Kronika Policyjna

Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego 14 maja br. sandomierska drogówka prowadziła działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili aż 36 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Podczas działań „Kaskadowy pomiar prędkości” sandomierscy policjanci ujawnili 36 kierujących pojazdami niestosujących się do ograniczeń prędkości. Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy trzem kierującym pojazdami, za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h.

Dodatkowo dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mundurowi zwrócili szczególną uwagę na kwestię przekraczania prędkości w miejscowości Chobrzany. Zagrożenie naniesione na KMZB zostało potwierdzone, a osoby przekraczające prędkość ukarane mandatami oraz punktami karnymi.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań. Ponadto przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Kronika Policyjna

Obowiązkowe wyposażenie roweru

tsa24.com29 maja 2020

Wirtualne szkolenie na “pierwsze prawo jazdy”

tsa24.com27 maja 2020

Szczęśliwy finał poszukiwań 92- latki

tsa24.com27 maja 2020
akta-prokuratura-dochodznie

Usłyszeli zarzuty znęcania się nad zwierzętami

tsa24.com25 maja 2020

Kolejne zatrzymane prawa jazdy

tsa24.com18 maja 2020

“Kaskadowy pomiar prędkości ” – maj 2020

tsa24.com13 maja 2020

Weekend na drogach powiatu sandomierskiego

tsa24.com12 maja 2020
dachowanie renault

Dachowanie samochodu w gminie Wilczyce

tsa24.com11 maja 2020

Śmiertelny wypadek w gminie Klimontów

tsa24.com9 maja 2020