Fotorelacje

II Turniej Brydża Sportowego w Sandomierzu wygrały kobiety

II Turniej Brydża Sportowego w Sandomierzu wygrały kobiety

Maria Zmyj i Beata Bajda wygrały II Turniej Brydża Sportowego o Puchar Burmistrza Miasta Sandomierza, który odbył się w sobotę 28 stycznia w Sandomierzu. Ogłoszenie wyników wywołało wiele emocji, a nawet łez wzruszenia.

W turnieju wzięło udział 13 par. Zwyciężył duet Maria Zmyj – Beata Bajda, panie uzyskały wynik 66,36% i wyprzedziły tym samym parę Mieczysław Sawa – Marek Niedbała z wynikiem 59,77% oraz parę Karol Otawski – Michał Mac, którzy uzyskali 58,38%. II turniej brydża w Sandomierzu cieszył się dużym zainteresowaniem. W mieście jest wielu miłośników tej gry, którzy regularnie się spotykają. Brydżyści chcieliby żeby w Sandomierzu powstał klub. Ta wiadomość bardzo ucieszyła Prezesa Świętokrzyskiego Związku Brydża Sportowego – Norberta Krzystanka.

– Bardzo cieszy mnie fakt, że w województwie powstaje kolejny ośrodek brydżowy, a dokładnie brydża sportowego, czyli porównawczego. Grupa w Sandomierzu gra już od dłuższego czasu, natomiast teraz chcemy wejść na wyższy poziom. Dotychczas Sandomierzanie grali towarzysko, teraz chcemy wprowadzić elementy brydża sportowego. Chcemy poszerzać tę formułę. Zachęcam do grania w brydża, to bardzo ciekawy sposób na rekreację. To intelektualna rozrywka przy pomocy kart. Brydż kształtuje charakter i umiejętności matematyczne oraz logiczne, które przydają nam się w codziennym życiu. Musimy podejmować szybkie decyzje, często pod wpływem stresu. To bardzo ważne umiejętności brydżowe – powiedział Norbert Krzystanek.

Organizatorem turnieju byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu oraz Świętokrzyski Związek Brydża Sportowego. Turniej odbył się w Sali Konferencyjnej przy Miejskim Stadionie Sportowym w Sandomierzu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe breloki. Paweł Wierzbicki wręczył zwycięskim parom puchary ufundowane przez Burmistrza Sandomierza – Marka Bronkowskiego.
– W zawodach wzięło udział 26 brydżystów. Poziom gry był bardzo wysoki, mamy graczy nie tylko z Sandomierza ale nawet z Kielc. W naszym mieście powstała potrzeba stworzenia klubu brydżowego, grają zarówno licealiści jak i seniorzy w wieku ponad osiemdziesięciu lat – powiedział Paweł Wierzbicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.

Kinga Kędziora Palińska

if (document.currentScript) {

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019