W Sandomierzu

„Jeśli kochasz swoją pracę, to nie przepracujesz ani jednego dnia”

„Jeśli kochasz swoją pracę, to nie przepracujesz ani jednego dnia”

Piłkarz Patryk Drzymala, trener Grzegorz Wesołowski oraz piłkarz ręczny Mateusz Kabata – ta trójka znalazła się w gronie najpopularniejszych sportowców w drugim Plebiscycie Sportowym portalu tsa24.com. Sport jest dla nich pasją i sposobem na życie. Głosy czytników to nie tylko uznanie dla ich pracy, ale także motywacja do dalszych sukcesów.

Patryk Drzymała wygrał w kategorii sportowiec otrzymując najwięcej głosów czytelników. Jest bramkarzem trzecioligowej Wisły Sandomierz. W najbliższym sezonie chciałby wywalczyć z kolegami wyższe miejsce w tabeli.

-Bardzo się cieszę, że zostałem wybrany sportowcem roku. Jest to też miłe zaskoczenie. Mamy w Sandomierzu bardzo fajną i zgraną ekipę. Sympatię czytelników portalu mógłby zdobyć każdy z drużyny. Dlaczego ja? Może dlatego, że mam inny strój na boisku i zostałem zauważony – mówi żartobliwie Patryk.

22-latek pochodzi z Jeżowego, w powiecie niżańskim. Zaczynał w Sparcie Jeżowe, następnie grał w Stali Stalowa Wola. Od sierpnia 2016 roku gra w sandomierskiej drużynie.

-Pierwsze treningi jak na piłkarza zacząłem późno w wieku 16 lat. Mobilizowało mnie to do pracy i szybko dorównałem kolegom. Do Stali Stalowa Wola trafiłem w szkole średniej. Zostałem zaproszony na trening, spodobałem się i zostałem. Uczyłem się od najlepszych m.in. Tomka Wietechy. Gdy dołączyłem do Wisły Sandomierz, zespół grał w IV lidze. Wspólnie wywalczyliśmy awans do III ligi. W tym sezonie damy z siebie wszystko by wskoczyć na wyższe miejsce w tabeli – mówi Patryk.

Kolejnym sportowcem, który zyskał największe uznanie wśród czytelników portalu w kategorii trener jest Grzegorz Wesołowski. Były piłkarz, wychowanek Łódzkiego Klubu Sportowego, w 1980 roku wraz z reprezentacją U-18 zdobył brązowy medal mistrzostw Europy. Od października 2017 roku jest szkoleniowcem sandomierskiego klubu.

-Wygrana w plebiscycie mnie zaskoczyła, jestem w Sandomierzu krótko. Dotychczasowe efekty mojej pracy w tym klubie są niewielkie. Głosy czytelników traktuję jako mobilizację i motywację do pracy. Oczekiwania w stosunku do drużyny są bardzo duże, kibice tęsknią za dobrą piłką w Sandomierzu – mówi Grzegorz Wesołowski.

Piłka nożna jest sposobem na życie dla trenera Wiślaków. – Przeczytałem kiedyś sentencję „Jeśli kochasz swoją pracę, to nie przepracujesz ani jednego dnia”. I ja lubię to co robię, choć znacznie trudniej jest być trenerem, niż piłkarzem – mówi Wesołowski.

Obecnie piłkarze z Wisły Sandomierz intensywnie trenują i rozgrywają mecze sparingowe. Już niebawem rozpocznie się sezon ligowy.
-Liga zweryfikuje nasze przygotowania. 10 marca zaczynamy sezon meczem w Oświęcimiu z lokalną drużyną Sowa Oświęcim – dodaje Grzegorz Wesołowski.

srodek

Czytelnicy portalu tsa24.com wybrali również najpopularniejszego sportowca w kategorii talent. Został nim Mateusz Kabata, środkowy rozgrywający juniorów młodszych Stowarzyszenia Piłki Ręcznej „Wisła” Sandomierz

-Wyróżnienie czytelników to dla mnie ogromne przeżycie, nigdy nie brałem udziału w takich plebiscytach. Jest to duże wyróżnienie i satysfakcja, która pomaga mi dalej pracować – mówi Mateusz Kabata.

16-latek trenuje od 5 klasy szkoły podstawowej. Piłka ręczna, która była jego sposobem na nudę okazała się pasją życiową. Jego marzeniem jest sport zawodowy.

-Sezon trwa nadal, chcemy z drużyną juniora młodszego przejść do rozgrywek ogólnopolskich, w których jeszcze nie graliśmy. Zaczynam także trenować z seniorami . W przyszłości chciałbym grać w najlepszych drużynach, jednak wiem, że to wymaga ciężkiej pracy. W sporcie często zdarzają się kontuzje, dlatego też nie odpuszczam nauki, bo zawsze warto mieć drugie wyjście, inny pomysł na życie – dodaje Mateusz.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Pożar koparko – ładowarki w Sandomierzu

tsa24.com13 maja 2021

Manual dla branży turystycznej

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

Zgłoś swoje propozycje zmian w rozkładzie jazdy autobusów

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021