W Sandomierzu

Karta Dużej Rodziny w Sandomierzu

Karta Dużej Rodziny w Sandomierzu

Od dwóch tygodni pracownik Wydziału Spraw Obywatelskich odwiedza właścicieli hoteli, sklepów i punktów gastronomicznych w Sandomierzu, aby zachęcić ich do włączenia się w akcję „Karta Dużej Rodziny”.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarni na terenie całego kraju. W praktyce Karta Dużej Rodziny zapewnia zniżki przy zakupie jedzenia i kosmetyków, odzieży i obuwia, książek, zabawek, a nawet paliwa. Obniża także koszty rachunków za usług telekomunikacyjne czy bankowe. Pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną w wybranych miejscowościach. Karta Dużej Rodziny została wprowadzona 16 czerwca 2014 r. Odebrało ją już ponad 1,45 mln osób.

Do programu dołączyło już prawie tysiąc firm, które oferują ulgi w ponad 10,4 tys. miejsc w całej Polsce. W Sandomierzu karta jest honorowana m.in. w „Kinie Starówka”, w wielu bankach, Galerii Planeta, biurze ubezpieczeniowym Aviva, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego – Oddział MHPRL w Sandomierzu oraz sieci stacji benzynowych Orlen i Lotos. Wprowadzenie ulg do szerszej liczby placówek wpłynęłoby korzystnie na promocję miasta. Ceny w Sandomierzu nie należą bowiem do najniższych i nie wszystkie rodziny stać jest na dłuższy pobyt w mieście czy wspólny obiad w restauracji. Wydział Spraw Obywatelskich zachęca przedsiębiorców do włączenia się w akcję oraz służy pomocą w wypełnieniu wniosku, jaki należy złożyć do Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Przedsiębiorca sam ustala zniżki, jakich może udzielić rodzinom wielodzietnym.

naklejka

Kinga Kędziora Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021