Imprezie towarzyszyła degustacja chleba z lokalnych piekarni, gry i zabawy integracyjne oraz zbiórka charytatywna na rzecz Bartusia Przychodzkiego chorego na SMA (rdzeniowy zanik mięśni).

W I Mokoszyńskim Święcie Plonów wzięli udział m.in.: Marcin Marzec burmistrz Sandomierza wraz z radnymi Rady Miasta Sandomierza, Marek Kwitek Poseł na Sejm RP, przedstawiciele starostwa powiatowego w Sandomierzu, rolnicy, uczniowie oraz mieszkańcy miasta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Piknik Rodzinny w „Przystanku Błonie”

tsa24.com24 września 2021

Sandomierz będzie miał nowe autobusy

tsa24.com23 września 2021

Obchody 82. rocznicy ataku ZSRR na Polskę oraz Dnia Sybiraka

tsa24.com20 września 2021

Szpital w Sandomierzu – „Całkowity zakaz odwiedzin”

tsa24.com20 września 2021

„Norwid-Rostworowska. Emancypacja kobiet”

tsa24.com17 września 2021

Konkurs plastyczny pn.: „Ruch – kluczem do zdrowia” oraz IX Przegląd Spektakli Profilaktycznych

tsa24.com16 września 2021

Festiwal Czekolady

tsa24.com13 września 2021

Otwarcie wystawy “Norwid-Rostworowska. Emancypacja kobiet”

tsa24.com7 września 2021

Podpisanie porozumienia przez włodarzy gmin

tsa24.com7 września 2021