sport

Karolina Kołeczek podejmuje współpracę w Wielkiej Brytanii

Karolina Kołeczek podejmuje współpracę w Wielkiej Brytanii

Sandomierska lekkoatletka wspólnie z trenerem Andrzejem Mirkiem podjęli decyzję o dalszej pracy treningowej zawodniczki za granicą. Pod koniec października Karolina Kołeczek wyjeżdża do Wielkiej Brytanii by trenować w zespole, zmienić środowisko i zwiększyć swoją motywację.

Od listopada Karolina będzie współpracowała z nowym trenerem Jerzym Maciukiewiczem , trenować w Jego grupie w Loughborough, gdzie znajduje się duży kompleks sportowy. Rozpocznie przygotowania do Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie i Mistrzostw Świata w Londynie.

Nadal jednak będzie zawodniczką Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Wisła” Junior Sandomierz. Jego barwy reprezentuje od 10 lat. Pracując wspólnie z trenerem Andrzejem Mirkiem, zdobyła 19 medali Mistrzostw Polski w tym 15 złotych w kategorii od młodzika do seniora oraz dwa srebrne medale Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

– Takie decyzje są trudne. Traktuję je jako kolejne wyzwania w moim życiu. Przede mną zmiana trenera i środowiska. Nowa atmosfera treningowa da mi dużą motywację. Będę miała sparingpartnerów do treningu, m.in. brytyjskich lekkoatletów – powiedziała Karolina.

Dotychczasowy trener Karoliny- Andrzej Mirek jest dumny ze swojej podopiecznej i trzyma za nią kciuki.

– Uważam, że treningi za granicą to dla Karoliny ogromna szansa. Karolina ,,ma papiery” na bieganie 100 m przez płotki przynajmniej na poziomie 12,50-12,60 sek. a najlepsze sportowe lata dopiero przed sobą. Jej ogromnym atutem w dalszym rozwoju kariery są nie tylko już duże umiejętności techniczne, sportowe ale paradoksalnie to czego jeszcze nie zrobiła. Trener Maciukiewicz to bardzo dobry, doświadczony szkoleniowiec i na pewno będzie wiedział jak wydobyć z Karoliny drzemiące w niej możliwości. Głównym powodem podjęcia decyzji o wyjeździe było to, by Karolina mogła trenować wśród lekkoatletów o odpowiednio wysokim, międzynarodowym poziomie sportowym. Takiego doświadczenia nie zdobędzie w Polsce. Nawet na obozach Kadry Narodowej Karolina biegała sama, a w ten sposób trudno jest dobrze przygotować sportowca do najważniejszych światowych zawodów. Musi być w grupie równorzędnych zawodników. Zdrowa rywalizacja jest potrzebna każdemu sportowcowi, jest warunkiem niezbędnym do osiągania światowych wyników – argumentuje trener.

Kinga Kędziora

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Kolejny udany start sandomierskich karateków

tsa24.com18 października 2021

Udany start podopiecznych Andrzeja Orłowskiego

tsa24.com4 października 2021

MP w fitness akrobatyczny

tsa24.com4 października 2021

Siatkarski weekend w Sandomierzu

tsa24.com4 października 2021

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Niepowtarzalna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com23 sierpnia 2021

Trwają zapisy do trzeciej edycji Biegu Szklarskiego

tsa24.com17 sierpnia 2021

Sportowy tydzień z MOSIR-em

tsa24.com16 sierpnia 2021