W powiecie

Inwestycje w Gminie Obrazów

Inwestycje w Gminie Obrazów

Czy Wójt Gminy Obrazów Krzysztof Tworek wywiązał się ze złożonych mieszkańcom obietnic? Sprawdź jakie z planowanych inwestycji zostały już zrealizowane.

Ocieplenie ścian budynku świetlicy wiejskiej w Węgrcach Panieńskich, wykonanie nadbudowy więźby dachowej na świetlicy w Dębianach, wymiana pokrycia dachowego na budynku świetlicy wiejskiej w Świątnikach oraz wymiana okien i drzwi w świetlicy w miejscowościach Bilcza i Dębiany, a także w Urzędzie Gminy to inwestycje komunalne jakie udało się wykonać gminie w pierwszej połowie roku.

W trakcie realizacji jest ocieplenie ścian świetlicy wiejskiej w Bilczy oraz ocieplenie i tworzenie nowej elewacji Urzędu Gminy. Trwają prace nad umocnieniem brzegów zbiornika wodnego – stawu położonego na działce gminnej w Obrazowie. Wkrótce zakończą się prace przy wykładaniu terenu kamieniem. Przedsięwzięcie to jest realizowane przy udziale gminy oraz inicjatywie “Siedlisko nad stawem” sołtys Obrazowa Anny Wójcik. Inicjatywa powstała w ramach projektu “Aktywne Świętokrzyskie – społeczności lokalne dla środowiska” realizowanego przez Stowarzyszenie Integracja I Rozwój dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

-Podzieliliśmy koszty na pół, część pokrywa budżet gminy, a część środki pozyskane na rzecz inicjatywy. Staw zyskał zupełnie nowy wygląd, teren jest wyłożony kamieniem w dwóch kolorach. Wykonane jest także ogrodzenie. Szykujemy się już na wrześniowy maraton, który od kilku lat organizujemy – powiedział Krzysztof Tworek, Wójt Gminy Obrazów.

Inwestycje drogowe

Gmina pozyskała 349 tys. zł. ze środków przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dzięki temu dofinansowaniu gmina wykonuje przebudowę drogi relacji Bilcza – Jugoszów oraz Jugoszów Smyków. Obecnie realizowana jest również podbudowa na drogach oraz placach gminnych z kruszywa naturalnego oraz łamanego na terenie gminy oraz przebudowa drogi gminnej położonej w Obrazowie. W ramach wspólnych inwestycji z Powiatem Sandomierskim Gmina Obrazów realizuje także przebudowę drogi powiatowej Głazów – Bilcza.

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

29. Finał WOŚP Sztab Sandomierz #2484

tsa24.com20 stycznia 2021

Giełdowy Rynek Rolny- magazyny zwolnione od opłat

tsa24.com20 stycznia 2021

Budowa nowej stacji ujęcia wody coraz bliżej

tsa24.com19 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Burmistrz Koprzywnicy kwestuje dla WOŚP. Sprawdź co wystawiła na aukcję

tsa24.com13 stycznia 2021

Setne urodziny Pani Stanisławy

tsa24.com12 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021

Wsparcie działalności Grupy Ratownictwa PCK w Sandomierzu

tsa24.com8 stycznia 2021