sport

Karol Bielecki gościem specjalnym w Sandomierzu

Karol Bielecki gościem specjalnym w Sandomierzu

22 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej na ul. Patkowskiego 2a w Sandomierzu odbyło się spotkanie dotyczące wsparcia drużyny Stowarzyszenia Piłki Ręcznej „Wisła Sandomierz”. Karol Bielecki był gościem specjalnym tego wydarzenia, jako legendarny talent wywodzący się z sandomierskiego klubu.

Gwiazda polskiej piłki ręcznej zachęcała lokalnych przedsiębiorców, aby wesprzeć działania młodych szczypiornistów. Zaproszeni przedsiębiorcy, osoby prywatne i sympatycy piłki ręcznej wysłuchali informacji na temat działania klubu, o jego osiągnięciach i najbliższych planach.

Podczas wydarzenia głos zabrał Prezes klubu Wojciech Malinowski który opowiadał o największych sukcesach drużyny. Wiceprezes Grażyna Szklarska, opowiedziała o zamiłowaniu swoich synów do piłki ręcznej, mówiąc jak wiele wyrzeczeń sprawiło, że doszli do tak wysokiej pozycji. Jeden z nich gra w I lidze w SPR „Wisła” Sandomierz, a drugi z nich zasila kadrę prestiżowej drużyny piłki ręcznej w Sydney w Australii. Podkreśliła, że warto finansowo wspomagać klub, bowiem procentuje on talentami na miarę Karola Bieleckiego, czy też jej synów.

Gmina Sandomierz, która przekazała już dotację na działalność klubu nie może wyasygnować dodatkowych środków na wsparcie drużyny, która awansowała obecnie do I ligi – mówił burmistrz Marcin Marzec. Obecnie miasto jest jego głównym sponsorem, dlatego Gospodarz Miasta zachęcał do solidarnego wsparcia, bowiem gro młodych ludzi z miasta trenuje w SPRze, zdobywając zaszczytne miejsca w rozgrywkach na różnych poziomach wiekowych. Podobne stanowisko przedstawił trener drużyny Adam Węgrzynowski, który po krótce, w przygotowanej prezentacji, przedstawił historię klubu od początku istnienia do chwili obecnej.

Źródło U.M. Sandomierz

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021

W Klimontowie w ramach modernizacji boiska powstała szkółka kolarska

tsa24.com23 czerwca 2021

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

tsa24.com21 czerwca 2021
karate

Udane zakończenie sezonu startowego

tsa24.com21 czerwca 2021

Podsumowanie szkolenia pływackiego

tsa24.com16 czerwca 2021

Świętokrzyski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

tsa24.com16 czerwca 2021

Sukcesy sandomierskich akrobatek w Zblewie

tsa24.com2 czerwca 2021

Wielki sukces sandomierskich akrobatek

tsa24.com19 maja 2021

Memoriał Cichociemnych Spadochroniarzy AK

tsa24.com18 maja 2021