Kronika Policyjna

Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego 14 maja br. sandomierska drogówka prowadziła działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili aż 36 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Podczas działań „Kaskadowy pomiar prędkości” sandomierscy policjanci ujawnili 36 kierujących pojazdami niestosujących się do ograniczeń prędkości. Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy trzem kierującym pojazdami, za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h.

Dodatkowo dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mundurowi zwrócili szczególną uwagę na kwestię przekraczania prędkości w miejscowości Chobrzany. Zagrożenie naniesione na KMZB zostało potwierdzone, a osoby przekraczające prędkość ukarane mandatami oraz punktami karnymi.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań. Ponadto przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Kronika Policyjna

Uwaga ! Pieszy na drodze

tsa24.com23 listopada 2020

Nadmierna prędkość i kolejne zatrzymane prawa jazdy

tsa24.com23 listopada 2020

Tragiczny wypadek w Dwikozach

tsa24.com19 listopada 2020

Pędził 156 km/h w terenie zabudowanym

tsa24.com16 listopada 2020

Nowa kampania przed Cyber Weekendem

tsa24.com13 listopada 2020

Maseczki dla sandomierskich policjantów

tsa24.com12 listopada 2020

Posiadał 4,5 grama amfetaminy- grozi mu 3 lata wiezienia

tsa24.com12 listopada 2020

Uwaga !Czołowe zderzenie pojazdów, zablokowana droga

tsa24.com6 listopada 2020

Uwaga utrudnienia ! Potrącenie pieszego

tsa24.com5 listopada 2020