sport

Karolina Kołeczek podejmuje współpracę w Wielkiej Brytanii

Karolina Kołeczek podejmuje współpracę w Wielkiej Brytanii

Sandomierska lekkoatletka wspólnie z trenerem Andrzejem Mirkiem podjęli decyzję o dalszej pracy treningowej zawodniczki za granicą. Pod koniec października Karolina Kołeczek wyjeżdża do Wielkiej Brytanii by trenować w zespole, zmienić środowisko i zwiększyć swoją motywację.

Od listopada Karolina będzie współpracowała z nowym trenerem Jerzym Maciukiewiczem , trenować w Jego grupie w Loughborough, gdzie znajduje się duży kompleks sportowy. Rozpocznie przygotowania do Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie i Mistrzostw Świata w Londynie.

Nadal jednak będzie zawodniczką Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Wisła” Junior Sandomierz. Jego barwy reprezentuje od 10 lat. Pracując wspólnie z trenerem Andrzejem Mirkiem, zdobyła 19 medali Mistrzostw Polski w tym 15 złotych w kategorii od młodzika do seniora oraz dwa srebrne medale Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

– Takie decyzje są trudne. Traktuję je jako kolejne wyzwania w moim życiu. Przede mną zmiana trenera i środowiska. Nowa atmosfera treningowa da mi dużą motywację. Będę miała sparingpartnerów do treningu, m.in. brytyjskich lekkoatletów – powiedziała Karolina.

Dotychczasowy trener Karoliny- Andrzej Mirek jest dumny ze swojej podopiecznej i trzyma za nią kciuki.

– Uważam, że treningi za granicą to dla Karoliny ogromna szansa. Karolina ,,ma papiery” na bieganie 100 m przez płotki przynajmniej na poziomie 12,50-12,60 sek. a najlepsze sportowe lata dopiero przed sobą. Jej ogromnym atutem w dalszym rozwoju kariery są nie tylko już duże umiejętności techniczne, sportowe ale paradoksalnie to czego jeszcze nie zrobiła. Trener Maciukiewicz to bardzo dobry, doświadczony szkoleniowiec i na pewno będzie wiedział jak wydobyć z Karoliny drzemiące w niej możliwości. Głównym powodem podjęcia decyzji o wyjeździe było to, by Karolina mogła trenować wśród lekkoatletów o odpowiednio wysokim, międzynarodowym poziomie sportowym. Takiego doświadczenia nie zdobędzie w Polsce. Nawet na obozach Kadry Narodowej Karolina biegała sama, a w ten sposób trudno jest dobrze przygotować sportowca do najważniejszych światowych zawodów. Musi być w grupie równorzędnych zawodników. Zdrowa rywalizacja jest potrzebna każdemu sportowcowi, jest warunkiem niezbędnym do osiągania światowych wyników – argumentuje trener.

Kinga Kędziora

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Pilnie ! Poszukiwani wolontariusze, którzy mogą wesprzeć rodziców Bartusia

tsa24.com21 kwietnia 2021

Aleksandra Skubida ze srebrem

tsa24.com15 marca 2021

Plac zabaw i siłownia zewnętrzna powstaną w Łukawie

tsa24.com5 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

tsa24.com9 lutego 2021

Nagrody dla zawodniczek Ludowego Klubu Sportowego „Sandomierz”

tsa24.com2 grudnia 2020

Medale sandomierskich karateków

tsa24.com19 października 2020

II Jarski Bieg Na Zdrowie

tsa24.com5 października 2020