Kronika Policyjna

Jak wygląda nasz stosunek do obowiązku zakrywania ust i nosa?

Jak wygląda nasz stosunek do obowiązku zakrywania ust i nosa?

Od soboty na terenie całego kraju obowiązują rygory sanitarne dla tzw. strefy żółtej. Oznacza to m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, także na świeżym powietrzu. Świętokrzyscy policjanci bardzo aktywnie działali w zakresie przestrzegania obowiązujących przepisów. W ramach działań zabezpieczali zgromadzenie na terenie Kielc. Niestety – wśród uczestników wiele osób zlekceważyło obowiązujące przepisy, co spotkało się z reakcją policjantów.

Świętokrzyscy policjanci każdego dnia prowadzą szereg działań związanych z aktualną sytuacją na terenie województwa w zakresie zagrożenia epidemiologicznego. Funkcjonariusze dokonują licznych kontroli osób przebywających na kwarantannach ale także sprawdzają przestrzeganie przepisów przez osoby w miejscach publicznych. Przypominamy, że na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów od ostatniej soboty na terenie całego kraju zostały wprowadzone obostrzenia dla tzw. „strefy żółtej”. Oznacza to m.in. że w przestrzeni publicznej spoczywa na nas obowiązek zasłaniania ust i nosa. Policjanci, oprócz zdecydowanej reakcji na naruszenie tych przepisów, za każdym razem przypominają jaki jest ich cel. Najważniejszym jest nasze życie i zdrowie. Niestety, wiele osób bagatelizuje wprowadzone przepisy i zapomina, że obowiązek zakrywania ust i nosa został wprowadzony dla nas, aby chronić nasze organizmy. Liczby kolejnych zakażeń na terenie kraju jednoznacznie pokazują, że codziennie kolejne osoby są zarażane i wzrasta ryzyko kolejnych zachorowań. Zatem ktoś, kto lekceważy wprowadzone obostrzenia, nie stosuje się do nich de facto bagatelizuje obowiązki ochrony życia i zdrowia swojego i innych osób.

Policjanci podczas minionego weekendy zabezpieczali m.in. protest osób sprzeciwiających się wprowadzonym obostrzeniom. W sobotę, około godziny 15 grupa kilkuset osób protestowała przeciwko zasłanianiu twarzy w centrum Kielc. Niestety, uczestnicy świadomie naruszyli obowiązujące przepisy, co spotkało się ze zdecydowaną reakcją funkcjonariuszy. Policjanci wylegitymowali 50 uczestników, spośród których przeciwko 38 osobom zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do sądu. Pozostali legitymowani przyjęli mandaty karne. Cały czas trwa jednak analiza zabezpieczonych materiałów video i trwają czynności zmierzające do identyfikacji kolejnych osób, które nie zastosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Zderzenie dwóch ciężarówek

tsa24.com6 lipca 2021

Mówią, że dzwonią z banku? Uwaga to mogą być oszuści !

tsa24.com2 lipca 2021

Ponad 2 promile na alkomacie i ponad 100 km/h na prędkościomierzu

tsa24.com1 lipca 2021

W gminie Dwikozy sandomierscy kryminalni znaleźli 4 kg narkotyków

tsa24.com30 czerwca 2021

Wszedł na zaplecze sklepu, ukradł zgrzewkę piw i szarpał ekspedientkę

tsa24.com23 czerwca 2021

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

tsa24.com23 czerwca 2021