Kronika Policyjna

Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego 14 maja br. sandomierska drogówka prowadziła działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili aż 36 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Podczas działań „Kaskadowy pomiar prędkości” sandomierscy policjanci ujawnili 36 kierujących pojazdami niestosujących się do ograniczeń prędkości. Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy trzem kierującym pojazdami, za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h.

Dodatkowo dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mundurowi zwrócili szczególną uwagę na kwestię przekraczania prędkości w miejscowości Chobrzany. Zagrożenie naniesione na KMZB zostało potwierdzone, a osoby przekraczające prędkość ukarane mandatami oraz punktami karnymi.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań. Ponadto przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Kronika Policyjna

Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany

tsa24.com24 lutego 2021

Piątkowe zatrzymania narkotykowe

tsa24.com22 lutego 2021

Policja, Straż Miejska i OPS szukają narażonych na wychłodzenie

tsa24.com12 lutego 2021

Zima na sandomierskich drogach

tsa24.com10 lutego 2021

Nadmierna prędkość i kolejne zatrzymane prawo jazdy

tsa24.com8 lutego 2021

 Nietrzeźwy 73 latek nie ustąpił pierwszeństwa tirowi

tsa24.com3 lutego 2021

Sprawcy kradzieży katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku

tsa24.com1 lutego 2021

Zabezpieczone nielegalne automaty z gminy Obrazów

tsa24.com1 lutego 2021

Zamiast konfitur narkotyki

tsa24.com1 lutego 2021