W Sandomierzu

Jest nadzieja dla Lwowskiej Bis- mówi poseł Kwitek

Jest nadzieja dla Lwowskiej Bis- mówi poseł Kwitek

Są pierwsze efekty działań Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Królewskiego Miasta Sandomierza, którego przewodniczącym został poseł Marek Kwitek w sprawie realizacji sandomierskiej inwestycji – Lwowskiej Bis i remontu starego mostu na Wiśle.

Do końca 2017 roku powstanie rządowy Program Wzmocnienia Dróg Krajowych, który ma uzupełnić Program Budowy Dróg Krajowych i Autostrad, w ramach którego nie znalazła się budowa Lwowskiej Bis i remont starego mostu w Sandomierzu.

-Realizacja tego Programu jest konieczna, gdyż Polska została zobowiązana przez Unię Europejską do dostosowania wszystkich dróg krajowych do nośności 11,5 tony. Tego rodzaju dostosowanie najważniejszych dróg w Polsce jest ogromnym zadaniem, którego realizacja w całości, według szacunków resortu, może kosztować blisko 50 mld zł- powiedział Marek Kwitek, Poseł na Sejm.

Inwestycje ujęte w Programie Wzmocnienia będą realizowane z budżetu państwa. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa będzie dążyć do zabezpieczenia w przyszłorocznym budżecie 5 mld zł na ten cel.

Zdaniem posła remont drugiego mostu na Wiśle i budowa Lwowskiej Bis ma wszelkie podstawy, aby znaleźć się w tym programie. Marek Kwitek poinformował, że ponadto istnieje bardzo duża szansa uzyskania dofinansowania sandomierskiego odcinka drogi 77 przez Ministerstwo Obrony Narodowej, jako drogi o znaczeniu obronnym.

Poseł Kwitek interpelował również do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na ul. Kwiatkowskiego w Sandomierzu, która jest odcinkiem DK 77. Podsekretarz Stanu Jerzy Schmitt odpowiedział, że w planach Ministerstwa jest modernizacja drogi 77 od Milczan do ulicy Lubelskiej oraz realizacja dwóch zadań, m.in. w ramach Programu Redukcji Liczby Ofiar Śmiertelnych planowana jest rozbudowa skrzyżowania DK 77 z ul. Dobkiewicza polegająca na poszerzeniu drogi, wydzieleniu lewoskrętów i wykonaniu dojść do przystanków. Drugim zadaniem będzie wykonanie w ramach Programu budowy ciągów pieszo rowerowych chodników po prawej i lewej stronie DK nr 77 o długości 4,9 km.

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021