Kronika Policyjna

Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego 14 maja br. sandomierska drogówka prowadziła działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili aż 36 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Podczas działań „Kaskadowy pomiar prędkości” sandomierscy policjanci ujawnili 36 kierujących pojazdami niestosujących się do ograniczeń prędkości. Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy trzem kierującym pojazdami, za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h.

Dodatkowo dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mundurowi zwrócili szczególną uwagę na kwestię przekraczania prędkości w miejscowości Chobrzany. Zagrożenie naniesione na KMZB zostało potwierdzone, a osoby przekraczające prędkość ukarane mandatami oraz punktami karnymi.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań. Ponadto przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Kronika Policyjna

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Zderzenie dwóch ciężarówek

tsa24.com6 lipca 2021

Mówią, że dzwonią z banku? Uwaga to mogą być oszuści !

tsa24.com2 lipca 2021

Ponad 2 promile na alkomacie i ponad 100 km/h na prędkościomierzu

tsa24.com1 lipca 2021

W gminie Dwikozy sandomierscy kryminalni znaleźli 4 kg narkotyków

tsa24.com30 czerwca 2021

Wszedł na zaplecze sklepu, ukradł zgrzewkę piw i szarpał ekspedientkę

tsa24.com23 czerwca 2021

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

tsa24.com23 czerwca 2021