kultura i rozrywka

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

Pięć spacerów po muzeach, dziesięć królewskich bajek, warsztaty muzyczne Piotra Rubika oraz webinaria, filmy, warsztaty i konkursy, to część materiałów, która już została opublikowana na stronach Rezydencji Królewskich oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, po pierwszym tygodniu Ferii po królewsku online w Rezydencjach Królewskich.

Od początku ferii, codziennie rano Ida Nowakowska zabierała młodych widzów na wirtualne spacery z cyklu Muzeum oczami dziecka. Uczestnicy mogli już zwiedzić pięć Rezydencji: Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Okręgowe na Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Muzeum Narodowe na Zamku w Lublinie. Kolejne Rezydencje czekają na e-zwiedzających w drugim tygodniu ferii.

Wieczorową porą, na dobranoc, czekały na dzieci polskie baśnie i legendy. W serii Królewskie bajki –Joanna Moro przeczytała dzieciom, z warszawskich legend – Syrenkę, z lubelskiego Zamku – Legendę o czarciej łapie i Legendę o pożarach miasta Lublina, a z Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich – Bajki Ignacego KrasickiegoAgata Załęcka zaprosiła dzieci do Wieliczki na Legendę o cudownym pierścieniu, a na sandomierski Zamek na legendy o Henryku Sandomierskim i pięknej Judycie oraz o Lipie św. Jacka, natomiast do Muzeum Łazienki Królewskie na Legendę o Złotej Kaczce.

W niedzielne przedpołudnie Opowieść o Janku Kominiarczyku i o dymiącym piecu króla Stasia przeczytała, z Zamku Królewskiego w Warszawie, Pani Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta RP.

Z drugim tygodniem ferii rozpoczął się nowy cykl spotkań – Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich. Codziennie o godzinie 10.00 Piotr Rubik zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty wokalne, które zakończy przygotowanie wspólnego królewskiego teledysku do piosenki „Niech mówią, że to nie miłość”. Filmy z nagraniem piosenki można przesyłać już dziś na adres: feriepokrolewsku@zamek-krolewski.pl, zgodnie z Regulaminem opublikowanym na stronie https://www.zamek-krolewski.pl/zwiedzanie/aktualnosci/ferie-po-krolewsku.

#feriepokrólewsku – znajdź nas na Instagram, YouTube, Tik tok – na najstarszych uczniów czekają polscy youtuberzy i infuenserzy, w tym Karolina Żebrowska, Amelia Zalewska, Kinga Sawczuk, GlamClaudia i Sheo, którzy zabiorą ich na Zamkowe trendy na swoich kanałach.

Tańce, przedstawienia, malowanie, majsterkowanie, filmy i webinaria – różnorodne aktywności czekają w programach indywidualnych przygotowanych przez każdą z Rezydencji, na ich stronach internetowych i w mediach społecznościowych.

Akcja zakończy się w niedzielę 17 stycznia publikacjami z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Znajdź nas: #feriepokrólewsku, polub, subskrybuj – bądź na bieżąco!

Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!

#FeriePoKrólewsku, #feriepokrólewsku

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

https://www.gov.pl/web/kultura/ferie-po-krolewsku-online-w-siedmiu-rezydencjach-krolewskich

Zamek Królewski w Warszawie www.zamek-krolewski.pl

Zamek Królewski na Wawelu www.wawel.krakow.pl

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie www.wilanow-palac.pl

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie www.lazienki-krolewskie.pl

Muzeum Zamkowe w Malborku www.zamek.malbork.pl

Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu www.zamek-sandomierz.pl

Muzeum Narodowym w Lublinie www.mnwl.pl

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka www.muzeum.wieliczka.pl

Organizatorem projektu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt jest zrealizowany w 8 rezydencjach królewskich: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Muzeum Narodowe w Lublinie.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP ABC i Polskie Radio S.A.

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Z Lublina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

tsa24.com2 sierpnia 2021

Optymistyczny Jarmark – zaproszenie dla wystawców

tsa24.com2 sierpnia 2021

77. rocznicy Akcji “Burza” i Bitwy pod Pielaszowem

tsa24.com2 sierpnia 2021

I Memoriał Franciszka Makowskiego

tsa24.com29 lipca 2021

Wolne Śpiewanie na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Profilaktyczna sobota w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

IV Gala Orderu Rzeki Wisły oraz Festival Dookoła Wody

tsa24.com26 lipca 2021

XXX Festiwal Muzyka w Sandomierzu

tsa24.com21 lipca 2021

Nowe atrakcje Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu

tsa24.com20 lipca 2021