W powiecie

Inwestycje drogowe w Obrazowie

Inwestycje drogowe w Obrazowie

Gmina Obrazów i Powiat Sandomierski rozpoczną w tym roku inwestycje drogowe, których koszt szacuje się na ponad milion złotych. Wójt Gminy Krzysztof Tworek podpisze w tym tygodniu porozumienie w tej sprawie ze Starostwem.

Na przełomie lipca i sierpnia rozpocznie się inwestycja, która będzie kosztowała 220 tys. zł, w tym 110 tys. z budżetu powiatu oraz 110 tys. z budżetu Gminy Obrazów. Prace obejmą swoim zakresem wykonanie odwodnienia drogi powiatowej Obrazów – Malice poprzez udrożnienie rowów oraz budowa pięciu przepustów, remont mostu i wykonanie przepływów pod jezdnią w miejscowości Dębiany oraz chodnika od miejscowości Obrazów w kierunku Malic.

-Chcemy wykonać najbardziej potrzebne inwestycje, wcześniej wspólnie z radnymi i komisją z Gminy Obrazów jeździliśmy po tych miejscowościach i badaliśmy potrzeby mieszkańców – powiedział Marcin Piwnik, Członek Zarządu Powiatu Sandomierskiego.

Urząd Gminy w Obrazowie wykona trzy duże inwestycje oświetlenia ulicznego, o których mieszkańcy rozmawiali na spotkaniach sołeckich. W planach Starostwa Powiatowego w Sandomierzu jest również remont przepustów m.in. w Bilczy oraz wykonanie blisko kilometrowego odcinka drogi powiatowej w miejscowości Zdanów. Przedsięwzięcie dojdzie do skutku jeśli powiat uzyska dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg, wartość tego zadania wynosi 260 tys zł

Ponad 600 tys. zł będzie kosztował remont drogi powiatowej w Głazowie. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Studiuj na WMT Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

tsa24.com17 września 2020

Siedziba M.G.O.K. i S. w Koprzywnicy zmienia swój wygląd

tsa24.com17 września 2020

Spotkanie dotyczące obwodnicy Klimontowa

tsa24.com15 września 2020

Sezon zbierania grzybów – zastosuj kilka ważnych zasad

tsa24.com14 września 2020

W zawichojskim Lamusie podpisali List Intencyjny

tsa24.com10 września 2020

Dwa zderzenia w powiecie na drodze krajowej nr 9

tsa24.com10 września 2020

Nowe witacze -przy drogach wjazdowych do Koprzywnicy

tsa24.com10 września 2020

Pożar sklepu w miejscowości Głazów w gminie Obrazów

tsa24.com10 września 2020

Setne urodziny mieszkanki Gminy Łoniów

tsa24.com9 września 2020