W Sandomierzu

Karta Dużej Rodziny w Sandomierzu

Karta Dużej Rodziny w Sandomierzu

Od dwóch tygodni pracownik Wydziału Spraw Obywatelskich odwiedza właścicieli hoteli, sklepów i punktów gastronomicznych w Sandomierzu, aby zachęcić ich do włączenia się w akcję „Karta Dużej Rodziny”.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarni na terenie całego kraju. W praktyce Karta Dużej Rodziny zapewnia zniżki przy zakupie jedzenia i kosmetyków, odzieży i obuwia, książek, zabawek, a nawet paliwa. Obniża także koszty rachunków za usług telekomunikacyjne czy bankowe. Pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną w wybranych miejscowościach. Karta Dużej Rodziny została wprowadzona 16 czerwca 2014 r. Odebrało ją już ponad 1,45 mln osób.

Do programu dołączyło już prawie tysiąc firm, które oferują ulgi w ponad 10,4 tys. miejsc w całej Polsce. W Sandomierzu karta jest honorowana m.in. w „Kinie Starówka”, w wielu bankach, Galerii Planeta, biurze ubezpieczeniowym Aviva, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego – Oddział MHPRL w Sandomierzu oraz sieci stacji benzynowych Orlen i Lotos. Wprowadzenie ulg do szerszej liczby placówek wpłynęłoby korzystnie na promocję miasta. Ceny w Sandomierzu nie należą bowiem do najniższych i nie wszystkie rodziny stać jest na dłuższy pobyt w mieście czy wspólny obiad w restauracji. Wydział Spraw Obywatelskich zachęca przedsiębiorców do włączenia się w akcję oraz służy pomocą w wypełnieniu wniosku, jaki należy złożyć do Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Przedsiębiorca sam ustala zniżki, jakich może udzielić rodzinom wielodzietnym.

naklejka

Kinga Kędziora Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021

Powołanie zespołu ds. przeniesienia szkoły nr.2

tsa24.com1 marca 2021

Charytatywny spływ Wisłą

tsa24.com1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

tsa24.com1 marca 2021

Nurkowanie podlodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego

tsa24.com26 lutego 2021

Zasłabnięcie kierowcy osobówki na ul. Żwirki i Wigury

tsa24.com24 lutego 2021

Sandomierz z nowym monitoringiem

tsa24.com23 lutego 2021

Od marca rusza rekrutacja do żłobka miejskiego

tsa24.com23 lutego 2021
ustawa

Uchwała antysmogowa. Niektóre kotły i paliwa , będą niedozwolone

tsa24.com22 lutego 2021