kultura i rozrywka

Już można szaleć na stokach w świętokrzyskim

Już można szaleć na stokach w świętokrzyskim

Nastały mrozy i choć opadów śniegu brakuje, to niemal wszystkie świętokrzyskie ośrodki narciarskie naśnieżyły już swoje stoki i zapraszają na nie miłośników białego szaleństwa. Warunki do szusowania są znakomite, a przy ośrodkach działają wypożyczalnie sprzętu, szkółki narciarskie oraz lokale gastronomiczne.

Świętokrzyskie to znakomite miejsce do odpoczynku i rozrywki nie tylko wiosną, latem i jesienią, ale również zimą za sprawą wielu stoków narciarskich, rozmieszczonych w kilku miejscach regionu. Obniżenie temperatur, które obserwujemy w ostatnich dniach, pozwoliło na naśnieżenie stoków i przygotowanie ich dla narciarzy i snowboardzistów. A tych nie brakuje.

Pierwszym stokiem, który był dostępny w naszym województwie, był ten w Szwajcarii Bałtowskiej, gdzie można szusować już od 1 stycznia. Wyciągi na 6 dostępnych trasach o łącznej długości 2500 metrów są czynne od godz. 9 do godz. 21.

W stolicy województwa świętokrzyskiego można szusować od soboty – w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym Stadion uruchomiony został wyciąg orczykowy, który jest dostępny codziennie od godz. 10 do godz. 22. Prawdopodobnie jutro natomiast ruszy wyciąg krzesełkowy na drugim kieleckim stoku – Telegrafie.

Od wczoraj można jeździć już na stoku w Niestachowie w powiecie kieleckim. Dostępne są tam 3 wyciągi dla dorosłych oraz szkółka dla dzieci. Pokrywa śnieżna ma od 50 do 70 centymetrów. Stok jest dostępny codziennie od godz. 10 do 20:30.

Również od niedzieli dostępna jest stacja narciarska Baba Jaga w Bodzentynie. Do dyspozycji narciarzy są 3 wyciągi o długości od 130 do 650 metrów, a stok jest dostępny od godz. 10 do 22 w dni powszednie, a w weekendy od godz. 9 do 22.

Miłośnicy białego szaleństwa mogą mu się oddawać już również w podkieleckim Tumlinie, gdzie pokrywa śnieżna ma około 40 centymetrów. Dostępny jest wyciąg I talerzykowy o długości 500 metrów.

Intensywnie naśnieżanie trwa na Stoku Konary obok Klimontowa, gdzie sezon oficjalnie rozpocznie się jutro o godz. 10. Trzydzieści pierwszych osób, które pojawią się w Konarach, otrzyma 5 przejazdów gratis. W Konarach znajduje się liczący 480 m stok z oślą łączną obsługiwany przez dwa wyciągi talerzowe.

Również jutro, tyle że od godz. 12:00, pojeździć będzie można w Krajnie w parku Sabat. Dostępne mają być cztery trasy o długości do 850 metrów. Jeżeli pogoda się utrzyma, uruchomiony zostanie również SnowPark.

Przy większości świętokrzyskich ośrodków narciarskich prowadzone są szkółki narciarskie i można skorzystać z pomocy instruktora oraz wypożyczalni sprzętu.

Miejmy nadzieję, że dobre warunki do jazdy utrzymają się przynajmniej do połowy stycznia, kiedy rozpoczną się w naszym województwie ferie zimowe.

źródło: Urząd Marszałkowski Świętokrzyskie/M.Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Przyznano tytuł Sandomierzanina roku 2020

tsa24.com2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

tsa24.com1 marca 2021

Dzień Kobiet w Sandomierzu z koncertem życzeń

tsa24.com23 lutego 2021

Dzień Języka Ojczystego z sandomierskimi premierami książkowymi

tsa24.com22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021

Szczepienia przeciw meningokokom w Gminie Sandomierz

tsa24.com18 lutego 2021

Podsumowanie konkursu „Gmina Obrazów bez tajemnic – na tropie historycznych poszukiwań”

tsa24.com18 lutego 2021

Premiera spektaklu tanecznego „(nie) cała ja…” Formacji Tanecznej Paradox

tsa24.com17 lutego 2021