W Sandomierzu

Karol Bielecki z wizytą w Sandomierzu

Karol Bielecki z wizytą w Sandomierzu

W piątek, 14 grudnia w Sandomierzu gościł Karol Bielecki były zawodnik reprezentacji Polski, z którą odniósł wiele sukcesów, w tym wicemistrzostwo świata w 2007, brązowy medal Mistrzostw Świata w 2009 oraz brązowy medal z Mistrzostw Świata w 2015.

Sportowiec jest z pochodzenia sandomierzaninem, po zakończeniu kariery w reprezentacji które ogłosił w maju tego roku, mistrz stał się ambasadorem tego sportu. Często angażuje się w spotkania promujące sport i zdrowy styl życia. Tym razem zarezerwował czas dla młodych fanów z rodzinnego miasta.

Karol Bielecki podczas pobytu w Sandomierzu odwiedził Szkołę Podstawową nr 1, której jest absolwentem. Sportowiec opowiadał uczniom o swojej bardzo bogatej w sukcesy karierze sportowej i trudach z nią związanych. Uczniowie mogli zdobyć autograf i zrobić pamiątkowe z zdjęcie idolem sportowym. Następnie mistrz gościł w Szkole Podstawowej nr 4; tam poprowadził otwarty trening, opowiadał o swoich doświadczeniach sportowych i udzielił cennych wskazówek młodym zawodnikom trenującym piłkę ręczną.

Ostatnim punktem wizyty szczypiornisty w rodzinnym mieście było spotkanie z burmistrzem Sandomierza, dyrektorami sandomierskich szkół, trenerem SPR Wisła Sandomierz oraz nauczycielami-promotorami piłki ręcznej w szkołach. Marcin Marzec zapraszał Karola Bieleckiego do częstych wizyt w rodzinnym mieście, podkreślał w rozmowie z nim, że spotykają się one z bardzo dobrym odbiorem wśród młodych ludzi i przyczyniają się do coraz większego zainteresowania piłką ręczną. W czasach kiedy uwaga młodzieży koncentruje się na działalności wirtualnej, promowanie sportu skłania młodych ludzi do podjęcia aktywności ruchowej i wyjścia do swoich rówieśników – zaakcentował gospodarz miasta.

Źródło: UM Sandomierz

a (1)

a (3)

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021