kultura i rozrywka

II ODSŁONA MOCY KOBIECOŚCI W SANDOMIERZU

II ODSŁONA MOCY KOBIECOŚCI W SANDOMIERZU

W niedzielę 8 marca 2020 r. w Zamku Królewskim w Sandomierzu odbyło się święto skierowane do Pań z naszego regionu. Była to II odsłona Mocy Kobiecości – bądź „eko” dla siebie, w domu, w pracy, w życiu…

Bogaty, całodzienny, różnorodny program wydarzenia z atrakcyjnymi, ciekawymi kobietami skierowany był do płci pięknej, każda z pań mogła znaleźć coś dla siebie.

W godzinach 10:00-11:00 w sali edukacyjnej zamku odbyły się „Witalne Wibracje” – relaksacja w dźwięku Mis Kryształowych, Himalajskich i Gongów, które zaprezentowała nam Magdalena Młodożeńca z Pracowni Prasanti. Kąpiel w dźwiękach bardzo dobrze wpłynęła na relaksację, duszy i ciała uczestniczek seansu. Zaprezentowane po raz pierwszy, w murach zamkowych misy znakomicie spełniły swoja role i oczekiwania uczestniczek.

W godzinach 11:00 – 14:00 porad udzielali rekruterzy z NSG Group Polska miedzy innymi odpowiadali na pytania, jak odnaleźć się na współczesnym rynku pracy, jak napisać CV.
Wydarzenie uświetnił występ tańców dworskich zaprezentowany przez Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Ciekawostki i historie opowiedział Maciej Bury.

„Kobieto ogarnij swój stres” to kolejny temat prelekcji wygłoszony przez dr Małgorzatę Makowską-Brzychczyk dziekan Filii w Sandomierzu UJK w Kielcach. Uczestnicy dowiedzieli się wielu, cennych informacji m. in. jak uporać się ze stresem.

Kolejnym punktem programu była prezentacja stoisk tematycznych.
O godzinie 13:00 Monika Kuczyńska Dyrektor Personalna HR NSG Group Polska wygłosiła wykład pt. „Kompetencja jest kobietą”. Poruszone były zagadnienia związane z: kompetencją kobiecą, stanowiskami wpisującymi się w dany charakter pracy oraz umiejętnościami radzenia sobie na stanowiskach kierowniczych i stanowiskach stricte wykonywanych przez mężczyzn.

Następnie Ewelina Sudoł opowiedziała o makijażu i technikach używania kosmetyków kolorowych oraz jak dopasowaćkolor szminki do stylizacji. Odpowiedziała również na pytania związane z metamorfozą. Temat ekologia zaplanowany na godzinę 14:00 przedstawiła firma Greenland. Płyny eko bez parabenów, czyli biodegradowalne do mycia, środki czystości preparaty do kompostowników, jak i w jaki sposób wykorzystać w domu.

“Profilaktyka zdrowia” – umożliwia poznanie tematu dbania o swoje ciało oraz badań profilaktycznych, które mają na celu ochronę życia. Wykład i prezentację badań piersi poprowadziło Stowarzyszenie Amazonek w Sandomierzu.

Podczas programu tematycznego pt. „Ciśniemy moc” – Sandomierski Szlak Jabłkowy zachęcał do skosztowania soków produkowanych ze świeżych owoców i warzyw. Była możliwość skomponowaćswojego, pysznego, zdrowego mixu ekologicznych cudów natury.

W godzinach 14:35 – 15:30 odbył się „eko” salonik z udziałem specjalnych gości: Joanny Muchy – posłanki na Sejm RP, Dagmary Dominiczak – mistrzyni świata 2019 roku wellness fitness, Moniki Lichoty z Akademii Kobiet, Pauliny Kopeć – prowadzącej z Mediów Świętokrzyskich. Podczas salonikowych rozmów zaproszone panie dzieliły się swoimi doświadczeniami o ekologii w życiu codziennym, mówiły także o godzeniu funkcji zawodowych z codziennymi obowiązkowymi oraz przestrzeni rozwoju dla kobiet.

Po saloniku kobiecym przyszedł czas na pokaz mody lasowiackiej zaprezentowanej przez Fundację Artystyczną „GA MON” – Justyna Gamoń – Wesołowska.

Anna i Jacek Przybyszowie zaprezentowali bogaty repertuar lat przedwojennych tj. Ẽdith Piaf, Hanki Ordonówny i inne.

Na zakończenie całego wydarzenia o godzinie 16:45 zaprezentowany został pokaz sukien ślubnych „Celia Studio Mody Ślubnej” zaprojektowanych przez Cecylię Pawlak.
W obydwu pokazach uczestniczyły Miss Województwa Świętokrzyskiego i Miss Województwa Nastolatek.

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kultura i rozrywka

Wolne Śpiewanie na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Profilaktyczna sobota w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

IV Gala Orderu Rzeki Wisły oraz Festival Dookoła Wody

tsa24.com26 lipca 2021

XXX Festiwal Muzyka w Sandomierzu

tsa24.com21 lipca 2021

Nowe atrakcje Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu

tsa24.com20 lipca 2021

Letni Ogród Muzyczny – pokaz filmu „Dziewczynka z zapałkami”

tsa24.com20 lipca 2021

Koncert “Harasiewicz w polskich zamkach i pałacach” – Zamek Królewski w Sandomierzu

tsa24.com9 lipca 2021

Wystawa akwareli autorstwa Jurija Sulimowa

tsa24.com8 lipca 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021