Kronika Policyjna

Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego 14 maja br. sandomierska drogówka prowadziła działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili aż 36 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Podczas działań „Kaskadowy pomiar prędkości” sandomierscy policjanci ujawnili 36 kierujących pojazdami niestosujących się do ograniczeń prędkości. Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy trzem kierującym pojazdami, za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h.

Dodatkowo dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mundurowi zwrócili szczególną uwagę na kwestię przekraczania prędkości w miejscowości Chobrzany. Zagrożenie naniesione na KMZB zostało potwierdzone, a osoby przekraczające prędkość ukarane mandatami oraz punktami karnymi.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań. Ponadto przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Kronika Policyjna

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021