W Sandomierzu

Karol Bielecki z wizytą w Sandomierzu

Karol Bielecki z wizytą w Sandomierzu

W piątek, 14 grudnia w Sandomierzu gościł Karol Bielecki były zawodnik reprezentacji Polski, z którą odniósł wiele sukcesów, w tym wicemistrzostwo świata w 2007, brązowy medal Mistrzostw Świata w 2009 oraz brązowy medal z Mistrzostw Świata w 2015.

Sportowiec jest z pochodzenia sandomierzaninem, po zakończeniu kariery w reprezentacji które ogłosił w maju tego roku, mistrz stał się ambasadorem tego sportu. Często angażuje się w spotkania promujące sport i zdrowy styl życia. Tym razem zarezerwował czas dla młodych fanów z rodzinnego miasta.

Karol Bielecki podczas pobytu w Sandomierzu odwiedził Szkołę Podstawową nr 1, której jest absolwentem. Sportowiec opowiadał uczniom o swojej bardzo bogatej w sukcesy karierze sportowej i trudach z nią związanych. Uczniowie mogli zdobyć autograf i zrobić pamiątkowe z zdjęcie idolem sportowym. Następnie mistrz gościł w Szkole Podstawowej nr 4; tam poprowadził otwarty trening, opowiadał o swoich doświadczeniach sportowych i udzielił cennych wskazówek młodym zawodnikom trenującym piłkę ręczną.

Ostatnim punktem wizyty szczypiornisty w rodzinnym mieście było spotkanie z burmistrzem Sandomierza, dyrektorami sandomierskich szkół, trenerem SPR Wisła Sandomierz oraz nauczycielami-promotorami piłki ręcznej w szkołach. Marcin Marzec zapraszał Karola Bieleckiego do częstych wizyt w rodzinnym mieście, podkreślał w rozmowie z nim, że spotykają się one z bardzo dobrym odbiorem wśród młodych ludzi i przyczyniają się do coraz większego zainteresowania piłką ręczną. W czasach kiedy uwaga młodzieży koncentruje się na działalności wirtualnej, promowanie sportu skłania młodych ludzi do podjęcia aktywności ruchowej i wyjścia do swoich rówieśników – zaakcentował gospodarz miasta.

Źródło: UM Sandomierz

a (1)

a (3)

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Pożar koparko – ładowarki w Sandomierzu

tsa24.com13 maja 2021

Manual dla branży turystycznej

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

Zgłoś swoje propozycje zmian w rozkładzie jazdy autobusów

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021