W powiecie

Inwestycje w Gminie Obrazów

Inwestycje w Gminie Obrazów

Czy Wójt Gminy Obrazów Krzysztof Tworek wywiązał się ze złożonych mieszkańcom obietnic? Sprawdź jakie z planowanych inwestycji zostały już zrealizowane.

Ocieplenie ścian budynku świetlicy wiejskiej w Węgrcach Panieńskich, wykonanie nadbudowy więźby dachowej na świetlicy w Dębianach, wymiana pokrycia dachowego na budynku świetlicy wiejskiej w Świątnikach oraz wymiana okien i drzwi w świetlicy w miejscowościach Bilcza i Dębiany, a także w Urzędzie Gminy to inwestycje komunalne jakie udało się wykonać gminie w pierwszej połowie roku.

W trakcie realizacji jest ocieplenie ścian świetlicy wiejskiej w Bilczy oraz ocieplenie i tworzenie nowej elewacji Urzędu Gminy. Trwają prace nad umocnieniem brzegów zbiornika wodnego – stawu położonego na działce gminnej w Obrazowie. Wkrótce zakończą się prace przy wykładaniu terenu kamieniem. Przedsięwzięcie to jest realizowane przy udziale gminy oraz inicjatywie “Siedlisko nad stawem” sołtys Obrazowa Anny Wójcik. Inicjatywa powstała w ramach projektu “Aktywne Świętokrzyskie – społeczności lokalne dla środowiska” realizowanego przez Stowarzyszenie Integracja I Rozwój dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

-Podzieliliśmy koszty na pół, część pokrywa budżet gminy, a część środki pozyskane na rzecz inicjatywy. Staw zyskał zupełnie nowy wygląd, teren jest wyłożony kamieniem w dwóch kolorach. Wykonane jest także ogrodzenie. Szykujemy się już na wrześniowy maraton, który od kilku lat organizujemy – powiedział Krzysztof Tworek, Wójt Gminy Obrazów.

Inwestycje drogowe

Gmina pozyskała 349 tys. zł. ze środków przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dzięki temu dofinansowaniu gmina wykonuje przebudowę drogi relacji Bilcza – Jugoszów oraz Jugoszów Smyków. Obecnie realizowana jest również podbudowa na drogach oraz placach gminnych z kruszywa naturalnego oraz łamanego na terenie gminy oraz przebudowa drogi gminnej położonej w Obrazowie. W ramach wspólnych inwestycji z Powiatem Sandomierskim Gmina Obrazów realizuje także przebudowę drogi powiatowej Głazów – Bilcza.

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Uwaga prognozowane na dziś burze z gradem !

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Będzie przebudowa drogi powiatowej – ulicy Piłsudskiego w Koprzywnicy

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021

Łączy nas Wisła i San – wielkie sprzątanie

tsa24.com10 maja 2021

Zderzenie samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym

tsa24.com6 maja 2021

Druhowie z OSP Gałkowice ratują życie

tsa24.com6 maja 2021

Nowy blask zawichojskiej strażnicy

tsa24.com6 maja 2021