W powiecie

Inwestycje w Gminie Obrazów

Inwestycje w Gminie Obrazów

Czy Wójt Gminy Obrazów Krzysztof Tworek wywiązał się ze złożonych mieszkańcom obietnic? Sprawdź jakie z planowanych inwestycji zostały już zrealizowane.

Ocieplenie ścian budynku świetlicy wiejskiej w Węgrcach Panieńskich, wykonanie nadbudowy więźby dachowej na świetlicy w Dębianach, wymiana pokrycia dachowego na budynku świetlicy wiejskiej w Świątnikach oraz wymiana okien i drzwi w świetlicy w miejscowościach Bilcza i Dębiany, a także w Urzędzie Gminy to inwestycje komunalne jakie udało się wykonać gminie w pierwszej połowie roku.

W trakcie realizacji jest ocieplenie ścian świetlicy wiejskiej w Bilczy oraz ocieplenie i tworzenie nowej elewacji Urzędu Gminy. Trwają prace nad umocnieniem brzegów zbiornika wodnego – stawu położonego na działce gminnej w Obrazowie. Wkrótce zakończą się prace przy wykładaniu terenu kamieniem. Przedsięwzięcie to jest realizowane przy udziale gminy oraz inicjatywie „Siedlisko nad stawem” sołtys Obrazowa Anny Wójcik. Inicjatywa powstała w ramach projektu „Aktywne Świętokrzyskie – społeczności lokalne dla środowiska” realizowanego przez Stowarzyszenie Integracja I Rozwój dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

-Podzieliliśmy koszty na pół, część pokrywa budżet gminy, a część środki pozyskane na rzecz inicjatywy. Staw zyskał zupełnie nowy wygląd, teren jest wyłożony kamieniem w dwóch kolorach. Wykonane jest także ogrodzenie. Szykujemy się już na wrześniowy maraton, który od kilku lat organizujemy – powiedział Krzysztof Tworek, Wójt Gminy Obrazów.

Inwestycje drogowe

Gmina pozyskała 349 tys. zł. ze środków przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dzięki temu dofinansowaniu gmina wykonuje przebudowę drogi relacji Bilcza – Jugoszów oraz Jugoszów Smyków. Obecnie realizowana jest również podbudowa na drogach oraz placach gminnych z kruszywa naturalnego oraz łamanego na terenie gminy oraz przebudowa drogi gminnej położonej w Obrazowie. W ramach wspólnych inwestycji z Powiatem Sandomierskim Gmina Obrazów realizuje także przebudowę drogi powiatowej Głazów – Bilcza.

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021