Kronika Policyjna

Kierowcy – noga z gazu!

Kierowcy – noga z gazu!

Funkcjonariusze sandomierskiej drogówki, zatrzymali do kontroli 20 –letniego mieszkańca gminy Klimontów, który jechał z prędkością 147 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy, podobnie jak dwóch innych kierowców w Gminie Łoniów.

20 lutego funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Sandomierzu zatrzymali do kontroli pojazd, który zbliżał się do nich z zawrotną prędkością. Wykonany przez mundurowych pomiar wykazał, że kierujący seatem poruszał się z prędkością 146 km/h w terenie zabudowanym. W tym miejscu przepisy pozwalają na rozwinięcie maksymalnie 50 km/h. Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Klimontów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz ukarali go mandatem karnym.

Dwóch kolejnych kierujących rozstało się z prawami jazdy na okres 3 miesięcy w miejscowości Łoniów. Każdy z tych kierujących nie zastosował się do ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. Pomiary wskazywały odpowiednio: 110km/h i 101 km/h. Wszystkie te osoby zostały również ukarane mandatami i otrzymały po 10 punktów karnych.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych zwłaszcza podczas zimowej aury. Opady marznącego deszczu powodują, że jezdnia staje się mokra i śliska. W tych warunkach trzeba liczyć się z tym, że można łatwo stracić kontrolę nad autem podczas hamowania.

Małgorzata Maj / KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Kronika Policyjna

Nietrzeźwy z zakazem na motorowerze

tsa24.com5 marca 2021

Uwaga na oszustów !!!

tsa24.com5 marca 2021

Sandomierscy policjanci – „spoKREWnieni służbą”

tsa24.com3 marca 2021

Senior zamiast zysku odnotował straty

tsa24.com2 marca 2021

Kompendium – jak nie dać się oszukać w internecie

tsa24.com2 marca 2021

Pościg za BMW finał w przydrożnym rowie

tsa24.com1 marca 2021

Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany

tsa24.com24 lutego 2021

Piątkowe zatrzymania narkotykowe

tsa24.com22 lutego 2021

Policja, Straż Miejska i OPS szukają narażonych na wychłodzenie

tsa24.com12 lutego 2021