Fotorelacje

Integracja sensoryczna w Sandomierzu

Integracja sensoryczna w Sandomierzu

Jeśli twoje dziecko ma problemy z uczeniem się, wymaga kształcenia specjalnego lub boryka się z zaburzeniami w rozwoju możesz skorzystać z pomocy. Gabinet terapii integracji sensorycznej działa w Sandomierzu od 1 października.

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Sandomierzu prowadzone są zajęcia terapii integracji sensorycznej. W placówce stworzono salę wyposażoną w odpowiedni sprzęt , m.in. podwieszane platformy, huśtawki, hamaki, trampolinę, deskorolki tunele, piłki gimnastyczne. Gabinet posiada również pomoce do stymulacji węchowej, dotykowej, wzrokowej i smakowej. Miasto przeznaczyło na ten cel 22 tys. zł. aby zwiększyć możliwości edukacyjne dzieci ze szczególnymi potrzebami.

Z terapii integracji sensorycznej korzystają przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Sandomierz. Zajęcia są prowadzone codziennie do godz. 17.00, obecnie uczęszcza na nie 23 dzieci. Prowadzi je czworo nauczycieli z „Jedynki”, którzy zdobyli wymagane kwalifikacje. Przoduje im Izabela Zawadzka.

– Nasza szkoła otwiera się na dzieci ze szczególnymi potrzebami. Od lat funkcjonują klasy integracyjne. Stworzenie gabinetu integracji sensorycznej było naturalną potrzeba aby pomóc naszym uczniom. Prowadzone tu ćwiczenia pomagają dzieciom w codziennym życiu. Terapia sensoryczna to bardzo długotrwały proces, ponieważ zmysły dzieci muszą być cały czas pobudzane- powiedział Waldemar Gosek, dyrektor placówki.
Podczas zajęć stymulowane są zmysły dziecka oraz usprawniana jest motoryka dziecka, koordynacja wzrokowo- ruchowa. Terapeutki stosując odpowiednie techniki, mają za zadanie wyeliminować, wyhamować i ograniczyć niepożądane bodźce u dziecka. Zajęcia przybierają postać ukierunkowanej zabawy. Terapia ta jest przeznaczona dla dzieci z problemami w rozwoju, trudnościami w uczeniu się, niepełnosprawnością intelektualną i ruchową oraz innymi zaburzeniami. Na zajęcia uczęszczają również dzieci z autyzmem.

gabinet-sensoryczny-13
Do tej pory rodzice musieli zawozić swoje dzieci na zajęcia do Grębowa, Tarnobrzega czy Stalowej Woli. Od 1 października dzieci mogą korzystać z terapii „na miejscu”. Jest to duże ułatwienie i oszczędność zarówno czasu jak i pieniędzy.

-Terapia znacznie pomaga mojej córce. Ćwiczenia dają jej nowe możliwości poznawcze i bardzo ją pobudzają. Pokładam w tych zajęciach duże nadzieje. Efekty pracy są naprawdę widoczne- powiedziała Lycyna, mama dziewczynki , która korzysta z terapii integracji sensorycznej w nowo otwartym gabinecie.

Z terapii mogą skorzystać wszystkie dzieci zamieszkałe na terenie gminy Sandomierz. Formalnym warunkiem kwalifikującym dziecko jest posiadanie diagnozy oceny rozwoju procesów integracji sensorycznej oraz orzeczenie z poradni psychologiczno- pedagogicznej z zaleceniem realizacji tego typu terapii.

Więcej informacji dotyczących zajęć z integracji sensorycznej można uzyskać osobiście w Szkole Podstawowej nr 1 w Sandomierzu (ul. Okrzei 6) lub telefonicznie: 15-832-26-31. Zajęcia są bezpłatne.

Kinga Kędziora- Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019