W powiecie

Inwestycje drogowe w Obrazowie

Inwestycje drogowe w Obrazowie

Gmina Obrazów i Powiat Sandomierski rozpoczną w tym roku inwestycje drogowe, których koszt szacuje się na ponad milion złotych. Wójt Gminy Krzysztof Tworek podpisze w tym tygodniu porozumienie w tej sprawie ze Starostwem.

Na przełomie lipca i sierpnia rozpocznie się inwestycja, która będzie kosztowała 220 tys. zł, w tym 110 tys. z budżetu powiatu oraz 110 tys. z budżetu Gminy Obrazów. Prace obejmą swoim zakresem wykonanie odwodnienia drogi powiatowej Obrazów – Malice poprzez udrożnienie rowów oraz budowa pięciu przepustów, remont mostu i wykonanie przepływów pod jezdnią w miejscowości Dębiany oraz chodnika od miejscowości Obrazów w kierunku Malic.

-Chcemy wykonać najbardziej potrzebne inwestycje, wcześniej wspólnie z radnymi i komisją z Gminy Obrazów jeździliśmy po tych miejscowościach i badaliśmy potrzeby mieszkańców – powiedział Marcin Piwnik, Członek Zarządu Powiatu Sandomierskiego.

Urząd Gminy w Obrazowie wykona trzy duże inwestycje oświetlenia ulicznego, o których mieszkańcy rozmawiali na spotkaniach sołeckich. W planach Starostwa Powiatowego w Sandomierzu jest również remont przepustów m.in. w Bilczy oraz wykonanie blisko kilometrowego odcinka drogi powiatowej w miejscowości Zdanów. Przedsięwzięcie dojdzie do skutku jeśli powiat uzyska dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg, wartość tego zadania wynosi 260 tys zł

Ponad 600 tys. zł będzie kosztował remont drogi powiatowej w Głazowie. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Uroczyste otwarcie Żłobka „Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com15 października 2021

Gloria Artis dla Andrzeja Cebuli

tsa24.com13 października 2021

Wypadek ciągnika rolniczego w miejscowości Pęczyny

tsa24.com12 października 2021

Popularny aktor Jerzy Bończak przyjedzie do Ossolina!

tsa24.com11 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Utrudnienia w ruchu na przejeździe kolejowym

tsa24.com8 października 2021

Odbiór nowych wodociągów

tsa24.com6 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

tsa24.com4 października 2021