Rozrywka

Jubileusz Złotych Godów w Zawichoście

Jubileusz Złotych Godów w Zawichoście

Uroczystość wręczenia medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanych przez Andrzeja Dudę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, odbyła się w sobotę, 12 czerwca br., w zawichojskiej strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej. Po wysłuchaniu Marszu Mendelssohna, pary świętujące swój jubileusz przywitały Katarzyna Kondziołka Burmistrz Zawichostu oraz Joanna Majewska Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Złote Gody, czyli 50 lat pożycia małżeńskiego, świętowało 20 par z terenu gminy.

W uroczystości, poza dostojnymi Jubilatami, uczestniczyli także: Edyta Rębiś Przewodnicząca Rady Miejskiej Zawichost oraz ks. Antoni Cząstka Proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy, Patrycja Sus-Lutyńska Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście wraz z pracownikami.

Gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności na kolejne lata razem spędzone złożyli szacownym Jubilatom zaproszeni goście. Ceremonii dekoracji dokonała gospodarz Katarzyna Kondziołka. Odznaką medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest medal w kształcie stylizowanej, sześciopromiennej, srebrzonej, oksydowanej gwiazdy z ornamentowanymi promieniami łączącymi jej ramiona. Na awersie, w środku medalu, na okrągłej tarczy umieszczone są dwie srebrzone, oksydowane róże. Na odwrotnej stronie w środku umieszczony jest monogram RP, a w otoku napis: za długoletnie pożycie małżeńskie.

Uroczystość uświetnił występ uczniów z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Zawichoście pod kierunkiem Joanny Chmielewskiej i Ewy Bochniak.

 

 

 

Źródło U.M. i G. Zawichost

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Z Lublina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

tsa24.com2 sierpnia 2021

Optymistyczny Jarmark – zaproszenie dla wystawców

tsa24.com2 sierpnia 2021

I Memoriał Franciszka Makowskiego

tsa24.com29 lipca 2021

Wolne Śpiewanie na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Profilaktyczna sobota w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

IV Gala Orderu Rzeki Wisły oraz Festival Dookoła Wody

tsa24.com26 lipca 2021

XXX Festiwal Muzyka w Sandomierzu

tsa24.com21 lipca 2021

Letni Ogród Muzyczny – pokaz filmu „Dziewczynka z zapałkami”

tsa24.com20 lipca 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021