W Sandomierzu

Karta Dużej Rodziny w Sandomierzu

Karta Dużej Rodziny w Sandomierzu

Od dwóch tygodni pracownik Wydziału Spraw Obywatelskich odwiedza właścicieli hoteli, sklepów i punktów gastronomicznych w Sandomierzu, aby zachęcić ich do włączenia się w akcję „Karta Dużej Rodziny”.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarni na terenie całego kraju. W praktyce Karta Dużej Rodziny zapewnia zniżki przy zakupie jedzenia i kosmetyków, odzieży i obuwia, książek, zabawek, a nawet paliwa. Obniża także koszty rachunków za usług telekomunikacyjne czy bankowe. Pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną w wybranych miejscowościach. Karta Dużej Rodziny została wprowadzona 16 czerwca 2014 r. Odebrało ją już ponad 1,45 mln osób.

Do programu dołączyło już prawie tysiąc firm, które oferują ulgi w ponad 10,4 tys. miejsc w całej Polsce. W Sandomierzu karta jest honorowana m.in. w „Kinie Starówka”, w wielu bankach, Galerii Planeta, biurze ubezpieczeniowym Aviva, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego – Oddział MHPRL w Sandomierzu oraz sieci stacji benzynowych Orlen i Lotos. Wprowadzenie ulg do szerszej liczby placówek wpłynęłoby korzystnie na promocję miasta. Ceny w Sandomierzu nie należą bowiem do najniższych i nie wszystkie rodziny stać jest na dłuższy pobyt w mieście czy wspólny obiad w restauracji. Wydział Spraw Obywatelskich zachęca przedsiębiorców do włączenia się w akcję oraz służy pomocą w wypełnieniu wniosku, jaki należy złożyć do Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Przedsiębiorca sam ustala zniżki, jakich może udzielić rodzinom wielodzietnym.

naklejka

Kinga Kędziora Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Pożar koparko – ładowarki w Sandomierzu

tsa24.com13 maja 2021

Manual dla branży turystycznej

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

Zgłoś swoje propozycje zmian w rozkładzie jazdy autobusów

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021