sport

Karolina Kołeczek trzecia na Pedros Cup w Łodzi!

Karolina Kołeczek, zawodniczka Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Wisła Junior Sandomierz z czasem 8.14 sekundy zajęła dziś trzecie miejsce w biegu na 60 m przez płotki na Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznym Pedros Cup w Łodzi.

– Jestem zadowolona z biegu. W obydwu startach uzyskałam kwalifikację na Mistrzostwa Świata Seniorów w USA. Wyniki są dobre, stabilne – powiedziała w rozmowie z nami podopieczna Andrzeja Mirka.

W biegu półfinałowym zawodniczka z Sandomierza zwyciężyła z czasem 8.12 sekundy, a tym samym uzyskała wymagane minimum na Halowe Mistrzostwa Świata w Portland.

Sandomierzanka, nie wybiera się jednak na mistrzostwa, w tym czasie będzie przygotowywała się do sezonu letniego i najważniejszego startu  na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Bieg z czasem 7.97s. wygrała Białorusinka Alina Talay. Drugie miejsce na podium z czasem 8.11 s. zajęła reprezentantka Włoch, Giulia Pennella.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne starty!