kultura i rozrywka

Jak spędzić ferie w Sandomierzu?

Jak spędzić ferie w Sandomierzu?

Szaleństwo na stoku narciarskim i lodowisku, lekcje szermierki, bale kostiumowe, gimnastyka, warsztaty taneczne czy seanse filmowe to zaledwie kilka z przewidzianych atrakcji. Wszystkie sandomierskie instytucje kultury, sportu i rekreacji przygotowały bogaty program „Zimy w mieście”. Wszystko po to aby tegoroczne ferie uczynić atrakcyjnymi. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Oprócz kalendarza imprez i harmonogramu zajęć, przewidziano również nieodpłatną pomoc dla rodziców, którzy muszą iść do pracy i potrzebują opieki dla swojego dziecka. Świetlice środowiskowe na ul. Słowackiego 15 oraz ul. Portowej 24 będą czynne codziennie w godz. 7.00-16.00. W tym czasie uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych nie zabraknie atrakcji. Do udziału w zajęciach wystarczy pisemna zgoda rodzica.

-We wszystkich placówkach miejskich zorganizowaliśmy atrakcje zarówno dla młodszych jak i starszych mieszkańców Sandomierza. Pomocną dłoń dla rodziców oferują również przedszkola i szkoły, a także świetlice. Większość rodziców nie może wziąć urlopu i zajmować się dziećmi, stąd pomoc od miasta. Serdecznie zapraszamy także do Biblioteki Miejskiej, Muzeum Okręgowego w Sandomierzu oraz do „Portu Kultury” w prawobrzeżnej części miasta – powiedziała Katarzyna Zioło, Asystent Burmistrza Sandomierza.

W programie „Zimy w mieście” znalazły się zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne, sportowe, a nawet bale karnawałowe. Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej zaprasza na bezpłatne lekcje tańca dworskiego i szermierki do swojej siedziby w Kamienicy Oleśnickich na Rynku Starego Miasta. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca mieszkańców miasta jak oraz turystów do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Przypomnijmy, że ferie w województwie świętokrzyskim trwają od 30 stycznia do 12 lutego.

Dokładny harmonogram wszystkich zajęć i wydarzeń zamieszczony poniżej:
https://tsa24.com/zima-w-miescie-zajecia-dla-kazdego/

Kinga Kędziora Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Uwaga prognozowane na dziś burze z gradem !

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021