W Sandomierzu

Karol Bielecki z wizytą w Sandomierzu

Karol Bielecki z wizytą w Sandomierzu

W piątek, 14 grudnia w Sandomierzu gościł Karol Bielecki były zawodnik reprezentacji Polski, z którą odniósł wiele sukcesów, w tym wicemistrzostwo świata w 2007, brązowy medal Mistrzostw Świata w 2009 oraz brązowy medal z Mistrzostw Świata w 2015.

Sportowiec jest z pochodzenia sandomierzaninem, po zakończeniu kariery w reprezentacji które ogłosił w maju tego roku, mistrz stał się ambasadorem tego sportu. Często angażuje się w spotkania promujące sport i zdrowy styl życia. Tym razem zarezerwował czas dla młodych fanów z rodzinnego miasta.

Karol Bielecki podczas pobytu w Sandomierzu odwiedził Szkołę Podstawową nr 1, której jest absolwentem. Sportowiec opowiadał uczniom o swojej bardzo bogatej w sukcesy karierze sportowej i trudach z nią związanych. Uczniowie mogli zdobyć autograf i zrobić pamiątkowe z zdjęcie idolem sportowym. Następnie mistrz gościł w Szkole Podstawowej nr 4; tam poprowadził otwarty trening, opowiadał o swoich doświadczeniach sportowych i udzielił cennych wskazówek młodym zawodnikom trenującym piłkę ręczną.

Ostatnim punktem wizyty szczypiornisty w rodzinnym mieście było spotkanie z burmistrzem Sandomierza, dyrektorami sandomierskich szkół, trenerem SPR Wisła Sandomierz oraz nauczycielami-promotorami piłki ręcznej w szkołach. Marcin Marzec zapraszał Karola Bieleckiego do częstych wizyt w rodzinnym mieście, podkreślał w rozmowie z nim, że spotykają się one z bardzo dobrym odbiorem wśród młodych ludzi i przyczyniają się do coraz większego zainteresowania piłką ręczną. W czasach kiedy uwaga młodzieży koncentruje się na działalności wirtualnej, promowanie sportu skłania młodych ludzi do podjęcia aktywności ruchowej i wyjścia do swoich rówieśników – zaakcentował gospodarz miasta.

Źródło: UM Sandomierz

a (1)

a (3)

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Konkurs dla organizacji pozarządowych

tsa24.com19 stycznia 2021

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021

Gmina pomaga dotrzeć do punktu szczepień na Covid-19

tsa24.com14 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

tsa24.com14 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021