kultura i rozrywka

Jak spędzić wakacje w Sandomierzu?

Jak spędzić wakacje w Sandomierzu?

Chcesz zapewnić swojemu dziecku interesujące wakacje i nie stracić przy tym fortuny? Atrakcje czekają na miejscu. Instytucje kultury i sportu, biblioteki, muzea i świetlice przygotowały bogatą ofertę bezpłatnych zajęć wakacyjnych. 

Sandomierskie Centrum Kultury oferuje Zajęcia ruchowo taneczne z zespołem Ziemia Sandomierska, Warsztaty śpiewu białego dla różnych grup wiekowych oraz Zajęcia fotograficzne dla młodzieży.

Kino „Starówka” oprócz seansów filmowych zaprasza na spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego, które odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00.

W Porcie Kultury w czasie wakacji można skorzystać z warsztatów fotograficznych, które prowadzi Patryk Goszczyński, Otwartych Warsztatów Modelarskich z Tomaszem Ciachem, Otwartych zajęć z instrumentów klawiszowych dla początkujących, zajęć plastycznych dla dzieci w wieku 6-12 lat, nauki tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży. W grafiku działań Portu Kultury znajdziecie również „Teatrzyk cieni. Podróż do krainy fantazji” dla dzieci w wieku 7-10 lat, a dla młodzieży w wieku powyżej 13 lat Warsztaty musicalowe z Jackiem Mikołajczykiem, Warsztaty aktorskie z Dariuszem Kordkiem oraz Warsztaty taneczne z Mateuszem „Sobkiem” Sobecko.

Ośrodek Promocji Aktywności Kulturalnej w Sandomierzu zachęca dzieci i młodzież do udziału w Wakacjach z animatorem Stacyjkowo, Wakacjach z tańcem i Zajęciach Plastycznych „Kraina kolorów” dla różnych grup wiekowych oraz warsztatach muzycznych i plastycznych dla młodzieży. Przygotowano również atrakcję zespołową pod hasłem Sando All Stars.

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na imprezy: Bezpieczny Internet, Dzień Filmowy – filmy dla najmłodszych, Dzień Filmowy – filmy dla młodzieży, Zajęcia literacko -plastyczne: czytanie bajek i wykonanie ilustracji, To i owo… zabawkowo – gry i zabawy dla dzieci, Eko wakacje i eko zabawki czyli jak zrobić coś z niczego – zabawy z wykorzystaniem surowców wtórnych, Akademia małego szachisty- nauka gry w szachy, Lewa, lewa … 10 edycja międzynarodowego dnia leworęcznych, Lewa, lewa … 10 edycja międzynarodowego dnia leworęcznych, Przyłapani na czytaniu – nietypowe miejsca do czytania: konkurs fotograficzny dla dzieci – podsumowanie i wernisaż 30 sierpnia godz. 10.00 oraz „Lato z książką, czyli czytanie na zamówienie” -głośne czytanie dziecięcych bestsellerów na życzenie czytelników.

Poprzez udział w zajęciach Świetlicy Środowiskowej w Sandomierzu dzieci mają szansę poznać wiele krajów Europy, a nawet Świata. Placówka przygotowała bardzo interesujące spotkania: „Aloha – Dzień na Hawajach- hawajskie rytmy, stroje i nie tylko; „Warsztaty z kreatywności”- łamanie schematów myślowych, rozwijanie wyobraźni, umiejętność wyrażania siebie, wyzwalanie niekonwencjonalnych pomysłów; „Buongiorno- Dzień we Włoszech”- tajemnicze wulkany (zajęcia doświadczalne); „Jarzeniówka”- warsztaty i zabawy o charakterze intelektualnych rozrywek polepszających koncentrację, refleks, spostrzegawczość; „Bom dia- Dzień w Brazylii”- zajęcia sportowe. Trening jak z Neymarem; „Wyspa Eksperyment” Cz. I- wykonywanie doświadczeń fizycznych i chemicznych, tworzenie Dzienniczka Małego Naukowca, odkrywanie zjawisk przyrodniczych, „Bonjour- Dzień we Francji” – akademia stylu i wizażu.

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu przygotowało harmonogram tematycznych warsztatów, opłata 6 zł.

-Warsztaty kreatywne – Zbuduj swój własny zamek, podczas których uczestnicy za pomocą przygotowanych form i własnej wyobraźni tworzą z piasku kinetycznego zamki, obwarowania i twierdze; QUESTING – Poszukiwanie zamkowego skarbu, które obejmie historię byłej siedziby królewskiej w Sandomierzu, sam zamek – siedzibę Muzeum Okręgowego, jak też posiadane zbiory m. in. Skarb z Małachowa, Skarb z Gnieszowic, korona Kazimierza III Wielkiego;

-Warsztaty malarskie – 2017 Rok Wisły – Wisła w sandomierskim krajobrazie poświęcone krajobrazowi sandomierskiego odcinka Wisły połączone z wykładem na temat roli Wisły w historii Sandomierza i Zamku Królewskiego.

-Warsztaty archeologiczne – Piaskownica dziejów – I Ty możesz zostać archeologiem! W ramach zajęć uczestnicy mogą wcielić się w rolę archeologa – poznać i zastosować archeologiczne techniki badawcze, poznać procedury i charakter pracy archeologa.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu zaprasza do udziału w zajęciach na kortach tenisowych, Biegam bo lubię, „Fit Wakacje” Fitness Centrum, Turniej Tenisa Ziemnego, Wakacyjny turniej tenisa stołowego, Zajęcia rekreacyjno – ruchowe, Turnieje siatkówki plażowej, Wakacje w siłowni rekreacyjnej oraz naukę pływania w basenach letnich oraz na Pływalni Krytej „Błękitna Fala”.

Dokładny harmonogram, informacje o zapisach i kontakt na plakacie poniżej:

lato_w_miescie_2017-1

Tekst: K.K.Palińska

Plakat : UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Jesienny repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com19 października 2021